Bonnie a Clyde po italsku

Bonnie a Clyde po taliansky

Komedie

Itálie, 1982, 97 min

• Radyo

Italská parodie na Bonnie a Clydea je sice docela vtipná, ale místy jde o humor za každou cenu. Paolo Villaggio se mi daleko více líbil v typově podobných komediích o úředníčkovi Fantozzim a s Ornellou Mutiovou jsem taky viděl lepší filmy.(23.7.2002)

• Enšpígl

V socialismu jsem se nad tímhle bavil takovým způsobem, až jsem se bál, že mě komunisti zavřou za to, že jsem moc šťastnej. Teď mám prdel akorát z toho jakou jsem měl tenkrát z toho prdel. Ornella Muti je v tom punkovým ohozu tak sexy, ty nohy, ty kozy, ten samopal.. to by byl sex po italsku.(13.8.2007)

Priznam se, ze Bonnie a Clydea jsem nevidel, takze pokud mel bejt film parodie, je to mozny, ale v tomhle smeru me to neoslovilo. Ale tvurci nastesti pouzivaj klasicky Villaggiovo vtipky a pridavaj i par originalnich foru. To cely navic v docela hezky promyslene krimi zapletce. Jinak vtipu tu je dost, ale postupne ubejvaj, nastesti vetsina je fakt vtipna, akorat po case uz to neustale mlaceni cimkoliv Villaggia do hlavy omrzi. Co se tyce Ornelly, tak je vcelku pekna, akorat v tech cervenejch satech vypadala nak tlusta. No a Villaggio je jako vzdy hustej. Sice ma film par hluchejch mist, ale ja se vetsinu casu moc dobre bavil, takze 4*.(2.8.2007)

• Boss321

Nebylo to nejhorší, ale Paolo Villaggio se mi mnohem více líbil jako učetní Fantozzi. Ornellu Muti beru spíše jako jakési zpestření a musím uznat, že skutečně byla moc hezká. Pokud vypnete mozek tak se u toho pobavíte celkem slušně, ale hlavní je nad tím nepřemýšlet........(13.2.2008)

"Nic mi není, jenom mě tak lehounce škrtíte. Ale nechat se uškrtit od Vás je pro mě spíš, řekl bych, vyznamenání." Clyde mě se svým vzorkovníkem hovínek moc nebavil, ale Bonnie byla úžasná. A to v oblečení typické italské hospodyně, se samopalem, jenom v košili, úplně nahá a hlavně jako punkerka. Zkrátka ji miluju od dětských let a proto mě hrozně mrzí, že tento "superfilm", na který jsme za vlády rudých bratrů nadšeně čekali o Silvestrovské noci, za ta léta hodně ztratil ze svých pozitiv. Bonnie nikoli, ta je snad ještě hezčí.(12.12.2017)

Užívateľ Falko, večný zástanca aj starých a na dnes smiešnych talianskych komédií, ma prinútil pozrieť si túto komickú párodiu na Bonnieho a Clyda a .... neľutujem. :-) Paolo Villagiio hádže jedno vtipné gesto za druhým a ja mu to ochotne žeriem a spolu s Ornellou Muti tvoria na plátne veľmi podarenú roztomilú dvojicu. Vynikajúco som sa bavila a neprešla snáď jediná minúta, kedy by som zívala nudou. Falko, máš cit na staré a predsa bláznivé vykopávky :-)(20.8.2010)

Vecny smoliar Fantozzi, tentokrat v ulohe Lea Gavazziho sa pokusa spolu s Ornellou Muti unikat pred policiou a banditmi, ako najväcsi zlocinci - samozrejme, ze obaja su nevinni a iba s humornymi nahodami sa dostali do tejto situacie. Tuto komediu som v detstve zboznoval, tak ako aj vsetky talianske komedie s Paolom Villaggiom a dnes si uz len z nostalgie rad pripominam tieto filmy. Jasne, ze dnes to uz nie je ono a humor je mozno trochu prehnany na dnesne casy, ale mne sa to velmi paci a chcel som vediet, co na to povie uzivatelka Madison, s ktorou som to pozeral a ktora nemala moznost v detstve tieto komedie vidiet a cuduj sa svete, jej sa to pacilo a chce vidiet aj nejake casti smoliara Fantozziho :-)... 19.08.2010 ________ Paolo Villaggio - (Leo Gavazzi) +++ Ornella Muti - (Rosetta Foschini / Giada) +++ Jean Sorel - (Kapitán) +++ Antonio Allocca - (Doktor) +++ Hudba: Guido De Angelis, Maurizio De Angelis +++ Nemecka Cinema - 0 %(19.8.2010)

