Jessica nikdy vo svojom živote nesnívala tak ako iní ľudia. Zato má však pravidelné, desivé nočné mory, ktorých význam jej stále uniká. Táto nepríjemnosť ju doviedla k tomu, aby začala sny a ich význam študovať. Spolu so svojim učiteľom a priateľom Seanom sa vrhnú na štúdium psychofyziológie snov s cieľom pochopiť význam jej desivých nočných môr. Po smrti babičky, ktorú sotva poznala, sa Jessica nasťahuje do jej domu. Hneď prvú noc po príchode však opäť prežije podivnú nočnú moru, v ktorej sa stretne so svojou mŕtvou babičkou. Druhý deň Jessica náhle ochorie. Zostane v posteli s vysokou horúčkou. Mladá žena sa však rozhodne využiť svoj letargický stav, aby sa konečne pokúsila prevziať kontrolu nad svojimi nočnými morami. S čím však neráta, je skutočnosť, že sa začne ešte viac prepadať do iného sveta... (misterz)

ricci.s

Spočiatku som si myslel, že to bude niečo podobné ako "Lord of Tears", akurát miesto sovy tu bude kôň. Očividne som sa mýlil, a to poriadne, tento snímok ide omnoho ďalej. Horsehead totiž prekročil všetko, čo som od neho čakal. Jeden z tých filmov, v ktorých divák môže rozmýšľať koľko chce, na čo sa to do prdele vlastne díva, a pokiaľ mu nevadí, že to v živote nepochopí a nechá sa "LEN" pohltiť všetkými tými fantazmagorickými a snovými sekvenciami, tak sa mu to páčiť bude. Čistý surreál, precízne a krásne natočený s podmanivou atmosférou a hudbou, a podľa mňa povinnosť pre obdivovateľov nižšie spomínaného "Livide". Pridať tam viac gore a možno by som to mal aj v TOP 10 (tak či onak, zatiaľ to najlepšie, čo som tento rok videl, no želiezok v ohni je ešte dosť). ()

EvilPhoEniX

Kdepak, tohle ne. Film by klidně mohl být prequelem Lords of Salem, protože oba filmy mě téměř utrápily k smrti. Větší horor jsem zažívál já v posteli při sledování, kde jsem se převrácel ze strany na stranu, bouchal hlavou do stěny, okusoval si nehty a v hlavě honil myšlenku, proč ten film kurva ještě neskončil. Neuvěřitelná NUDA, která je ke všemu tak hypnoticky a nezajímavě natočená, že nebudete vědět a znát ani podstatu filmu. Francie upadá rok od roku a časy jako Inside a Haute Tension nejspíš vymizely. Jediné, co zde stálo za zmínku byl závěr, kde se ten podivný kůň celkem hezky rozpadl, ale jinak mě tahle fantasmagorie minula křížem krážem. Omlouvám se. 25% ()

Marceloo

The Ganzfeld Haunting a Insidious dokopy. Dievča sa sfetuje (The Ganzfeld Haunting) a potom blúdi vo svojej mysli s lampášom (Insidious). Zjavuje sa jej babička, ktorá vyzerá o 20 rokov mladšia ako matka dievčaťa. Ale úprimne sa tej babe nedivím, že sa radšej prechádza vo svojich snoch, pretože keby mám žiť s tak odpornou matkou, tak sa tiež radšej sfetujem a blúdim vo svojich snoch a hladám kardinála s konskou hlavou. Na konci filmu je naozaj brutálna hudba takže koniec som si vážne užil. ()

George Stobbart

Dievča už od mladosti prenasledujú desivé nočné mory, s ktorými sa bude musieť popasovať aj po smrti svojej babičky, kedy ochorie v ich starom dome. Tu sa rozhodne hlbšie preniknúť do svojich snov, čo sa však pre ňu môže stať nebezpečným aj v reálnom živote. Starý dobrý hororový „nightmare“ námet, ktorý dokázala k dokonalosti priviesť už v 80. rokoch "A Nightmare on Elm Street" je tu zahalený do trochu bizarnejšieho / surreálnejšieho spracovania, ktoré napriek určitej zmätenosti stojí za pozornosť. Občasné miešanie snov a reality tu nemá zmysel kritizovať, keďže práve sekvencie nočných môr sú najpôsobivejšie a po čase sa mi pri horore stalo, že som to pauzol, rozsvietil si a išiel sa do vedľajšej izby pozrieť, či ten tieň je naozaj iba tieň. Takže na nočnú projekciu je to priam stvorené; atmosférických momentov je kopa, vizuálne je to štýlové, pohlcujúce a človek si pri tom spomenie na viacero kvalitných hororov; od starších Argentoviek až po novší "Livide". Na vyššie hodnotenie mi chýbal len silnejší celkový dojem, alebo aspoň účinnejší záver. ()

