poster

Liv & Ingmar

 • Norsko

  Liv & Ingmar

Dokumentární

Norsko / Velká Británie / Indie, 2012, 84 min

Režie:

Dheeraj Akolkar

Scénář:

Dheeraj Akolkar

Kamera:

Hallvard Bræin
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • troufalka
  ***

  Osobně dávám v dokumentu předost faktů z vícero zdojů. Nicméně osobní vzpomínky Liv Ulmann jsou doplněním do mozaiky ze života dvou lidí, jejichž životy se zvláštním způsobem spojili.(25.2.2015)

 • Lanark
  ****

  Pohříchu jsem od Ingmara viděl všehovšudy jeden film. Polehčující okolností mi budiž fakt, že ten film považuji za jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl. Nemusíte být však fanoušek ani Ingmara ani Liv, aby se vás tento dokument dotknul. Hlavními postavami tu toitiž nejsou filmový velikán, na kterého se pějí ódy a herečka, která byla, dle jeho vlastních slov, jeho "stradivárkami". Hlavními postavami jsou tu totiž dvě lidské bytosti se vším všudy co k tomu patří. A dalo by se říct, že třetí hlavní postavou je tu láska. Tak neuvěřitelně silná, že celý romantický žánr se tváří v tvář tomuto příběhu může jít zahrabat. Ano, člověk má tendence zapomínat to špatné a odpouštět. Právě ale možná to je na lidech to nejobdivuhodnější. A čím dál tím více mám pocit, že tak se poznají výjimečné a silné osobnosti. A to jakým způsobem se to Dheeraj podařilo vystihnout a zachytit na kameru je prostě...nemám slov. Hodně silné 4*, ta pátá unikla jen o vlásek díky velmi pomalému a trochu kýčovitému začátku.(7.11.2013)

 • Murrro
  **

  Veľká škoda. Komukoľvek, kto čítal Ullmannovej Premenu a Bergmanovu Laternu magiku, neprinesie film prakticky žiadnu novú informáciu, len citácie z nich, prekladané otravnými zábermi na čokoľvek radoby lyrizujúce (steblá, oblaky, more... steblá...) a neuveriteľne doslovnými ilustrákmi z Ingmarových filmov. Približne rovnako, ako je režisér obdivovateľom ich spoločnej tvorby, je príšerným filmárom, ktorý z nej nič nedokázal vyťažiť. Všetko, čo od Persony po Sarabandu povkladali obidve legendy na filmové pásy, Dheeraj Akolkar bez citu nafarbil na ružovo a bez hanby pustil do sveta s označením "pocta". Nie, ďakujem, Ingmara aj Liv mám rád.(6.10.2013)

 • plechulka
  ****

  Narozdíl od uživatele Murro jsem si obrazovou esej o vztahu těchto dvou neobyčejných lidí užila, přestože jsem také většinu faktů znala odjinud... Život ve dvou je málokdy jednoduchý, natož máte-li vedle sebe tak složitého člověka, jakým Bergman určitě byl a dokázat vyjít a nadále pracovat s člověkem, který Vám ublížil a kterému jste neméně určitě ublížili i Vy je obdivuhodné.... Obrat "byla jsi mými stradivárkami" je nádherné vyznání...(23.2.2015)

 • Almásy
  *****

  aj by človek povedal že to je fanúšikovská záležitosť, ale nie. ten príbeh ktorý majú Ullmanová s Bergmanom je tak silný a hlboko inšpirujúci, že by to mal vidieť skutočne každý. a záver ma totálne odrovnal, tlieskam vidno že režisér je veľký obdivovateľ. poctivo urobené, s citom, bez štipky sentimentu natočené, proste fakt skvelé.(1.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace