Jessica nikdy vo svojom živote nesnívala tak ako iní ľudia. Zato má však pravidelné, desivé nočné mory, ktorých význam jej stále uniká. Táto nepríjemnosť ju doviedla k tomu, aby začala sny a ich význam študovať. Spolu so svojim učiteľom a priateľom Seanom sa vrhnú na štúdium psychofyziológie snov s cieľom pochopiť význam jej desivých nočných môr. Po smrti babičky, ktorú sotva poznala, sa Jessica nasťahuje do jej domu. Hneď prvú noc po príchode však opäť prežije podivnú nočnú moru, v ktorej sa stretne so svojou mŕtvou babičkou. Druhý deň Jessica náhle ochorie. Zostane v posteli s vysokou horúčkou. Mladá žena sa však rozhodne využiť svoj letargický stav, aby sa konečne pokúsila prevziať kontrolu nad svojimi nočnými morami. S čím však neráta, je skutočnosť, že sa začne ešte viac prepadať do iného sveta... (misterz)

misterz

Surreálna, fantazmagorická, mindfucková a skladačková hororová jazda. Tento horor plný symboliky a snovej alegórie si buď zamilujete alebo ho pošlete do horúcich pekiel. Ohromne sa mi páčilo, ako sa hlavná dejová kostra okolo temného tajomstva rodiny Jessicy nakoniec vyskladala, síce náročnejším, ale celkom uchopiteľným spôsobom. Horšie to bolo v samotnej symbolike a alegórii snov. V tomto smere ide o čistú fantazmagóriu a náročnú záležitosť. Až to miestami otravuje, no zároveň aj láka. Každá postava, vrátane niektorých predmetov, má v Jessicyných nočných morách svoj vlastný symbol a odhaliť ho je často takmer nemožné. Napríklad som nerozlúskol (nemám istotu) symbol samotného vlka, vie to niekto? Odhliadnuc od samotnej obsahovej stránky nemôžem opomenúť zaujímavú formu natočenia, ktorá aj spolu s perfektnou muzikou dokáže v niektorých chvíľach divákovi poriadne hororovo podkúriť. Takže komu sa nepáči dej a obsah snímku stačí, ak sa len nechá unášať do hlbín podvedomia hlavnej hrdinky a peklo si príde po neho aj samo. Po druhom pozretí nevylučujem aj piatu hviezdu. 85/100 ()

EvilPhoEniX

Kdepak, tohle ne. Film by klidně mohl být prequelem Lords of Salem, protože oba filmy mě téměř utrápily k smrti. Větší horor jsem zažívál já v posteli při sledování, kde jsem se převrácel ze strany na stranu, bouchal hlavou do stěny, okusoval si nehty a v hlavě honil myšlenku, proč ten film kurva ještě neskončil. Neuvěřitelná NUDA, která je ke všemu tak hypnoticky a nezajímavě natočená, že nebudete vědět a znát ani podstatu filmu. Francie upadá rok od roku a časy jako Inside a Haute Tension nejspíš vymizely. Jediné, co zde stálo za zmínku byl závěr, kde se ten podivný kůň celkem hezky rozpadl, ale jinak mě tahle fantasmagorie minula křížem krážem. Omlouvám se. 25% ()

George Stobbart

Dievča už od mladosti prenasledujú desivé nočné mory, s ktorými sa bude musieť popasovať aj po smrti svojej babičky, kedy ochorie v ich starom dome. Tu sa rozhodne hlbšie preniknúť do svojich snov, čo sa však pre ňu môže stať nebezpečným aj v reálnom živote. Starý dobrý hororový „nightmare“ námet, ktorý dokázala k dokonalosti priviesť už v 80. rokoch "A Nightmare on Elm Street" je tu zahalený do trochu bizarnejšieho / surreálnejšieho spracovania, ktoré napriek určitej zmätenosti stojí za pozornosť. Občasné miešanie snov a reality tu nemá zmysel kritizovať, keďže práve sekvencie nočných môr sú najpôsobivejšie a po čase sa mi pri horore stalo, že som to pauzol, rozsvietil si a išiel sa do vedľajšej izby pozrieť, či ten tieň je naozaj iba tieň. Takže na nočnú projekciu je to priam stvorené; atmosférických momentov je kopa, vizuálne je to štýlové, pohlcujúce a človek si pri tom spomenie na viacero kvalitných hororov; od starších Argentoviek až po novší "Livide". Na vyššie hodnotenie mi chýbal len silnejší celkový dojem, alebo aspoň účinnejší záver. ()

*CARNIFEX*

Jessicu celý život prenasledujú nočné mory v ktorých ju neustále prenasleduje jeden zo symbolov smrti - kôň. Keď jedného dňa zistí, že jej stará matka spáchala samovraždu, pričom dôvodom jej zlého psychického stavu boli totožné vízie, nadobudne presvedčenie, že jediným možným spôsobom ako získať odpovede na nezodpovedané otázky, je kontaktovanie zosnulej stareny v snoch. Vloženie surrealizmu ako umeleckého smeru do filmovej tvorby môže vyvolať rôzne dojmy a emócie. Laicky povedané, buď to divákovi sadne, alebo takmer umrie od nudy. Sám za seba môžem skonštatovať že ma "Horsehead" zaujal, pričom bolo zaujímavé sledovať určite pasáže, ktoré však (a asi aj bohužiaľ) pôsobili viac čudesne ako hororovo. Bohužiaľ, tento druh spracovania mi nie je celkom po chuti - 50% ()

ricci.s

Spočiatku som si myslel, že to bude niečo podobné ako "Lord of Tears", akurát miesto sovy tu bude kôň. Očividne som sa mýlil, a to poriadne, tento snímok ide omnoho ďalej. Horsehead totiž prekročil všetko, čo som od neho čakal. Jeden z tých filmov, v ktorých divák môže rozmýšľať koľko chce, na čo sa to do prdele vlastne díva, a pokiaľ mu nevadí, že to v živote nepochopí a nechá sa "LEN" pohltiť všetkými tými fantazmagorickými a snovými sekvenciami, tak sa mu to páčiť bude. Čistý surreál, precízne a krásne natočený s podmanivou atmosférou a hudbou, a podľa mňa povinnosť pre obdivovateľov nižšie spomínaného "Livide". Pridať tam viac gore a možno by som to mal aj v TOP 10 (tak či onak, zatiaľ to najlepšie, čo som tento rok videl, no želiezok v ohni je ešte dosť). ()