Luxus drogových králů

(TV film)
  • USA Narco Bling

Nahlédnete do zákulisí extravagantního životního stylu, v němž se vyžívají nejznámější drogoví baroni světa. (oficiální text distributora)

Marze

Taková hodně povrchní přehledovka, nechybí tradiční historka o "Prckovi" Guzmánovi, jak šel klidně na dvě hodiny do restaurace ač celostátně hledán a znám jako celebrita. Stejná situace je s gangy a mafiemi v USA, ale turisté dojné krávy to nevidí. ()

janytips

Některé momenty z tohoto dokumentu se mi zdály zajímavé - honosná sídla, zbraně vykládané diamanty, nalezení hotovosti 205 milionů dolarů..., celkem zajímavé, ale chtělo by to toto téma zdokumentovat trochu obšírněji. ()

Wiikii

Název Luxus Drogových Králů je trochu zavádějící, protože většina dokumentu je o jednom drogovém baronovi a jeho ohromném kartelu, či různých momentech z pašování drog. .. Je to takové rozkouskované, jen aby se dokázalo nějak zalepit těch čtyřicet pět minut. Ale dívá se na to dobře. .... HODNOCENÍ: 69% (3*) ()

sellsakul

Luxus? Aký? Kde? Nejako som ho nepostrehol až na pár áut a domov. Väčšia časť dokumentu boli len žvásty. Úplne priemerný dokument. Ak by som chcel luxus hľadal by som tu alebo tu. ()

Forsberg11

Udeliť 5* tomuto dokumentu je to najmenej čo môžem urobiť pre podporu odvážnych ľudí z mexickej armády a polície v ich hrdinskom boji proti beštiálnym drogovým kartelom. Držím im takto na diaľku palce a verím, že raz svoj boj dovedú do víťazného konca. 90 %! ()

Tydlidáš

To je ale zas pěkně zprasenej překlad názvu, protože dokument celkově nejde přímo po tom ukázat "luxus drogových králů" ale celkově poukazuje na problematiku mexickejch kartelů. Ty jejich baro lóve sou tam jen součást toho všeho. Každopádně dobrej dokument na kterej se dobře kouká. ()

vander19

Narkobaróni si žijú ako šejkovia, ich ročné zisky sú tak vysoké, že ja by som potreboval 500 životov, aby som sa im aspoň z časti priblížil. Umelecké diela, drahé autá, diamanty, vyšperkované zbrane. To všetko sa dá kúpiť za nešťastie druhých. Ich miesta posledného odpočinku? Trojposchodové budovy.. ()

mira007

Americký sterilní dokument s tématem narcobyznysmu v Mexiku, spíše hurá dokument koukejte co se děje, než nějaká solidní analýza historie kartelů, osob nebo teritoriální rozdělení ani nic o cestě drog, přesto dám solidní hodnocení za tři věci: 1) japonský lékárník u něhož doma najdou 205 mega dollarů v hotovosti ( plus hodinky Pattek Phillipe ) mi dokázal, že se dají drogama vydělat podobný peníze jako za časů Escobara 2) to nejexkluzivnější tohoto dokumentu, je dle mého ve 14. minutě video z bezpečnostních kamer ve městě Creel v roce 2010, kde je vidět akce komanda Silanoa - přijedou teréní auťáky, zatarasej silnice jako pořádková policie ( kontrolujou přijíždějící auta), střelci se nafetujou u auta s šéfem operace a pak jdou do nějakýho domu, kde zabijou osm lidí a pak zase nasednou do aut a odfrčej a uvolněj silnice. To vše jednu hodinu sledováno policíí, která je tak slabá, že na to mohla jen koukat. Takže tohle mi o situaci v Mexiku řekne víc, než čísla statistik, vyjádření odborníků a policie. 3) dvě hvězdy dávám za lidi, kteří proti tomu bojujou, asi budou mít ještě hodně práce. ()

Santino7

Množstvo informácií z tohto dokumentu boli pre mňa v podstate nové a nepoznané veci, to je bez debát. V tomto smere mi to rozhodne obzory rozšírilo, čo však samo o sebe pri hodnotení nestačí. Nebol som totiž úplne presvedčený a stotožnený s formou, v akej je dokument spracovaný. Pôsobilo to na mňa skôr ako rozprávanie "historiek starého harcovníka", na ktoré si v danom momente spomenie. Informácie boli zobrazené chaoticky, bez logickej postupnosti - ako ich napadlo. Niektorí sa pri tom možno ani nepozastavia a budú ma asi pokladať za prehnaného puntičkára, neviem. Ja to však vnímam tak, že som videl viacero dokumentov na túto tematiku, ktoré boli podstatne kvalitnejšie a lepšie spracované, to je proste fakt. Nedá mi to, musím spomenúť aj tie komiksové vsuvky, ktoré boli použité na zobrazenie niektorých udalostí, pri ktorých zjavne chýbala fotodokumentácia - síce sa pri tejto absencii vynašli, nie však práve najšťastnejšie... Inak už samotný názov dokumentu zavádza a je podľa mňa nie práve šťastne zvolený - dokument sa totiž viac zameriava na samotné fungovanie drogových kartelov v Mexiku (špeciálne na kartel Sinaloa, na čele s El Chapom Guzmánom). Som však rád, že samotný luxus je zobrazený iba okrajovo, nebavilo by ma trištvrte hodiny sledovať pozlátené zbrane, drahé nepriestreľné autá atď. To je iba taká vsuvka... Celkovo to hodnotím ako taký šedý priemer, nevýrazný dokument na tému drogových kartelov, špeciálne tých mexických (zameraných na marihuanu a metamfetamín). Kartelov, ktoré majú v mexickej spoločnosti rokmi vybudovanú pozíciu, v ktorej sú ich špičky takpovediac neohroziteľné - aj kvôli tomu je boj mexických silových zložiek proti nim neskutočne náročný... Narco Bling nie je nič špeciálne, avšak aspoň celkom obstojné. 3/5 ()

texa

Nuda. Žádný luxus, žádné extra informace nebo zajímavosti. Ani to nepůsobí jako celek. Spíš by mě více zaujal dokument, kdyyby byl zaměřen na jednoho bosse a nimrali se v něm :D ()