Reklama

Reklama

Temná tajemství parníku Lusitania

(TV film)
  • Česko Tajemství parníku Lusitania (více)
Dokumentární
Irsko, 2012, 90 min

Obsahy(1)

Několik klíčových údajů: 7. května 1915, čas 14.10. Jedno torpédo, dvě exploze, osmnáct minut, tisíc sto devadesát osm mrtvých. Muži, ženy i děti. První válečný zločin 20. století. Lusitania, jeden z největších parníků na světě, na trase New York–Liverpool... V době spuštění na vodu, tedy v roce 1906, šlo o největší pohybující se objekt stvořený člověkem. Německá ponorka jej zasáhla torpédem a po dosud nevysvětlené druhé explozi se parník potopil. Za pouhých osmnáct minut vznikla záhada, která dodnes není vyřešena. S majitelem vraku se nyní podíváme sto metrů pod hladinu, kde loď stále leží. Budeme pátrat po příčinách jejího potopení, po tom, kdo nese zodpovědnost za smrt stovek cestujících. Zhlédneme historické záběry, přezkoumáme výpovědi svědků. Sledujte takřka detektivní pátrání ve výjimečném celovečerním dokumentárním speciálu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

Jurij 

všechny recenze uživatele

Samotná expedice k vraku je zcela zbytečná, ale jinak dokument obsahuje i pár zajímavých faktů o této veřejne ne tak známé lodi... ()

dmk 

všechny recenze uživatele

První polovina je velmi špatně zaznamenanou šíleně drahou potapěčskou expedicí. Druhá polovina pak částečně zodpoví otázku, téměř bez použití poznatků získaných z expedice. Do toho vám několikrát zopakují čtyři předpokládané důvody druhého výbuchu(první téměř po celou dobu dokumentu ignorují). Takže jedna hvězdička za povedené umělé výbuchy natočenou na vysokorychlostní kameru. ()

Reklama

Galerie (2)

Reklama

Reklama