• MM_Ramone

Ničím výnimočná súčasť filmovej komediálnej tvorby talianskej školy 80.-tych rokov. Skvelé gagy sa striedajú s hluchými miestami, a občas snaha o ďalšie fóry vyznieva trocha trápne. Ale až taká hrôza to nie je. Paolo Villaggio je tu celkom fajn a Ornella Muti, s úžastným dobovým image, tiež poteší. Krátkozrakú naivnú kočku Rosettu zahrala roztomilo. **(5.2.2008)

Opravdu skvělá italská komedie, která se nikdy neomrzí! Herecký výkon Paola Villaggia je srovnatelný s jeho rolí v účetním Fantozzim .V Bonnie a Clyde vedle něho zazáří krásná Ornella Muti.(25.9.2007)

Pamätám ešte československú premiéru i to aká to bola udalosť. Ako školáci základnej školy sme celý deň o ničom inom nerozprávali. Strašne sme sa na tom vtedy bavili, možno aj preto, že toho v tv veľa nešlo. Kúzlo 80-tych rokov pominulo, roky ubehli a aj O. Muti by gúľala tými škuľavými očami, keby vedela, že Rocky Balboa odvtedy vyboxoval štvrté, piate i šieste pokračovanie. P. Villaggio je stvorený na tento typ smoliarov a aj keď sa po toľkých rokoch smejem z iných vecí, ako keď som mal 8-10 rokov, stále sa to dá pozrieť. Objektívne skôr za tri, ale pridávam nostalgickú štvrtú za veselé spomienky na detstvo. 70%.(6.4.2012)

Brilantně pojatá bláznivina se dvěma krásnými lidmi.. :-)))(4.10.2009)

No jo. Přestárlý slizoň Villaggio se snaží seč může přesvědčit silně krátkozrakou sexbombu Muti, že je urostlý gauner. No a ta mu to samozřejmě sežere i s navijákem. Je to stupidní, ale celkem zábavná podívaná.(10.10.2005)

Průměrně se pitvořící Villaggio. Rád přiznávám že jsem spíš zíral na krásnou Ornellu Muti, než na něj.(25.11.2008)

Skvělá komedie se skvělým Paolo Viilaggiem,trochu mi vadilo,že film se neodehrává na jednom místě,ale jako lupiči se nebudou zdržovat na jednom místě. Paolo ať hraje jakoukoliv roli,hraje pořád tu samou přitroublou roli.(28.9.2008)

• WANDRWALL

Paolo Villaggio ve své průměrné komedii. Má lepší, ale i horší. A přece zde - na jeho potenciál - jen pár dobrých vtipů.(28.9.2010)

Paolo Villaggio nám servíruje dalši typickou komedii ve které má neustále smůlu. Prostě komedie u kterého se nenudíte a zasmějete se.(18.11.2008)

Talianska gangsterská komédia s celým radom celkom slušných humorných zápletiek. Chybou zlého vyhodnotenie záberov bezpečnostných kamier v banke sú po jej prepadnutí hlavní hrdinovia považovaní za páchateľov prepadnutia. Trochu nepodarená paródia na známy film Bonnie a Clyde. Ešte, že je film poňatý komediálne - niektoré zo zápletiek sa stereotypne opakujú. Veľmi prazvláštny pár, kto ich mohol dať dokopy? A tie ich vtipné situácie. U Villaggia sme na jeho komiku zvyknutí ale u super sexi bomby Mutiovej to bolo pre divákov prekvapivé a hviezda si iste svoju rolu vychutnala s gráciou. Ornella Muti trochu polahodí divákom. Paolo Villaggio sa mi oveľa viac páčil v typovo podobných komédiách o účtovníkovi Fantozzim.(18.9.2019)

Na hodinku a pol treba vypnúť mozog a budete sa dobre baviť. Svojho času to bola úspešná komédia v socialistickom kine.(17.2.2007)

