Konec nacistického korzára (TV film)

• Česko

Hitlerova ztracená bitevní loď

• Německo

Hitler's Lost Battleship

Dokumentární

Německo, 2011, 45 min

Nadprůměrný dokument svým zpracováním, animace je naprosto dokonalá...(24.10.2012)

výborný dokument, nečekal jsem, že pod názvem korzár se bude skrývat tak zajímavý příběh(22.10.2012)

Zajímavý příběh pro mě neznámého námořního důstojníka a jeho lodi.(30.3.2015)

Kvalitní animace, celkem kvalitní informace. Chybí zde však dost podstatných a velmi zajímavých informací a je tu jedna drobná chyba. Smlouva z Versailles, stanovila maximální tonáž Německých válečných lodí na 10 tisíc tun. Němci ve zkutečnosti tonáž překročili ( 12 100 tun ). Není pravdou, že absentovalo pancéřování lodi. Bylo pouze zeslabené asi o 50% o proti moderním bitevním lodím té doby - max 16 cm pancéřové ocele. Chybí jakákoli zmínka o sesterském zásobovacím plavidle, které přebíralo většinu zajatců. A to nejpodstatnější Britové si zahráli hru s německou tajnou službou. Věděli, že jsou Němci odposloucháváni, tak vypustili informaci, že na Německou loď už čeká celý válečný konvoj...Jenže ten ještě nestačil doplout. Takže by Gráf Spee dokázal proniknout do oceánu a s trochou štěstí a pomoci třeba oné sesterské lodi doplout do Německa. Jí se to podařilo. Poškození nebyla až tak vážná ( jako nejzávažnější poškození bylo vyhodnoceno poškození lodní kuchyně ). Informace, že potopení bylo nejspíš zbytečné bylo také nejspíš hlavním důvodem kapitánovy sebevraždy.(2.4.2016)