Assault on Wall Street

(neoficiální název)

Thriller / Drama

Kanada / USA, 2013, 99 min

• SeBig

Celý film mě nebavil, hrálo si to na nějaký drama, který mi bylo šumák, páč jsem to těm hercum nevěřil ve xichtě, jediný co mě na tom bavilo bylo to že jsem po dlouhý době rád viděl E.Furlonga. Pak ovšem po hodině a pěti minutách se objevila zbran a sní začal pořádnej masakr, který mě donutil zvednout film o jednu hvězdu. Ten závěrečnej masakr chválim, jinak je to ukecaná nuda.(12.7.2017)

Ačkoliv by obrázky a jméno režiséra mohlo evokovat, že se bude jednat o další variaci na videoherního Postala, není tomu tak a já dokonce musím napsat, že Uwe Boll natočil smysluplný film. Assault on Wall Street je celkem uvěřitelné a docela depresivní drama o tom, kam může obyčejný člověk zajít, pokud přijde úplně o vše.(23.5.2018)

Uwe Boll točí povětšinou špatné filmy, i když v novém tisíciletí se objevují záblesky v temnotě (Rampage, Tunnel Rats...). Jeho kariéra je prapodivná. Když už si člověk myslí, že se z něho začíná stávat alespoň průměrný režisér, tak najednou natočí Bloodrayne 3, Auschwitz a podobné snímky, aby nám zase připomněl, odkud vzešel...Assault on Wall Street (pompézní název) nám zprostředkuje příběh, co se může stát komukoliv z nás. Hlavní hrdina musí financovat zdravotní péči své milé, do toho finanční krize, atd., až to vyplyne v drsné vyvrcholení a řešení problému. Ucházející herecké výkony, zajímavé pojatí filmu a za mě spokojenost. I když film v druhé půlce malinko kolísá (proto "jen" 4 hvězdy), ale Boll se po pomstychtivém Rampage drápe na pomyslný vrchol své tvorby.(26.5.2013)

Když jsem to sledoval, tak jsem si říkal, že režisér se snad musel učit u Uwe Bolla, až po shlédnutí jsem zjistil, že je to opravdu od Uweho. Už druhý film v řadě, který od něj vidím (po Rampage), na který se dalo dívat až do konce. Dokonce měl i emoce (bohužel situace ve filmu může potkat opravdu kohokoliv).(12.7.2013)

Uwe Boll = velice španý filmy. A to tak, že se nejedná o béčka nebo snad ani "céčka", ale přímo o "déčkový" utrpení, na který se nedá dívat. Co se ale stane, když se náhodou Uwe splete(?) a natočí i napíše něco jako tohle?! No kupodivu vznikne vcelku slušnej a obstojnej film (ano, to myslím naprosto vážně). Akce je až v závěru, předtím se jedná spíš o drama, kde by se bezmoc skoro dala krájet. Ono totiž to téma odráží aktuální (finanční) problematiku a ukazuje, co se teoreticky může stát každýmu z nás. Na čistý čtyři hvězdy to není, spíš se to drží prstama za římsu tohoto hodnocení a snaží se tam vyhoupnout. 3,5/5*(7.8.2013)

• - Lochlyn Munro a Mike Dopud sa už spolu stretli vo filme Kuriér mafie (2013). (Johnny.ARN)

• - Spoiler: V scéne, keď sa Rosie (Erin Karpluk) rozhodne spáchať samovraždu, pretne si žily na ľavej ruke. Keď ju o niečo neskôr Jim (Dominic Purcell) nájde mŕtvu, rana je na pravej ruke. (Madsbender)

• - Filmovanie snímky prebiehalo predovšetkým v kanadskom meste Vancouver, a tiež na autentických miestach v New Yorku. (MikaelSVK)