• borsalino
  *****

  Přesvědčivé drama, ve kterém se toho mnoho nenamluví, zato je film bohatý na výrazy, rostoucí napětí a herecký výkon Lino Ventury v roli chladnokrevného mstitele, kterému se mohlo podařit spáchat dokonalý zločin. Kdyby nebylo taxikáře, který by ho mohl identifikovat. Vydává se za ním, čímž strhne lavinu mnoha dramatických událostí.(14.11.2011)

 • Padme_Anakin
  *****

  Vezme-li Ancelin spravedlnost do svých rukou, je to pochopitelné, vražda manželky a zproštění viny vraha se jaksi nedá ani při nejlepší vůli přehlédnout, potud držím palce. Nicméně objeví-li se na scéně zcela neplánovaně svědek, človíček nic netušící, navíc sympatický a milující, palce pouštím... Strhující kriminální drama a to semknutí taxikářů bylo dech beroucí.(29.1.2020)

 • Martensson35
  ****

  Velmi dobrý thriller. Ventura na začátku "kladný" mstitel, který se vyvine v zavrženíhodného vraha. A ve výsledku tak plodí další mstu. Svým pronásledováním nebohého taxikáře vytváří skvělé napětí, a jeho kukuč krásně vyjadřuje pohnutky, které ho očích diváka přetváří na ryzího záporáka. A ty dynamické (na svou dobu) honičky v autech dávají filmu skvělý spád. Moc pěkné.(19.2.2021)

 • bertrand
  ***

  Jsme rádi, že máme v kuchyni položených pár metrů lina, ale ještě radši sledujeme nějaký podobný zapadlý kousek z dílny malého velkého (zde ještě dětsky) buclatého Lina, Tentokrát za tři, protože v něm bylo málo pana Lina a pan B. musel se jít dobažit do kuchyně. Prostě: Tento film zestárl, ale naštěstí Ventura je k podívání v každém věku a každém filmu. Bohužel vložené scénky ze života pařížských taxikářů nudily a otravovaly. Finální štvanice nebo spíše ŠTVANICE dojem trochu napravuje...(29.7.2015)

 • Snorlax
  *****

  Film je postaven na perfektním výkonu Lina Ventury, který se zde objevil podruhé v kariéře v hlavní roli. Můžeme sledovat psychologický vývoj Ancelina, který se z mstitele stává štvancem. Celý tento proces zvládá Ventura beze slov. Impozantní je scéna v metru, kdy chce Ancelin poprvé zaútočit na Lamberta. Film doprovází saxofon Barneyho Wilena, který k snímku složil hudbu.(1.5.2011)