Ornellka je sice pěkná, ale kdo by ji chtěl vidět jako opravdu dokonalou, musí putovat proti proudu času do jejích začátků. Viládža já nemusím, a tady se to projevilo. Nesourodá dvojka, vtipy vznikají pouze ze zažité neschopnosti postav ztvárňovaných PV, a to nestačí. Výborný dabing z Barrandova.(21.9.2015)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 10.1.1987, réžia českého znenia = (ÚPF) (21.2.2011)(21.2.2011)

• ARI50

Je vidět že tady je velká snaha na zábavu a natočení slušného filmu, potěšilo ale neohromilo.(18.11.2018)

• Frajer42

Paolo Villaggio patří do skupinky komiků, které já mám celkem rád, i když moje hodnocení ukazuje naprostý opak.Tento snímek kráčí ve stopách ostatních snímků Paola Villaggia, na které jsme zvyklí. Místo jeho gorilí rodinky mu tady tvoří parťáka velice půvabná Ornella Muti, která má doma zřejmě stroj času, protože tahle číča podle galerie zkrátka nestárne. Sem tam se člověk pousměje nad nějakou scénkou, ale ani to není kdovíjaký zázrak. Příběh je potom samozřejmě úplně o ničem. Netuším, jestli moje hodnocení v nějakém směru ovlivnil fakt, že předlohu zkrátka neznám, což se však ani malinko nestydím přiznat. Když se přiotrávíte alkoholem, tak se nad snímkem rozplývat možná dovedete. Ve střízlivém stavu bohužel převážně nuda. Místní alkoholici vyhnali percentuální kvalitu až k magickým 69 procentům. Ze sebe více než hvězdu nevymáčknu. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film mi vybral uživatel fimler.(19.4.2016)

Na Villaggiových filmech mě vždycky bavila ta sociální kritika uspěchaného, dravého a odlidštěného městského života, v němž je obyčejný člověk degradován pouze na jakéhosi egoistického robota či dnešním žargonem lépe řečeno - lidský zdroj (zde např. hlavně v začátku filmu Leův sklepní byteček, cesta autobusem nebo návštěva jídelny). Jinak je to klasická ztřeštěná komedie v gansgterském hávu o Villaggiho klasickém troubovi, který ke všemu přijde tak nějak náhodou a vůbec ne vlastním přičiněním, plná komiky, různých fórků a to občas i jaksi nucených. Prostě klasika. Villagio vládne, krása Ornelly je v tomto filmu sporná, nevím jak v jiných filmech, ale tady jí to seklo jen v tom punkovém úboru.(26.5.2010)

Jedna s těch starších italských, ne moc povedených komedií. Vlastně jsem dal hvězdu navíc za božskou Ornellu.(4.1.2015)

Vtipné okamžiky se našly, ani ten příběh nebyl špatný. Bylo to legrační a hlavní hrdinka sexy :)(24.8.2009)

Vyborna komedie, pri ktere jsem se dost nasmal, bohuzel misty je hodne jeta...(27.9.2007)

Ornella Mutiová a Paolo "účetní" Villaggio v jednom filmu, to nemohlo dopadnout jinak. Takovou povedenou dvojici nikde jinde neuvidíte.(11.7.2008)

Nie také uderné ako Fantozzi jednotka, ale dejovo omnoho vyvrovnanejšie. Nie je to taký film, že sa stále na ňom smejete, ale za pozretie určite stojí.(30.4.2009)

Pro mě už odmalička supr vtipná klasika, kde v dabingu P. Villaggia exceluje skvělý Stanislav Fišer. Tuhle komedii jsem na videu viděl nesčetněkrát, vždy mě dokázala zaručeně pobavit a jedná se o jeden z nemnoha filmů, které znám tak dobře, že se směju už před začátkem scény. A opravdu vtipných scén má tahle komedie fakt hodně.(2.1.2014)

Jedna z těch lepších komedií s Paolem Villaggiem, který zde zase hraje tu svou typickou postavu podle Fantozziho šablony (má ten chlap vůbec nějakou jinou komediální polohu?). Naštěstí zde není mnoho trapností, což je kladem každého jeho filmu. Avšak mohlo to být ještě o něco zábavnější. "Podívejte se, dneska už lejno nikoho nerozesměje." - "Takové lejno položené někde na schodišti rozesměje každého.(10.12.2009)

