poster

The Incredible Shrinking Man

Sci-Fi / Thriller / Drama / Horor

USA, 1957, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • obitus
  *****

  Vyborna sci-fi z padesatych let, ktera na rozdil od vetsiny tehdejsich filmu nevzbuzuje shovivavy usmev. Ve sve dobe (a catecne i dnes) trikove uzasna podivana, nektere sceny jsou nezapomenutelne. Predevsim utek pred kockou a souboj s asi nejstrasidelnejsim filmovym pavoukem stoji zato. Navic film nestoji pouze na tricich a nabizi i kvalitni, nestandardne uzavreny, pribeh od Richarda Mathesona.(27.10.2004)

 • Vitason
  ****

  Ono ze začátku by zmenšování nemuselo být tak hrozné, konečně by člověk dopnul staré kalhoty, oblékl oblíbené košile, bez nějakých drastických diet, ale v momentě, kdy by dokázal projít klíčovou dírkou (výjimku dostává pouze Alenka z Říše divů), tak už by to taková sranda nebyla. The Incredible Shrinking Man je poutavá podívaná, která díky slušnému tempu a krátké stopáži velice rychle uteče, aniž by byť jen vteřinku nudila. Vše stojí na perfektních tricích (většinou založených na zadních projekcích), které jsou na rok 1957 velice kvalitní. Navíc k tomu hraje podmanivá hudba a ostudu si nedělá ani herec v roli ,,malíčka", který svádí zoufalý boj o holý malinkatý život. Jeden z těch méně známých klenotů.(10.7.2011)

 • pepo
  *****

  Skutočná lahôdka nielen pre milovníkov žánru. Trikovo úžasné, obrovsky nápadité a prekvapivo naliehavé dobrodružstvo koketujúce s filozofickým presahom patrí do zlatého fondu kinematografie a aj dnes dokáže zapôsobiť. Zabudnite na filmy ako Miláčik, zmenšil som deti, Ant-Mana a ďalšie populárne hity inšpirované touto peckou. Neuveriteľne sa zmenšujúci muž je iba jeden a bola by škoda ho kvôli jeho veku prehliadnuť.(7.12.2017)

 • Slasher
  ****

  Síla Incredible Shrinking Man spočívá (krom toho, že za vás dříve počítačové triky neudělaly ani ň a museli jste si poradit šikovně bez nich) v otázce, jaké by to bylo? Představte si, že se zmenšujete a zmenšujete, až je pro vás domácí číča skutečným monstrem a malý pavouček je horší než sama Odula. Ve sklepení izolován od ostatních lidí, bez šance se dostat ven, se špendlíkem jako smrtící zbraní. No a aby toho nebylo dost, zmenšujete se dál a dál.... To God, there is no zero.(16.10.2007)

 • Chrustyn
  ****

  Velice zábavná a skvěle udělaná sci-fi o muži, který se po zásahu tajemnou mlhou začne zmenšovat. Ze začátku se jedná jen o pár centimetrů ale o pár měsíců později je tak "velký", že může obývat i dům pro panenky. Tvůrci si poradili opravdu výborně při zmenšování hlavního hrdiny a ze začátku používali správné úhly kamery a zvětšené kulisy. Později už si museli vypomáhat i jinými "vychytávkami" ale ve většině případů vypadá vše skvěle i dnes. Takový souboj s pavoukem je neskutečný a podobně napínavých scén je zde hned několik. Skvělá zábava.(5.8.2009)

 • - Orson Welles se svým hlasem podílel na traileru k filmu. Toho času pracoval v Universal na filmu Dotek zla (1958). (HellFire)

 • - Když Lousie mluví po telefonu s operátorem ohledně nového čísla, zní v rádiu úvodní znělka filmu Psané ve větru (1956), který byl natočen studiem Universal rok před Incredible Shrinking Man a hlavní roli v něm také hraje Grant Williams. (HellFire)

 • - Scottovu kočku hrála Orangey, kterou můžete vidět také ve filmu Rhubarb (1951). (HellFire)