Wrestlingová hvězda Randy Orton to v tomhle napínavém akčním trháku rozjede na plné obrátky! Hraje paramedika Nicka, který se nechá proti své vůli zatáhnout do hry na kočku a na myš. Zvedne totiž telefon pomstychtivému psychopatovi ze své minulosti. Maniak mu vyhrožuje rozpoutáním vražedného běsnění, pokud Nick nezvládne dokončit dvanáct úkolů bez zapojení policie a ve stanoveném čase. Život jeho manželky visí na vlásku a Nickovi už nezbývá čas - musí poskládat tajemné nápovědy a dopadnout vraha dřív, než bude pozdě. (HBO Europe)

Testament

Zklamání na plné čáře...I když uznávám, že jsem to vcelku čekal. Pokud předchozí filmeček s Cenou bylo sympatické béčko a film mě bavil, tak je fakt, že toto pokračování je natočené opět svižně, ale pár věcí pokulhává. Herecké výkony jsou otřesné, kamera to zase občas zabíjí onou "roztřeseností". Hlavní záporák má také velké výkyvy v "herecké" formě/neformě. Dále se šetřilo, kde se dalo, opravdu tenhle film smrdí dolarem. Neherec Randy Orton nakonec není úplně nejtragičtější, i když jeho úlety - typu když je zaskočený, tak se postaví a projeví jako plné dřevo. Ta hodina a půl nakonec uplynula, ale k filmu se již nevrátím. Příště lépe, nebo jinak...Příště už radši žádné shledání u 12 Rounds... ()