Kultovka s podarenou (anti)dvojicou. Ornella je sexy a Paolo je potrhlý ako vždy. Takže pohoda.(27.5.2011)

Ještě dnes, viděno znovu po mnoha letech jsem se skvěle bavil, tahle komedie mě asi nikdy neomrzí. Krásná Ornella Mutti a ještě krásnější Paolo Villaggio, který zde hraje velkého drsňáka, komedie, které se dnes už netočí. Skvěle vybraný pár, kde jim to spolu moc sluší.(4.10.2014)

Opět povedený film Paola Villaggiho :D... je to fakt libovej týpek! a tady se to opět prkázalo :)(5.7.2010)

Ornella Muti je krásná a Paolo Villaggio byl v 80 letech na vrcholu. Dohromady velice nesourodá dvojice vytvořila v dobrém komedii řadu výborných scének. Na dnešní dobu možná naivní humor, ale tenkrát to bylo výborné.(23.12.2010)

Villaggiovina jako stehno, moc nemyslet a bavit se jeho neštěstim, to je to oč tu běží.(6.2.2008)

Výborný děj, dobře natočeno, budete se bavit.(5.2.2005)

Taliansku kinematografiu milujem a tu je aj dalsi dokaz, preco. Reziser Steno /Policajt Drabem, Un Americano a Roma/ natocil sympaticku taliansku komediu, ktora je parodiou na Bonnie a Clyde-a s Beattym. Humoru je viac nez dost a Paolo Villaggio /seria s panom ucetnim/ sa snazi bavit divakov. Eraz darmo, europsky styl humoru nam pasuje viac nez podstatne vzdialenejsi americky styl humoru. 89 %(23.5.2015)

• tomtomtoma

Nepřišlo mi to tak vtipné, jako ostatní filmy od Stena. O prodejci žertovných předmětů Leovi (Paolo Villaggio), kterému se neustále stávají nehody a příkoří, částečně záviněných jím samotným. A ten se náhodou a omylem dostane do situace, kdy je považován za vůdce lupičské bandy, která přepadla banku. A protože se k tomu přichomítla další rukojmí, Rosetta Fiaschini, která si nechává říkat Giada (mladá, štíhlá a velmi pohledná Ornella Muti) a je stvořen pár Bonnie a Clyde. A střídavě musí utíkat před lupiči, kterým sebrali peníze a před policií, provedou další přepadení a když je jejich jméno očištěno, zmocňují se peněz a odjíždí spolu do zahraničí. Má to silnější okamžiky, ale jako celek to vyvolává ponejvyše mírné rozpaky a od srdce se zasmát nemožné. Asi největším zklamáním je pro mě hlas Paola Villaggia, který má neustálou potřebu mluvit takovým chraplavým hlasem, jako by byl neustále nachlazen, ale tím právě vtipné přestává být vtipným.(30.12.2009)

Na Fantozziho sa to ani zďaleka nehrabe a zopár dobrých hlášok túto komédiu nezachráni... ani pekná Ornella... ;o)(12.5.2006)

Potrhlá komedie o náhodné výměně kufříků. Zatímco v jednom je doslova hovno, v druhém je balík peněz. A neuvěřitelný kolotoč bláznivých situací začíná... Příjemná oddechová komedie, které přeci jen již trošku ubral zub času. Nevím, proč zde někteří srovnávají hlavní postavu s legendárním Fantozzim. Je to prostě jiný film. A pobaví neméně.(5.3.2009)

Talianska komédia je trochu z iného súdka ako francúzska. Ale P.Villaggio je dobrý komik. V dobe jeho filmov sa v kinách dobre ľudia smiali. Aj v tomto filme je dosť smiešnych vecí, ( nemecký turisti v kempe, prepadnutie auta s peniazmi, ukradnutie skautských šiat na stanici, ranná rozcvička pri otvorenom okne ). Ja som sa v tedy zabavil - 75%.(1.10.2006)

• JohnSmith

Hlavní díky tělesným proporcím Muti je to koukatelné až do konce. Humor sice trochu je, ale není to nic extra.Villaggio prostě jako vždy v roli trapného blbečka.(14.4.2018)

P.Villaggio ve své nejlepší formě.Tehdy ještě jeho filmy nebyly trapnosti a dá se na ně koukat i po letech.Spolu s Maléry pana účetního jeho nejlepší kousek.(18.2.2009)

• Radim

Když jsem byl hodně dávno na premiěře v kině, válel jsem se smíchy. Dnes, při opětovném shlédnutí, to nechápu. Občas jsem se zasmál, ale jinak neprostá kravina.(4.7.2005)

Nepříliš vydařené Villaggiovy patálie, trochu už ta jeho 'písnačka' začínala býti ohraná. I když některé situace byly k popukání, objevily se i ty trapnější. Průměr tedy.(26.5.2010)

• hnkflknk

Hm...tak toto tedy byla nuda, nuda, nuda. Semtam byl nějaký ten dobrý vtípek, ale jinak jsem se musela hodně držet, abych to dokoukala. Zas mi to nepřijde jako úplně nejhorší film, ale na to, že to je komedie,jsem se u toho moc nenasmála. A už teď, když píšu tenhle komentář, si moc nevybavuju, o čem to vlastně bylo. Nikdo mě nepřesvědčí ani párem volů, abych se na to koukla podruhé, protože je to ztráta času.(25.6.2008)

Toto je pro mne jedna z nejlepších italských komedií.(17.5.2014)

Jedna z tých lepších Villagioviek kde ho spolu s extrémne krátkozrakou sexbombou Ornellou považujú za krvilačného zločineckého kápa. Väčšina humoru je síce založená na tom kam vilaggio spadne a čo mu tresne do hlavy, ale ono to minimálne v tomto prípade stále funguje. Napr, keď predstiera že mláti zločincov, čo sú v skutočnosti len vrecia a v jednom je nákova po ktorej majzne rukou. "Stalo sa vám niečo? Nie, je to len obyčajná fraktúra". Dobré bolo aj keď sa ako obchodný cestujúci snaží v hračkárstve predať rôzne modely plastových hovien ( ...a toto je klasické...lajno ). Čosa týka Ornelly, nespomínam si že by som ju videl v nejakom inom filme, ale tu to bola taká milá sympaťáčka a s Vilaggiom boli dobrá dvojka. Dobré tempo a humor síce ošúchaný ale funkčný, proste pozerateľná komédia.(3.9.2012)

Mimořádná ptákovina, ale už jen za božskou Ornellu ve spojkách... (i když je teda má jen chvilku, volně je zaměňuje za placatá skla a má být "krátkozraká")(14.10.2007)

Lepšie tri hviezdy za tú absurdnú kombináciu Paolo Villaggia s Ornelou Mutti a v podstate aj za samotný film, ktorý celkom pobaví. 70%.(1.12.2007)

Čistě oddychová zábava nehrající si na nic víc,než čím skutečně je,což vždy potěší.Navíc,Ornella Muti je neskutečně sexy.(30.12.2011)

Dávám **** z nostalgie, tenhle film jsem jako kluk viděl hodněkrát a pokaždé jsem se bavil...(29.7.2006)

Kultovní parodie s Paolem Villagiem a krátkozrakou Ornellou Muti. Jasně, že s odstupem času, to již není takový odvaz jako tenkrát v normalizačních kinech - zub času zahlodal, ale já nemůžu jinak než za pět.....(25.7.2008)

Z odstupom času mi ten humor prišiel trochu trápnejší, ale ako chalan som bol fakt do Ornelly zaľúbený.(27.6.2010)

Jak jí pomohl nastoupit na ten domíchávač, to je snad největší pitomost co kdy kdo vymyslel :-D(2.8.2010)

Nejsou to sice plné čtyři hvězdičky,ale takovéto italské komedie zase neuvidíte každý den.Ve své době to bylo navíc skoro to nejlepší co jste mohli v kinech vidět.(27.10.2012)

Dodnes si pamatuji, jak jsme na tomhle filmu byli s bratrem jako děti v hospodském sále jedné jihočeské vesnice. Tenkrát mě to moc bavilo a bylo to mé první seznámení s Boeingem 747, což je letadlo, které obdivuji stále. Pamatuji si, že Paolo mě dostával svým pitvořením a Ornella byla hrozně hezká. Takže jsem se docela těšil... ale chyba lávky. Paolo Villagio opakuje stejné vtipy a grimasy jako v ostatních filmech, Ornella je sice fešná, ale ta osmdesátková móda jí doslova zabíjí a děj je hrozná chujovina. Jediné, co tedy zůstává je ta 747 Jumbo jet, která je stále okouzlující. Dost málo...(8.9.2017)