sniper18

Keby bol aj samotný dej, ktorý je ukrytý pod celým tým povrchom a treba sa k nemu dostať o niečo lepší, bol by som určite spokojnejší, keďže toto mi neprišlo zase až tak zaujímavé, ako som spočiatku čakal. Ale inak som dosť spokojný, je to správne bizarné, surové a temné, presne, ako som aj od francúzskej produkcie očakával, ale aj dostatočne nápadité, inteligentné a podporené výbornou atmosférou, ktorá ma vtiahla a nepustila. Navyše nesklame ani skvelý vizuál, sympatická hlavná hrdinka a výrazným kladom je aj hudba, ktorá niektorým sekvenciám dodáva silný náboj. Tu je jednoducho stále na čo pozerať a nad čím premýšľať. Tvorcovia tu mali svoju víziu, ktorú sa im aj podarilo ideálne previesť, takže v tomto ohľade si nemám na čo sťažovať. Podobných filmov nie je nikdy dosť. 72% ()

*CARNIFEX*

Jessicu celý život prenasledujú nočné mory v ktorých ju neustále prenasleduje jeden zo symbolov smrti - kôň. Keď jedného dňa zistí, že jej stará matka spáchala samovraždu, pričom dôvodom jej zlého psychického stavu boli totožné vízie, nadobudne presvedčenie, že jediným možným spôsobom ako získať odpovede na nezodpovedané otázky, je kontaktovanie zosnulej stareny v snoch. Vloženie surrealizmu ako umeleckého smeru do filmovej tvorby môže vyvolať rôzne dojmy a emócie. Laicky povedané, buď to divákovi sadne, alebo takmer umrie od nudy. Sám za seba môžem skonštatovať že ma "Horsehead" zaujal, pričom bolo zaujímavé sledovať určite pasáže, ktoré však (a asi aj bohužiaľ) pôsobili viac čudesne ako hororovo. Bohužiaľ, tento druh spracovania mi nie je celkom po chuti - 50% ()

darkrobyk

,,Následuj vlka, před koněm utíkej!" Fascinující surrealistické mystérium o hledání sebe sama. Jessica má ve svém životě několik tajemství, ale to největší je: kdo byl její otec? Co před ní matka skrývá? Odpověď se pokouší najít ve svých snech. Režisér jistě obdivuje Freddyho, a tak i Jessica s hrůzou zjišťuje, že co se jí stane ve snu, přenese se i do skutečnosti. Fantastické, temné, znepokojivé. Úžasná hudba, skvělá kamera a obrazy z jiných světů. Po hodně dlouhé době filmový zážitek, na který jen tak nezapomenu. Chápu ale, že tahle artová koláž není pro každého... ()

JohnnyD

Horseshit. V súčasnosti nie je problém za lacný peniaz nakrútiť profesionálne vyzerajúci film - dokážu to aj amatéri na kolene. Taktiež nie je problémom cenzúra. Sex, násilie, či hocijaké zverstvá už pohnú len babičkami na Orave. Bežný divák je už voči tomu imúnny. Napriek tomu (či práve preto?) je žáner horor v posledných 15-20 rokoch tragickým príbehom tvorivej vyčerpanosti a klišé, čoho je Horsehead dokonalým príkladom. Je to klasický mix totálnej neschopnosti rozprávať príbeh a budovať postavy a odviazanej fantasmagorickej exhibície bez hraníc. Hranice snových scén majú byť práve v príbehu a v postavách. Na efekt hrané snové pasáže sú len režisérskou masturbáciou, ktorou zakrýva neschopnosť vymaniť príbeh z nezmyselného kŕču a premeniť postavy z bábok na skutočné ľudské bytosti. A to je tá hrozná tragédia dnešného žánru horor. Naliňajkované ľakačky, samoúčelný vizuál a klišé tématika ešte dobrý horor nerobia. ()

