poster

Möbius

 • Česko

  Zamilovaný špion

 • Belgie

  Möbius

 • Slovensko

  Möbius

 • Slovensko

  Láska v utajení

Drama / Thriller / Romantický

Francie / Belgie / Lucembursko, 2013, 108 min

 • Anderton
  ***

  Moderný špionážno-romantický triler, ktorý svojim spôsobom naväzuje na zlatú dobu francúzskej starej krimi školy. Neustále niekto tajomný sleduje niekoho tajomného, stále sa jazdí autom a všetko sa berie maximálne vážne, pokiaľ nerátam jednu trápnu poznámku ohľadom orálneho sexu. Raz sme v Moskve, inokedy na ústredí CIA a tak ďalej. Problém je skôr v tom, že táto koprodukcia asi trpela nedostatkom financií a tak tie lokácie nedokáže poriadne využiť a my si ich tak dostatočne nemáme šancu vychutnať. No a erotické scény tiež nie sú veľkým lákadlom. Scenár je OK, len sa v ňom okrem postáv nebude vyznať ani divák. Poteší ale záverečný zvrat a celkové vyústenie príbehu. V tomto prípade by som asi privítal aj nejaký ten inteligentnejší hollywoodsky remake, napr. od Greengrassa, ktorý by dokázal z látky vyťažiť maximum.(20.1.2018)

 • flyboyeda
  ****

  Tento film je z pohledu zanru spionazniho drama pomerne naivni a predvidatelny, spetka cehosi mu bohuzel chybi. Zaroven je v nem ale cosi okouzlujiciho, coz vysledny dojem krapet vyrovnava, pravdepodobne ta smyslna chemie mezi dvema hlavnimi postavami teto love story. Funguje skvele. Tim Roth tomu pro tentokrat spise skodi, predstavuje totiz klise a herecke vykradeni sebe sama na entou. Pro jednou by mohl take zkusit jinou hereckou polohu. Mozna tu ale pro nej nebylo co hrat. Pral bych si, aby dostaval vice roli ala Legenda o "1900" misto prehnancu typu Lie to me...(26.7.2014)

 • Lacike
  **

  Je to dost nezazivna romantika zo spionskeho prostredia. Okrem trochu zmetenej zapletky vidim hlavny problem v obsadeni. Jean Dujardin je pre mna nezaujimavy herec bez stipky charizmy a Cécile De France uz tiez nie je taka pekna ako pred desiatimi rokmi. Jedinym svetlym bodom je Tim Roth, ale ten tu ma bohuzial maly priestor. Vysledok je strasna nuda 4/10.(16.3.2015)

 • Adrian
  ****

  Trailer, ale hlavne teaser neskutocne klamu telom a lakaju na nieco, cim film takmer vobec nie je. Cim nakoniec ale je, ponuka velmi slusnu, zanrovo mozno oznacit ako love/spionaz zabavu, kde namiesto zbrani sa viac hovori a namiesto bojovej fyzickej konfrontacie sa milostne zapasi v horizontalnej polohe. Vysledkom je romanticka spionazna story, ktora umne korculuje medzi naivnostou a sarmantnostou. (EFM 2013)(11.2.2013)

 • MartinezZ
  ***

  Tak dlouho jsem na ten film čekal a pak jsem tak dlouho čekal na to, až si ho nějaký titulkář všimne a do češtiny/slovenštiny přeloží, až s tím vyrukovala Alza se svojí půjčovnou a udělala titulky i dabing. Za 45,- Kč mi nedělalo potíže si to půjčit a přehrát a... nebýt zklamán, ale ani zas kdo ví jak moc nadšen. Dujardin je poměrně neokoukaný, ale produkce za velkou louží na něj zatím moc neslyší a tak když dostane štěk, je to jen doslovný štěk. Na Möbius jsem čekal od prvního traileru, protože mě zajímalo, v čem se tenhle Frantík ukáže víc, než v bezmluvném Artistovi nebo ztřeštěných OSS. Nezklamal a klidně by mohl z fleku vyměnit Craiga na Bondově pozici, ačkoliv by musel dost zapracovat na britském přízvuku :) ~ Möbius není zas kdovíjak inovativní, je to špionážní romantický thriller, kdy ona je více či méně ne/vědomky nasazená pod jeho dohledem a on se do ní zakouká, ačkoliv je tohle přímo agentova zhouba. Do všeho tam ale nekecá jen jedna agentura a tak je o zábavu a propletence zájmů a zamlčování postaráno. Většina tohoto dění je poměrně zajímavá a je i zajímavé i skrývání vztahu jím před jeho agenturou, ačkoliv se to víc a víc komplikuje, potud bych byl ochoten a rád dát ****, protože mi to přišlo zajímavé a drželo to moji pozornost u filmu. Bohužel poté, co je vše dokonáno, konec postupně sklouzává do lehkého patetična a nesmyslnosti a rozplyzne se do pryč, což je velká škoda, protože si umím představit tolik scénářů, šťastných i těch černých, i těch šťastně nebo černě otevřených, kdyby se, sakra, nějak zužitkovala jako "agentovnost", ale ono se to zazdí takovýmhle koncem, který jakoby nepasoval do toho, co se odehrávalo tu hodinu předtím. A to je fakt velká škoda. Francouzsko-anglicko-rusky ukecaná francouzsko-belgicko-lucemburská koprodukce mohla z tohoto poměrně krátkého, ale ne nezajímavého filmu vyždímat mnohem víc, místo toho zůstala jen na půli cesty k výtečnému špionážnímu thrilleru s roztřeseně se propleteným párkem Pegasů...(21.2.2015)

 • Cécile De France, Jean Dujardin

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace