poster

Dva kluci v palbě

Rodinný / Válečný

Československo, 1983, 75 min

 • PANKY71
  *

  Kdybych tento film viděl v době natočení když jsem byl kluk asi by se mě líbil.... s odstupem mnoha let ale musím říct, že je to velmi prázdná nádoba...člověk se ve filmu dozví to, která zvířata vlastně žijí u nás na horách a jaká je tam příroda, nelogické chování všech postav (např.paragán co si píská na píšťalku, asi aby o něm všichni věděli) , toulavá kráva, rádoby umělecké záběry pro vytvoření atmosféry - kouř z hořícího domu v prostřizích s rozkvétající přírodou.... Film jsem chvílema přetáčel přes obraz, protože mě bylo líto reálného času ale zároveň jsem chtěl vědět, jak to dopadne. Takže celkem za jednu hvězdu (pokud jsem na tom byl se třídou někdy v kině, tak si to nepamatuju, takže v tom případě asi nebyl dobrej ani tenkrát)(23.10.2014)

 • Master19
  *

  Naivní dětská báchorka z pera Bohumila Říhy doplněná o veselé záběry jezevců a slimáků. Vše nezvratně plyne k šťasnému konci a veselému shledání s kamarády sovětskými vojáky. Když jsem to viděl jako malý v kině na povinném školním představení, zdálo se mi to jako vrchol kinematografie. Dnes, po 20 letech, už ne...(24.5.2007)

 • Big Bear
  *

  Tak trochu jsem si připadal, že koukám na film Pod jezevčí skálou... Neustálé záběry na hory, divočáky, lišky, koniklece.. to vše podbarveno mohutným symfonickým orchestrem ve stylu filmů té doby... Ona válečná zápletka tam jakoby ani nebyla nebít občasného dunění děl kdesi v údolí. Z Němců tam také moc neuvidíte, takže když to hrnu není žádný důvod na to koukat... Navíc je to celé hodně neuvěřitelné. zatímco je německá jednotka zakempovaná kdesi v lese, dva hošíci tam na sebe hulákají jak na lesy (:-), neustále hledají krávu, která Němcům chodí pod nosem a vrcholem je zpívající si výsadkář od průzkumníků, který si na hlídce nahlas zpívá... Když pak přijdou Rusové, vesele si na kopci dělají ohníčky a vaří boršč... Dávám jednu sniperku hozenou do rybníka. *(5.10.2014)

 • MickeyStuma
  ***

  Válečný příběh z pera Bohumila Říhy, takže se opět jedná o dětský příběh. A už to bylo velice nepřijatelné. Dva chlapci dovádí skoro na bojišti, jakoby se nechumelilo. Čert vem, že se pod kopcem střílí. Například se zaběhla kráva a tak se musí pro ni. A světe div se, žádný Němec si jich nevšiml. Snímek je krapet říznutý poetizmem, ale na důvěře to moc nepřidá. Po filmové stránce je to však natočeno dobře , a často mi to připomínalo tvorbu Karla Kachyni. Proč vlastně na režijní stoličce neseděl on? Třeba by to dopadlo ještě o něco lépe. Do dnes nevím proč, ale každý rok jsme na to chodili se školou do kina. Že by uměle navyšování návštěvnosti? Film je tak dobrý, až je blbý.(24.3.2014)

 • zette
  **

  Ten film se Gajerovi skutecne nepovedl, spatna rezie a spatne zpracovane az neprirozene. Katastrofalni herecky vykon Stano Krale, ale ani jini herci nehraji dobre (vyjimkou Obermaierova). Je to skoda, protoze namet neni nejhorsi, tento film mel natocit Kachyna, pri sledovani jsem si na nej nekolikrat vzpomnel!(26.1.2013)

 • - Natáčeno v krušnohorském Měděnci. Zaměstnanci tamějšího dolu tvořili i komparz filmu. Armádní technika byla dodána z okolních vojenských posádek, zejména z Podbořan a ze Žatce. (Frontie)