poster

Möbius

 • Česko

  Zamilovaný špion

 • Belgie

  Möbius

 • Slovensko

  Möbius

 • Slovensko

  Láska v utajení

Drama / Thriller / Romantický

Francie / Belgie / Lucembursko, 2013, 108 min

 • Lacike
  **

  Je to dost nezazivna romantika zo spionskeho prostredia. Okrem trochu zmetenej zapletky vidim hlavny problem v obsadeni. Jean Dujardin je pre mna nezaujimavy herec bez stipky charizmy a Cécile De France uz tiez nie je taka pekna ako pred desiatimi rokmi. Jedinym svetlym bodom je Tim Roth, ale ten tu ma bohuzial maly priestor. Vysledok je strasna nuda 4/10.(16.3.2015)

 • MartinezZ
  ***

  Tak dlouho jsem na ten film čekal a pak jsem tak dlouho čekal na to, až si ho nějaký titulkář všimne a do češtiny/slovenštiny přeloží, až s tím vyrukovala Alza se svojí půjčovnou a udělala titulky i dabing. Za 45,- Kč mi nedělalo potíže si to půjčit a přehrát a... nebýt zklamán, ale ani zas kdo ví jak moc nadšen. Dujardin je poměrně neokoukaný, ale produkce za velkou louží na něj zatím moc neslyší a tak když dostane štěk, je to jen doslovný štěk. Na Möbius jsem čekal od prvního traileru, protože mě zajímalo, v čem se tenhle Frantík ukáže víc, než v bezmluvném Artistovi nebo ztřeštěných OSS. Nezklamal a klidně by mohl z fleku vyměnit Craiga na Bondově pozici, ačkoliv by musel dost zapracovat na britském přízvuku :) ~ Möbius není zas kdovíjak inovativní, je to špionážní romantický thriller, kdy ona je více či méně ne/vědomky nasazená pod jeho dohledem a on se do ní zakouká, ačkoliv je tohle přímo agentova zhouba. Do všeho tam ale nekecá jen jedna agentura a tak je o zábavu a propletence zájmů a zamlčování postaráno. Většina tohoto dění je poměrně zajímavá a je i zajímavé i skrývání vztahu jím před jeho agenturou, ačkoliv se to víc a víc komplikuje, potud bych byl ochoten a rád dát ****, protože mi to přišlo zajímavé a drželo to moji pozornost u filmu. Bohužel poté, co je vše dokonáno, konec postupně sklouzává do lehkého patetična a nesmyslnosti a rozplyzne se do pryč, což je velká škoda, protože si umím představit tolik scénářů, šťastných i těch černých, i těch šťastně nebo černě otevřených, kdyby se, sakra, nějak zužitkovala jako "agentovnost", ale ono se to zazdí takovýmhle koncem, který jakoby nepasoval do toho, co se odehrávalo tu hodinu předtím. A to je fakt velká škoda. Francouzsko-anglicko-rusky ukecaná francouzsko-belgicko-lucemburská koprodukce mohla z tohoto poměrně krátkého, ale ne nezajímavého filmu vyždímat mnohem víc, místo toho zůstala jen na půli cesty k výtečnému špionážnímu thrilleru s roztřeseně se propleteným párkem Pegasů...(21.2.2015)

 • ti88na
  **

  Kamarátka ma nahovorila na tento film, hlavne kvôli fešimu Jeanovi Dujardinovi, no ja som akosi podvedome stále odkladala, čas až si ho pozriem. Mám na to hneď dva dôvody, nemám rada francúzsku filmovú tvorbu (alebo Francúzsko ako také) a neznášam špionážne filmy bez akcie, tobôž ak sa do toho pripletie aj romantika. Vlastne som presne vedela aký ten film bude, skôr ako som si ho pozrela. A nemýlila som sa. Nebavilo ma to, prišlo mi to také zastaralé, bez nápadu, síce s naozaj sexi Dujardinom, ale nepríjemnou Cécile De France, skrátka film, ktorý si už nechcem pozrieť. A ten záver, to bola nočná mora, ktorá to stiahla do najväčšej romantickej klišé žumpy.(4.5.2015)

 • Adrian
  ****

  Trailer, ale hlavne teaser neskutocne klamu telom a lakaju na nieco, cim film takmer vobec nie je. Cim nakoniec ale je, ponuka velmi slusnu, zanrovo mozno oznacit ako love/spionaz zabavu, kde namiesto zbrani sa viac hovori a namiesto bojovej fyzickej konfrontacie sa milostne zapasi v horizontalnej polohe. Vysledkom je romanticka spionazna story, ktora umne korculuje medzi naivnostou a sarmantnostou. (EFM 2013)(11.2.2013)

 • dopitak
  ****

  V zamotaných filmech se ztrácím zcela pravidelně, takže mě ani tady nějaká ta nesrovnalost způsobená možná chybou na vlastním přijímači nerozhodí. Mohlo to mít trochu silnější atmosféru, kolem Ivana je to celé takové amatérské, hlavní ochrankář kokot s výrazem Pavla Rýmského naháněl leda tak legraci. Cécile De France je v některých záběrech sexy, obecně vzato bych ale vybral přinejmenším o deset let mladší kočku, typologicky asi stejnou. Francouzský Clooney Dujardin dobrý, záporáci generálně vzato taky a Monako na mě působí vždy ((K)lamač srdcí).(21.6.2015)

 • Jean Dujardin

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace