Eungyo

Jižní Korea, 2012, 129 min

Ji-woo Jeong

Ji-woo Jeong

Tae-kyeong Kim

Každé filmové zpracování opravdu kvalitní literární předlohy může zazdít především a hlavně jeho nevhodné herecké obsazení .. to ovšem naštěstí není tento případ, naopak .. (naopak!) .. nebývá mým zvykem zaměřovat se na hodnocení herců /mužů, tady ale musím konstatovat, že oba protagonisté přesně seděli na svěřené role - ať už vyčůraný mladý inženýr, či mistr pera na odpočinku .. jejich výborným výkonům ale dle mého jednoznačně vévodí tehdy dvacetiletá, odvážná (obzvláště na korejské poměry!, ale vlastně, nejen na ně), začínající herečka Kim Go-Eun - její středoškolačka Han Eun-Gyo svou bezprostředností, nevinností, v obou mužích naprosto věrohodně probudila... ..Přestože jako sečtělý čtenář jsem poměrně záhy odhadl, jak se bude asi celý ten příběh okolo ni vyvíjet (i její volba), byl jsem tímto filmem nadmíru spokojen. (ono tak nějak všeobecně - filmy natočené podle novely, románů, jsou asi opravdu ty Nej...) ..Něžné, smutné, krásné romantické pohlazení...(14.3.2017)

Ani sa im nečudujem, že sa nevedeli ovládať pri tak pôvabnej, hebkej, "nevinnej" seeeexi študentôčke Eun-gyo. Veď aj vieme prečo: "Why are you doing this? -----I´m lonely, that´s why! Koniec perfektný, neočakávateľný - zdvíham zaň o 1*. Suma sumárum aj s hudbou a prostredím krásnej básnikovej vily - 4*.(6.11.2012)

• elanista1

Videl som v tom potenciál, nakoniec to ani nebolo také horúce ako som očakával. Ani Bazén ma neohromil, ale pamätám si na istú horúčavu. Z tohoto si za par dni nebudem vedieť spomenúť na nič. Som trocha sklamaný, lebo som čakal niečo záživnejšie a vzrušujúcejšie.(2.4.2014)