Lehce bizarní snímek odehrávající se v Barceloně sleduje životní příběh chudého břichomluvce Juana Marése (Imanol Arias), syna švadleny-alkoholičky a čínského ilusionisty. Někdy v sedmdesátých letech potká mladý Juan svou budoucí ženu Normu Valenti (Ornella Muti), překrásnou dívku z dobře situované rodiny. Stane se tak na jedné výstavě, kde jsou návštěvníci zadržováni několik dní v protestní hladovce a Juan stráví s Normou noc pod dekou. Po pěti letech je ale manželství v krizi, Norma Juana podvádí s imigranty z těch nejnižších vrstev. Po rozvodu je Juan nucen vydělávat si hraním na akordeon v ulicích, kde se stane obětí útoku krajní pravice. Ani se zohavenou hlavou a nově přijatou identitou maskovaného Fantóma se Juan nevzdává myšlenky získat Normu zpět. (dopitak)

dopitak

Velká ztřeštěnost, která se snad vyrovná jedině ranné tvorbě Pedro Almodóvara. Svlečená Ornella už je starší, a s oblibou tu zavěšuje střevíce na ztopořený úd svých milenců. Souvislost s politikou a hašteření mezi španělštinou a katalánštinou jsem přiznávám se nepochopil více, než že každý z manželů zastává sympatie k jinému jazyku. ()