Spike Island

Drama / Hudební

Velká Británie, 2012, 105 min

Milujete britské boybandy? Milujete tepláky a Stone Roses? Pak je to film pro vás. Pokud jste navíc fanouškem seriálů jako My Mad Fat Diary, Misfits nebo Game of Thrones, zajisté tu odhalíte některé z vašich oblíbenců. Film má celkově docela dynamický průběh (mladí rebelové!), což efektivně podpírá vizuální stránka filmu. Má jediná námitka je až k poslední části, kdy se film najednou přehoupne do jiného žánru (dramatické úmrtí otce) a násilím nás vrací z roviny bezstarostnosti, kde se po celou dobu drží. Vím, že to tak v životě bývá, ale pro styl filmu to působí spíš rušivě, nabourává to soudržnost snímku. Z dramaturgického hlediska to vidím jako drobné mínus.(22.5.2014)

Spike Island nenápadné drama, který ničím nepřekvapí a neurazí. Divák se příjemně pobaví a párkrát zasměje. Hlavní role byli zvolené trošku divně, já osobně bych je změnil. Aspoň ty dva kluky, protože mi nepřišli ničím zajímavý. Emilia Clarke v jiné barvě vlasů než v Game of Thrones působí dobře, ale čekal jsem pro ní trochu větší roli. Tahle holčina kdyby dostala více prostoru, tak věřím, že by nám ještě svůj talent ukázala.. 6/10 = 64%(1.8.2013)