Reklama

Reklama

Recenze (5)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Vynikajúco vystavaný dokument, chronologicky mapujúci Harryhausenovu kariéru, plný úžasných originálnych nákresov, fotografií a záberov z natáčania a so zážitkami a poctami jednými z najväčších majstrov réžie a vizuálnych efektov v histórii kinematografie. Pre mňa, ako fanúšika, dokonalé. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ray Harryhausen je génius filmové animace a stop motion. To, co on dokázal pro film, to v podstatě ani není možné docenit. Přesto se to to tento dokument, kde mluví skutečně významné osobnosti včetně Raye, snaží a daří se mu to. Je to krásný průřez jeho tvorbou a vlastně i celou fantastickou filmovou tvorbou. Ano, jsem hodně zaujatý, ale ne zase tolik. ()

Reklama

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Výnimočný dokument venovaný žánru, ktorý obhrýzam len okrajovo a síce "Fantasy". Je zbytočné pripomínať reakcie zúčastnenej filmovej šlachty na súčasný FX status. Zaujímavá ale je skoro až esej samotného Rya na prapočiatky, kedy filmový svet uchvátil " stop-motion". Pôvodná myšlienka sa rozvinula do nevídaných rozmerov a na túto tému reagujú tvorcovia ako aj ošetrovatelia súčastného FX vizuálu.Výsledny pocit zadosťučinenia Pánovi s dnes už 94 vykerkovanými krížikmi na chrbte takto dodáva celkovému pocitu z videného a počutého silácku hodnotu, ktorá ani časom nevyprchá. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Žádné zdržování životopisnými fakty. Technicistní nerdovský dokument, jehož zřejmým cílem je objevit pro mladší diváky Harryhausenův vliv ve tvorbě moderních trikových mágů, a tím také obhájit CGI jako ušlechtilé navazování na tradici. Třebaže promlouvajícím do jednoho chybí kritický odstup, jejich obdiv se z větší části týká toho, jak přesvědčivě se ta která příšerka pohybovala, nikoli toho, jak skvělým člověkem Ray je. Lepkavě sentimentálním se film, stejně jako řada jiných dokumentárních portrétů, stává teprve během závěrečných minut (oslava 90. narozenin). Pouze opatrně je mezi řádky naznačováno, že filmy s Harryhausenovými triky měly průměrné scénáře a prkenné herce a jejich sledování v úplnosti by - až na pár výjimek - nebylo zdaleka tak zábavné jako tohle vyzobávání nejzdařilejších trikových scén. U vypiplané fanouškovské pocty (titulky se jmény mluvčích například doplňují miniaturní ukázky jejich výtvarné práce), která by mohla nést podtitul "The Best of Ray Harryhause" je ale takováto argumentační jednostrannost pochopitelná a do určité míry zřejmě i nevyhnutelná (zkuste Camerona, Jacksona nebo Spielberga nalákat do filmu, který by se život a dílo Raye Harryhausena snažil zhodnotit střízlivě a bez zamlčování nepříjemných pravd). 80% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Ray Harryhausen sa stal veľkou ikonou pre filmových tvorcov, priniesol neskonale inšpiratívne zázemie svojím prínosom, stal sa trikovou legendou, čo vystihuje krásne tento dokument, v bohatom výrečnom zastúpení viacerých významných režisérov a ďalších trikových mágov, je na čo pozerať /100%/ ()

Reklama

Reklama