Reklama

Reklama

Nezkrocená Amerika

(seriál)
TV spot
Dokumentární
USA, 2012, 197 min

Hrají:

Josh Brolin (vypravěč)

Obsahy(1)

Přímo za humny se rozkládá jiný svět, divoký a nezkrocený, ve kterém má původ mnoho těch nejdramatičtějších a nejpřekvapivějších příběhů o přežití v divočině na světě. Ať už jde o medvěda grizzlyho, který loví ve Skalistých horách, anebo netopýra, jehož jazyk je delší než celé jeho tělíčko; od zabijácké myšky, která vyje na měsíc, po neuvěřitelné tisíce rejnoků „létajících“ vzduchem; od jaguárů lovících kajmany, po delfíny, kteří plavou mezi stromy... celý americký kontinent je plný překvapení. Mnoho živočichů má domov pouze zde a jinde na světě byste je hledali zbytečně. A úžasní nejsou jen zdejší tvorové, i místní krajina plná extrémů: nachází se zde nejdelší horský masiv světa: Andy, největší deštný prales: Amazonie, nejsušší poušť: Atacama. V každém ze čtyř filmů seriálu Nezkrocená Amerika se zaměřujeme na jinou oblast: Hory, Pouště, Pobřeží a Lesy. Nádherné přírodní scenérie, extrémní podmínky k životu a každodenní boj zdejších živočichů o přežití, který se zdá, v nejextrémnějších podmínkách na světě, téměř neuvěřitelný.
Hory
Báječný film v HD přináší úžasný pohled na hory Severní a Jižní Ameriky. Pohoří se podél pobřeží Tichého oceánu táhne téměř 15 tisíc kilometrů, od Aljašky, přes Skalisté hory až po jihoamerické Andy. Tyto hory máme přímo za humny, ale skoro je neznáme. Tvoří je nezkrocená divočina, v níž žijí živočichové, které jste dosud nikdy neviděli.
Pobřeží
Vydejte se s námi na cestu podél pobřeží Severní a Jižní Ameriky... uvidíte nejrozmanitější a nejdramatičtější krajinu na světě. Pobřeží, které vzniklo působením vod dvou největších oceánů světa, se táhne více než 160 tisíc kilometrů od pólu k pólu a jako jediné na světě pokrývá téměř všechny zeměpisné šířky. Cestu zahájíme ve studených vodách hlubokého Pacifiku a poputujeme do idylky rajsky teplého Karibiku... uvidíme Severní ledový oceán i jižní vody na konci světa. Na pobřeží amerického kontinentu cestovatel nalezne tisíce živočichů… a zároveň neuvěřitelné scenérie, které nejsou k vidění nikde jinde na světě!
Pouště
Veškerý život na poušti závisí na vodě. Poušť tvoří suchá nehostinná divočina, která patří mezi nejkrutější a nejdrsnější prostředí na Zemi. Působením vody a větru vznikají tvary, které v pozorovateli právem budí úžas a které jsou nejen krásné, ale i jedinečné. Když se ale podíváte pozorněji, všimnete si tajemného světa plného lstí, překvapivých příběhů přežití, nečekané vytrvalosti... a mnoha dalších překvapení, s nimiž jste se v životě nesetkali. Všechny americké pouště skrývají tajemný poklad určený těm, kdo vědí, kde ho hledat a jak s ním nakládat.
Lesy
Americký kontinent se táhne od severu k jihu, a proto zde nalezneme nejrozmanitější lesní porosty na světě: počínaje tropickým deštným pralesem Amazonie, až po studené severské lesy. Třebaže vypadají jako ráj na zemi, přežije v nich jen ten nejzdatnější. Všichni zde jsou totiž vystaveni brutálním teplotním výkyvům, potýkají se s povodněmi, mrazem a často i lesními požáry. Lesy se rozkládají přímo za našimi humny, ale skrývají neuvěřitelné tvory, z nichž někteří jsou velmi vzácní a jiné dobře známé, kteří se ale ze všech sil snaží přežít. Ve filmu tyto tvory uvidíte tak, jak je dosud neznáte. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (8)

blezg 

všechny recenze uživatele

Uvítal bych hlubší sondu do epizod životů jednotlivých druhů živočichů, zejména některých. V epizodé o lesích mě uchvátil hon káněte na veverku, lišky na myšku a ostražitý chápan v džungli. Záběry jsou nádherné. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Další ze série dokumentů National Geographic mapuje přírodu především Severní, ale částečně i Střední a Jižní Ameriky. Rovněž tento komplet obsahuje 4 tematická DVD – Hory, Pobřeží, Pouště a Lesy. Podobné dokumenty National Geographic jsou střiženy podle stejného vzoru a svou schematičností pak poněkud nudí. Chybí jim síla třeba podobných britských dokumentů, kde místo na barvotiskové obrázky se soustředí na syrovost podání a zajímavé, někdy i šokující informace. Podobně nabídka těchto čtyř disků. Je znát, že štáby navštívily čtyři místa, kde natáčely detailní záběry, a z nich jsou pak sestříhány z velké části právě všechny čtyři dokumenty. Zbytek tvoří počítačová animace průletu krajinou nebo záběry z jiných podobných dokumentů, jež doplňují v krátkosti to které téma. Záběry se pak soustředí opět na malebné východy a západy Slunce, Měsíce, pohyb hvězd v poušti či nás čekají zpomalené záběry padajících kapek. A mezitím se letem světem podíváme na pár zvířat, obývajících dané životní prostředí, z čehož si odneseme poznání, že jedna zvířata loví a druhá jsou oběťmi. Jednou jsou v roli lovců medvědi a v roli obětí mláďata wapiti, jindy vlk sibiřský a sobi karibu... Vlastně pro mne jedinou zajímavou informací byla ta o papoušcích, co vyrůstají na svazích sopečného kráteru a vědci netuší, proč se v tom jedovatém ovzduší neudusí. K tomu připočtěme nudný a až uspávající hlas Joshe Brolina, jenž nás dokumenty provází, opakování stejných záběrů v několika různých dokumentech, a máme zde sterilní podívanou bez větších zajímavostí. Český dabing rozhodně působí více osvěžujícím dojmem. ()

Mylouch 

všechny recenze uživatele

Modelové situace ze života přírodních druhů, které tvoří přehledný obraz o divoké přírodě amerických hor, i obecné přiblížení podivuhodností přírody, obvykle skrytých pohledům člověka. ()

Galerie (47)

Reklama

Reklama