misterz

Surreálna, fantazmagorická, mindfucková a skladačková hororová jazda. Tento horor plný symboliky a snovej alegórie si buď zamilujete alebo ho pošlete do horúcich pekiel. Ohromne sa mi páčilo, ako sa hlavná dejová kostra okolo temného tajomstva rodiny Jessicy nakoniec vyskladala, síce náročnejším, ale celkom uchopiteľným spôsobom. Horšie to bolo v samotnej symbolike a alegórii snov. V tomto smere ide o čistú fantazmagóriu a náročnú záležitosť. Až to miestami otravuje, no zároveň aj láka. Každá postava, vrátane niektorých predmetov, má v Jessicyných nočných morách svoj vlastný symbol a odhaliť ho je často takmer nemožné. Napríklad som nerozlúskol (nemám istotu) symbol samotného vlka, vie to niekto? Odhliadnuc od samotnej obsahovej stránky nemôžem opomenúť zaujímavú formu natočenia, ktorá aj spolu s perfektnou muzikou dokáže v niektorých chvíľach divákovi poriadne hororovo podkúriť. Takže komu sa nepáči dej a obsah snímku stačí, ak sa len nechá unášať do hlbín podvedomia hlavnej hrdinky a peklo si príde po neho aj samo. Po druhom pozretí nevylučujem aj piatu hviezdu. 85/100 ()

pornogrind

Zajímavý hororový filozofování o snech.Snímek nám servíruje příběh Jessičiných snových vizí,který postupně odkrývají roušku tajemství její rodiny.Působivě natočeno,v některých záběrech parádní hra barev,hutná atmosféra,která je cítit hned od začátku,dobřý zvuk,který atmošku umí dobře vygradovat a i herci si svý role odehráli celkem obstojně.Přeze všechny klady,kterých má film spoustu musím souhlasit s konečným hodnocením George Stobbart(a).Chybí tady lepší konec.Tohle zakončení skvěle rozjetýho filmu mi prostě zkazilo výslednej dojem.I přesto si myslím,že film stojí za to vidět,ikdyž prolínání snů a reality nemusí sedět každýmu. ()

Kudly4

Už od prvních minut mi to zpracováním připomínalo spíše porno a moc jsem se nemýlil, protože později došlo na pár ujetých erotických scén. Co se týče ale příběhu, tak to mě absolutně nebavilo a dostihla mě horečka z nudy. Hvězda za tu celkem pěknou blondýnku, která se nebála ukázat se několikrát ve vaně, ale to je asi tak všechno. Strašně zmatený, nezáživný, nudný. Tohle opravdu ne. (192. hodnocení) ()

Morholt

Technicky natočené výborně, námět měl něco do sebe a herci také obstáli, ale Horsehead ztroskotává na tom, že Basset chtěl natočit cosi jako umělecký horor, což do relativně přímočarého příběhu vnáší neuvěřitelné zmatky, ve kterých jsem se občas ztrácel. Navíc jsem měl na konci pocit, že ne všechny otázky byly zodpovězeny, ačkoliv to může být jenom můj dojem. Škoda. Film měl určitě nakročeno do vyšších čísel, ale i tak hodnotím spíše pozitivně. 60% ()

maddy

Nie je to síce vyslovený Horseshit, ale aj tak iba taký hororový fantazmagorický blábol, ktorý strieda snové sekvencie s realitou a skôr než by to malo nejaký ucelený koncept sa jedná o surreálny bordel. Bordel technicky dobre natočený, vizuálne štýlový, ale vôbec sa mu nedarí na diváka preniesť tú hypnotickú atmosféru o ktorú sa po celý čas snaží. Samotný príbeh je síce jednoduchý ako facka, ale režisér sa výhradne ukája v samoúčelných fantazmagorických výjavoch, namiesto toho aby viedol príbeh alebo dovolil nahliadnuť na postavy. Diváka tak celá táto fantazmagória prestane veľmi rýchlo zaujímať, keďže sa tu nie je čoho chytiť – ani príbehu, ani postáv, ani podmanivej atmosféry. Celá mi to nakoniec prišlo ako taká hra na efekt, bez zmyslu. CELKOVO: 2* (4/10) ()

FromHell

Nastavte si svoje tretie oko a pripravte sa na tento brutálne nudný a zdĺhavý surrealistický mindfuck...Toto je film ktorý buď človeku sadne,alebo nie.Mňa to obišlo oblúkom a tá hodina a pol ma naozaj bolela... ()

JohnMiller

To vám poviem, takto nesmierne ma neprekvapila žiadna snímka za posledný rok.... a možno aj dva. HORSEHEAD je nesmierne pútavý surrealistický film decentne okorenený hororovými prvkami, ktorý vás nenávratne zanesie do pejoratívnych snov hlavnej hrdinky. Dej sa točí okolo snov a celý priebeh a vývoj príbehu sledujeme prostredníctvom snov. Každý z vás istotne pozná tú nelogickosť svojich vlastných vízií, ktoré sa vám zdajú počas nocí. Sú tak neuveriteľne rozmanité ale nedávajú zmysel. Tak, táto snímka to presne tak zachycuje. Nepláva vo farebných psychedelických tvaroch ani neohýba čas s priestorom, všetko je prirodzené.... ale nie tak úplne. Už len to, ako som sa dostal k tejto snímke je jeden veľký paradox. Sledujem novinky na stránkach, ktoré sa zaoberajú okrajovými žánrami. Tak tu raz na stránke FilmBizzaro som natrafil na názov filmu.. Hovorím si vyzerá to na tupí slasher, kde bude vraždiť nejaký maniak s konskou hlavou na hlave. Keď budem mať chuť vypnúť mozog, porozhliadam sa po ňom.. Za tri mesiace som už na torrentových stránkach narazil na bluray rip, potreboval som vypnúť, keďže škola a dve práce + skúšky ma dosť vyčerpávajú, tak som si to „kúpil“ ale to, čo som dostal, ma nesmierne prekvapilo a mozog mi to rozhodne nevyplo. Ono sa to štylisticky troška podobá filmu Roba Zombieho Lords of Salem, troška lacnejšia produkcia ale nezlyháva na takých trápnostiach ako efekty. Je to pekne podľa starej školy. Takisto mi to trocha pripomenulo novelu môjho obľúbeného hororového spisovateľ Howarda.P. Lovecrafta. Novela sa volá Snové putovanie k neznámemu Kadathu, kde hlavná postava takisto epicky putovala po neznámych Pláňach sveta a vždy keď sa zobudila jediné načo myslela bolo to, ako sa vrátiť späť do sna aby pokračovala v putovaní. Hlavná hrdinka tu v snoch objavuje minulosť svojej matky a každým ďalším snom sa dostáva hlbšie pod kožu jej minulosti.. Pri konci už proste nezvláda byť bdelá, a musí sa vracať späť do sna aj pomocou podporných látok. Scénka kde putuje na člne s vlkom Prezlečená ako červená čiapočka ma úplne pohltila. Tento tradičný rozprávkový pár sa dostane na súš, kde na nich už čaká postava s konskou hlavou, Vlk chce dievča ochrániť a tak zaútočí naňho, Postava s konskou hlavou, vlka zabije. Dievča sa zobudí ale v momente sa vráti do sna kde nájde mŕtveho vlka s dierou v hrudi. Odtiaľ vyberie kľúč a otvorí s ním kostol kde následne nájde matku ktorá rodí, rodí práve ju.. Hovorím, je to niečo neuveriteľné. A tá hlavá postava.. Júúj to je tak nádherné dievča. Blondína ale nie taká tupá prefarbená ale echt modrooká árijčanka. Proste pre mňa dokonalosť. ()

honajz2

Chápu, že tohle rozhodně nesedne každému. Tohle snové psycho s občasnými až artovými záběry prostě nesedne každému (třeba takový milovník nejslabších duchařin a všech Paranormal Activity, ať si to radši ani nehledá). Když vám to nesedne, budete s pochopitelně nudit. K filmu: Jak už jsem psal, naprosté psycho plné snových sekvencí, které tedy nejsou vždy tak povedené. Dějově je to slabší, jelikož by si to zasloužilo více rozvinout. Atmosféra tu celkem je, napětí je konci taky dost. Herecké výkony jsou slabší, avšak postavy jsou sympatické. Ale upřímně, nepovedlo se to tak, jak bych si to představoval. 3* ()

midget

Horor tak do nočního vysílání na Novu. Unylý, zdlouhavý, krotký, naviní a se vzhledem devadesátkové televizní inscenace. ()

cocrHeLL

To zas byla mindfuck šílenost... Myslím, že ani po druhé projekci nebudu moudřejší... bude však potřeba a budu se na ni těšit... Jinak hlavně to prostředí mi neskutečně připomínalo hororovou gamesku s názvem among the sleep, což je taky taková jednohubka ()

VanTom

Převelice nudné propátrávání děsivé rodinné minulosti (v lucidních snech s mrtvou babičkou) sestává všehovšudy ze série halucinačních vizí ve videoklipovém hávu (buď zběsile rychle sestříhaných s neklidnou kamerou, či hypnoticky zpomalených, anebo obojí dohromady), ve kterých na triviální zápletku nezbývá rozvíjecí prostor. Audiovizuál má své momenty (i když herecké výkony jsou strašné), proto ta druhá milosrdná hvězdička. ()