Nikoho nenutím, aby se dokázal bavit u filmu se scénářem, hudbou a zpracováním z roku 1982... Ale klidně ho doporučím všem, kteří mají rádi naprosto šílený humor s Paolem Villaggiem... k tomu Ornella Mutti a "... já tuhle loď znám jako svý boty! A teď otevřu tyhle dveře, protože jinak... ááááá!!!" :-D :-D :-D Jsem rád, že mé neteře (13, 16) se u toho nakonec krásně válely smíchy (2009-07-25) a pouštěli jsme pár zásadních scének hodněkrát dokola, až jsme smíchy plakali.. Díky Paolo! Za to, že na CSFD není film červený, hvězdička navíc! :)(25.7.2009)

Tak tohle bylo taky dobrý jako "Maléry pana účetního" .(4.1.2013)

Paolo Villaggio opat v akcii po boku nadhernej Ornelly Muti a nesklamal,zase som sa poriadne zabavil a zasmial,jasna volba...:-)(10.1.2018)

Tohle je jako komedie velmi slabé, ale nádherná a sladká Ornella to prostě vytáhla o hvězdičku naho(r)u už jen tím že v tom filmu byla.(17.5.2018)

Kdo má rád Paola Villaggia okořeněného překrásnou Ornellou Mutti ten se zaručeně pobaví.Tato komedie je opět nádherně nadabovaná(pan Fišer a paní Adamovská nemají chybu)(4.2.2008)

Jako dítě jsem to hltal teď už to není ono ale z nostalgie dávam 4*(29.9.2010)

Rozhodně nejkoukatelnější a nejhumornější film s Villaggiem, který není tak trapně a násilně tažený jako jiné filmy. Hodnocení: 75 %(26.12.2010)

Vemi dobrá komedie, pravda, dost naivní a průhledná, ale k pobavení na neděli naprosto dostačující. Ornela jí nijak svou přítomností nepomáhá, ale je na co se dívat. Průměrný snímeček, ale zábavný. 101211209145/9342(6.9.2013)

Ornella Muti, Paolo Villaggio(4.7.2014)

Docela dobrá komedie,mámráda Pana účetního a ani tady nezklamal.(20.9.2007)

Velmi vtipný film od začátku do konce! Až na pár vyjímek no(30.1.2008)

• Chlo0opek

Humor, který moc nefungoval. Hezká závěrečná melodie:) Lepší 2*.(27.2.2013)

Lepší průměr ***+ co se týče opravdu dobré komediální dvojice v tomto filmu, která ztvárnila někdy až opravdu velmi pobavující scény... Krásná slečna, která je téměř slepá a nemá brýle, pan účetní, který je neschopný prakticky i když by brýle měl. A o tom to je - hledali se, až se našli a provází vás výborným dějem plným neštěstí a smůly, ale opravdu v zábavném podání. Musím říci, že v kombinaci s herečkou Ornellou Muti, která ztvárnila společnici pana účetního, byl film nejlepší z italských komedii Fantozzi a maléry pana účetního. Dala tomu šmrnc a dávku humoru :). Já osobně doporučuji(10.12.2015)

Jako "tenkrát"(1982) jsem se tomu nesmál, ale pobavily mně některé scénky a zápletka taky měla smysl.(17.2.2016)

Tuhle komedii jsem viděla jako holka a strašně jsem se do tohoto druhu filmů zamilovala. Mám ráda tyhle parodie z dob minulých. Mají svoje kouzlo a určitě mnohé ještě pobaví.(16.5.2019)

Před dvaceti léty jsem se výborně pobavil.(5.6.2005)

Když jsem film viděla v 80.letech coby dítko, smála jsem se od začátku do konce. Po shlédnutí filmu v dospělosti nechápu, co mě tenkrát tak bavilo...nicméně čtyři hvězdičky si zaslouží za ty moje vzpomínky.(28.1.2012)