mzss1

Tak to mám za sebou a ve výsledku jsem spokojen. Rozpočet dle IMDb: slabší 3 mil. USD, ale to mě ve finále nějak netrápilo. Ze začátku ještě obeznámím či zařadím tento béčkový film do souvislosti. Někteří to asi budou brát jako druhý díl, pokračování filmu 12 kol (2009) s Johnem Cenou. Já bych to bral jako samostatný film či když to mírně přeženu remake. :-) Film vlastně celkem využil nápad filmu s Johnem Cenou, ale chyba to rozhodně nebyla. Takže nyní k filmu. No, čekal jsem méně, nakonec jsem se dobře bavil, pecka to není, ale to jsem ani nečekal. Úvod je výborný, autohavárie a hlavní hrdina Randy Orton je ve filmu záchranář což se mi líbilo jakou mu tvůrci udělily roli. Takže začátek zaujme opravdu dost. Pak nějaké to rozvinutí postav netrvá moc dlouho a hned se jde na věc. Randyho začne vydírat jakýsi neznámý maniak a bude ho nutit hrát hru, která obsahuje 12 velmi nesnadných a mnohdy smrtelně nebezpečných kol. No, kola nemají takové nápady jako v podobném filmu 12 kol jak už jsem zminoval, ale přesto zabaví, jsou jednoduché, tak proč ne. Co se týče akce, no máme tu dva souboje, pár honiček, nějaké výbuchy a to je asi tak vše co se týče hlubší akce. Jinač je to takový rychlý, adrenalinový film, kdy Randy musí třeba nějak rychle do tří minut dorazit, jinač se něco stane - někdo zemře atd. Takže určitě menší chybou je, že je zde jednak méně akce, ale to mě tak netrápí, spíš nevyužitá Randyho postava, že zde má jen dva souboje a tak, ale nevadí. Nějaké menší logické chyby ? No skoro ani ne. Takže 1/3 filmu má rychlé tempo, které se udrží až do konce. No a v 1/2 filmu jsem se nadchnul tím, že jsem jasně pochopil - jasně bylo ve filmu uvedeno proč ten onen maniak nutí Randyho do tak nebezpečných kol. Takže tato pointa vystihuje celou situaci, která je spojená se začátkem filmu, kde je havárie dvou aut. Takže většina postav ve filmu je se vším spojena a to se mi fakt zalíbilo. Nebudu přesně vykecávat více, ale připomnělo mi to i hodně teda mírně řečeno sérii Saw - podobný motiv toho maniaka atd. Poslední zhruba dvacetiminutovka neskutečně graduje, je napínavá, sice závěr nebyl až tak dramatický, ale myslím si, že tvůrci vytřískaly z filmu co se dalo a to se neskutečně cení. Jako nějaké nelogičnosti se najdou, zase nechci být oslepený, ale rozhodně nemám důvod film nadhodnocovat. Akce méně, ale tempo a veškeré dění a napínavost je to nejlepší co snímek nabídnul. Může to pro někoho působit lacině, ale já se bavil až do konce. Finále mohlo být lepší, mohla být větší akce a třeba chování hlavní policejní vyšetřovatelky mi přišlo až moc pohádkové, takže další chyba, ale i tak je to film, který z prakticky ničeho dokázal upoutat - získat nějaké to kouzlo či dostatečně dobrý požitek. Je to také určitě díky režii. Roel Reiné je velmi dobrý béčkový režisér. Zde se sice moc nepřehnal akcí, ale i tak je to zrežírováno slušně, i nekační scény mě bavily a 2 z nich byly celkem dojemné, což se o to samotný režisér jistě postaral. Takže nyní shrnu mlj názor na tohoto režiséra, respektive filmy, které jsem od něj viděl. Smrtící zbraň (2008) - /5*-96%/ , Voják 2 (2009) - /4*-70%/ , Rallye smrti 2 (2010) - /4*-77%/ , Rallye smrti: Inferno (2012) - /4*-70%/. Takže je vidět, že mě nikdy režisér nezklamal a doufám, že nikdy do budoucna nezklame. Hudba byla ve filmu normální, nebyla ani potřebná, ale svůj účel splnila dostatečně. Herci krom hlavního hrdiny, který mě zaujal byly také dobří - žádný problém. Takže shrunuto ještě v kostce. Adrenalinový, jednoduchý thriller, kde je občas menší akce. Rychlý spád, napínavost, nápady atd. Takže už nemám co dodat ani. Zápory ještě rozebrat. No, akce trochu chybí, neějaká ta logika atd. Takže je co vytknout, ale já se bavil dobře. Výrazně nadprůměrná záležitost. Chytnul mě i jednoduchoučký příběh. Takže v rámci možnosti, v rámci toho jaký měl snímek jednoduchý scénář, rozpočet atd slušná béčková zábava. Takže celkově hodnotím na velmi obstojných 78% = **** () (méně) (více)

ConanVJ

Druhých 12 kol je opět o honičce s časem, který záchranářovi zadává neznámý psychopat. Akční scény nejsou kdoví jak propracované, příběh je jednoduchý, ale dalo se na to koukat. Nic jsem od filmu nečekal a nakonec jsem nebyl ani zklamanej. Film uběhne rychle, ale zázrak od toho nečekejte. Za mě 50% :) ()

kaylin

Kdyby to nebylo to samé jako "12 kol", tak je to i celkem snesitelný snímek, ale takhle je to naprosto stejná hra jako první snímek. Akorát jí hrají jiní hráči, kteří jsou více afektovaní a nudnější. Titulní záporák je skutečně klišé, až to pěkné není. Celý film je opět překvapivě sterilní a nezajímavý. Kde je nějaké napětí? To by přece v těchhle snímcích být mělo, ne? ()

Cappuccino

12 kôl som videl v pustenej televízii, ktorú pozerám tak dva krát do roka. Tentokrát to bolo zhodou náhod popri liečení sa z kocoviny a tak sa mi moc nechcelo riešiť, čo bude bežať v pozadí. Ono by to ako akčné béčko nebolo ani zlé, ale na podobný žáner som zrovna chuť v danej chvíli ani nemal. Pridajte si k tomu jednu, max dve hviezdy, ale viac si táto Ortonovka nezaslúži. ()

• Představitelé hlavních rolí John Cena a Randy Orton jsou hvězdami wrestlingové asociace WWE. (spiderakhero)