• Česko

• Belgie

Láska v utajení

Drama / Thriller / Romantický

Francie / Belgie / Lucembursko, 2013, 108 min

Duet fyzickosti v podaní De France-Dujardin v žánrovom prieniku špionázneho thrilleru a romantiky. Čo by v 50. rokoch tvorilo priemernejšiu, no dobre konzumovateľnú konkurenciu Hitchcockových filmov, pôsobí dnes už značne obohrane. Pozerá sa na to však celkom dobre, najmä vďaka obsadeniu. 60%(12.12.2014)

• Lacike

Je to dost nezazivna romantika zo spionskeho prostredia. Okrem trochu zmetenej zapletky vidim hlavny problem v obsadeni. Jean Dujardin je pre mna nezaujimavy herec bez stipky charizmy a Cécile De France uz tiez nie je taka pekna ako pred desiatimi rokmi. Jedinym svetlym bodom je Tim Roth, ale ten tu ma bohuzial maly priestor. Vysledok je strasna nuda 4/10.(16.3.2015)

Špión upřednostňující milostný cit před zásadami profese? Jako by pianista držel v ruce zapálenou petardu.. Romantický thriller s autentickou atmosférou. S akcí přichází až tehdy, kdy je to nevyhnutelné, jiskření mezi dvojicí De France - Dujardin působí uvěřitelně, především to jeho ryze chlapské skrývání emocí. Rozhodně nečekejte čtyři čísla na jachtě a vystřílení telefonního čísla Waltherem PPK do stěny kajuty. Škoda jen nevýrazného konce, který není tragédií ani happyendem a poměrně poutavou love story o zakázaném ovoci uvrhne do průměrnosti. Tim Roth jakožto Abramovič nebyl špatný, chyběl mu jen modrý dres..(8.2.2016)

Trailer, ale hlavne teaser neskutocne klamu telom a lakaju na nieco, cim film takmer vobec nie je. Cim nakoniec ale je, ponuka velmi slusnu, zanrovo mozno oznacit ako love/spionaz zabavu, kde namiesto zbrani sa viac hovori a namiesto bojovej fyzickej konfrontacie sa milostne zapasi v horizontalnej polohe. Vysledkom je romanticka spionazna story, ktora umne korculuje medzi naivnostou a sarmantnostou. (EFM 2013)(11.2.2013)

Moderný špionážno-romantický triler, ktorý svojim spôsobom naväzuje na zlatú dobu francúzskej starej krimi školy. Neustále niekto tajomný sleduje niekoho tajomného, stále sa jazdí autom a všetko sa berie maximálne vážne, pokiaľ nerátam jednu trápnu poznámku ohľadom orálneho sexu. Raz sme v Moskve, inokedy na ústredí CIA a tak ďalej. Problém je skôr v tom, že táto koprodukcia asi trpela nedostatkom financií a tak tie lokácie nedokáže poriadne využiť a my si ich tak dostatočne nemáme šancu vychutnať. No a erotické scény tiež nie sú veľkým lákadlom. Scenár je OK, len sa v ňom okrem postáv nebude vyznať ani divák. Poteší ale záverečný zvrat a celkové vyústenie príbehu. V tomto prípade by som asi privítal aj nejaký ten inteligentnejší hollywoodsky remake, napr. od Greengrassa, ktorý by dokázal z látky vyťažiť maximum.(20.1.2018)

• Cécile de France