..sice jsem již viděl lepší komedie, ale nostalgie mi nedá jinak.. ..v minulém režimu jedna z mála ,,kapitalistických '' komedií.. ..no ale přesto jsem se u toho i dnes opravdu s chutí zasmál.. ..spád a švih, dobré gagy, hlášky, výborná hudba a perfektní dabing. Sice jako téměř vždy téměř nehrající Ornella, ale skvělý Paolo Villagio to s přehledem zmákne za oba..(8.7.2014)

Jedna z najlepších talianskych komédií. Lepšie ako Fantozzi, možno aj preto, že tam nie je toľko bláznivých, extrémnych scénok. Aj po tridsiatich rokoch stále dobré...(28.7.2014)

Na chalupě film oživil večer, má to trošku hlavu a patu. Kdybych si na to našel čas v týdnu, asi by mě to trápilo a byl bych naštvaný. Horší 3 hvězdy(8.8.2015)

Tohle je KLASIKA!!! Ve své době a možná i dnes stále bomba.(26.2.2016)

• Adamko33

Pekná a zábavná komedia, oproti iným jeho filmov, ešte Fantozzi je celkom dobrý film a Bláznivá komédia.(14.12.2017)

Snímek Bonnie a Clyde po italsku jsem poprvé viděl kdysi v socialistickém kině někdy v osmdesátých letech a matně jsem si pamatoval, že se mi tato italská komedie z roku 1982 velmi líbila a moc jsem se tenkrát smál. Někdy okolo roku 2008 jsem si film koupil na DVD a schoval jej doma do šuplíku. Od té doby uteklo více než 10 let, než jsem se rozhodl v rámci objektivního ohodnocení a zasvěceného komentáře na tento úsměvný příběh nešikovného smolaře podívat znova. Režisér Steno na nic nečekal a hned od začátku 97 minutového filmu nám doma začal servírovat jednu ztřeštěnou scénku za druhou, v níž hlavní roli nešiky a smolaře Lea hrál italský komik Paolo Villaggio. Ten si zde zahrál obchodního cestujícího s žertovnými hračkami, jehož prdící polštářky a umělá lejna nikdo nechtěl. Jednoho dne zašel do banky, kterou v té chvíli náhodou přepadli zloději a stal se jedním ze dvou rukojmí, které si na útěk zločinci vzali sebou. Tím druhým zajatcem se stala mladá, štíhlá a velmi pohledná Rosetta v podání Ornella Muti, která však špatně viděla a v bance ztratila brýle. Shodou okolností se dvojici podařil zlodějům uniknout po havárii vozu, po níž Leo omylem vzal kufr plný peněz v domnění, že se jedná o jeho s hračkami. Zároveň Rosettě namluvil, že dokázal bandity zpacifikovat a že není tím stárnoucím mužem se šedivými vlasy a rostoucím bříškem. Krásná dívka jej považovala za svého zachránce na něhož se mohla spolehnout a tak s ním bez obav zamířila do nejbližšího města na policejní stanici. Dvojice totiž chtěla kufr s penězi poctivě odevzdat, ale mezitím policie zveřejnila jejich fotografie v novinách a Lea označila za vedoucího bandy zlodějů. Od té chvíle se museli skrývat nejen před bandity, kteří chtěli zpátky své peníze, ale také před policií, která je považovala za zloděje a nového Bonnieho a Clyde, slavné lupiče z minulosti. Rosetta se cítila jako Bonnie, ale Leo si moc jako Clyde nepřipadal, nicméně to dívce nevadilo, protože díky své krátkozrakosti netušila jak její nový partner na útěku ve skutečnosti vypadá. Mnohokrát se dostali do obtížné situace, ze kterých se jim díky náhodám podařilo uniknout a samozřejmě jsem se přitom velice dobře bavil, neboť o humor nebyla vůbec nouze. Celý film pak vyvrcholil tím, že je ve vlaku oslovil domnělý uprchlý vězeň, který jim nabídl účast při přepadení vozu, převážející bankovky v hodnotě 5 miliard italských lir. Jak to celé dopadlo už neprozradím, určitě se na tuto lepší italskou komedii podívejte, stojí to za to a užijete si mnoho legrace. Suma sumárum, snímek Bonnie a Clyde po italsku ode mne získal čtyři italské hvězdy ****.(7.7.2019)