Hammer of the Gods

Akční / Dobrodružný / Historický

Velká Británie, 2013, 98 min

• kaylin

Musím říct, že po několika minutách, jak se u jednotlivých postav objevovala jejich digitálně ocelová jména, začínal jsem mít pocit, že tohle nebude historický film, ale koncert nějaké metalové kapely. Hraná sekvence byla jen úvodem a oni pak začnou řezat do kytar a mlátit do bubnů. Trochu mě zamrzelo, že mě přece jen čeká film. Následuje jen rádoby drsná akce, spousta drsných vět od borců, kteří by se jinak vyjímají v romancích, a nechybí příběh... No, vlastně více méně chybí. Jak se z malého princátka stává král.(25.10.2013)

• kenkaku

No co na to říct. Vikingové jsou asi v poslední době v módě (že by za to mohl Marvelův Thor?) a Clive Standen se filmově našel (Vikingem podruhé nebude náhoda :)). Bohužel dostal téma do pazoury "TV režisér" a podle toho to zase vypadá. Kvalitní choreografii soubojů nahrazuje zběsilým střihem. Tematická hudba která by prolínala celý film prakticky neexistuje, jen náhodně střídá hudební styly (místy až otřesná - techno a Vikingové? fakt? Viz souboj v lese se Sasy). První polovina filmu je tragicky nudná a vleče se, druhá alespoň nějak nabere tempo. Co se ale nadá upřít je snaha. Vizuálně zpracované je to hezky. Nehraje si na puritána a ani citlivku. Dost mě zaujala scéna "osvobození kamenované ženy" (buď byla zcela stupidní a samoúčelná nebo geniálně zobrazuje kdo to vlastně byl Viking). Takže potenciál by byl... za sebe váhám jestli dvě, nebo tři. Asi 3 hvězdičky by byly víc fér, bohužel 2x se na to dívat nechci (a pravidla jsou pravidla).(13.6.2013)

• verbal

Lothbrokův brácha si odskočil na melouchařský výlet. Kromě hnusně vypadajícího kladiva si na cestu přibalil krpatého Beckhama (To je jakože ten kýžený Hamrd of dz kokots), nějakého ušatého downa a jednoho krvelačného pacienta, který evidentně zanedbával analytická sezení u kmenového šamana. Na první pohled kulantní sestavička, která slibovala nejedno dobrodružství. Škoda, že pak už jen šli, šli, šli a šli, plácali pičoviny a na své pouti potkali akorát tak porážkovou svini, pomatenou kudlanku a na jejím konci bandu psychotických idiotů, kterou unyle povraždili za mohutného cákání digitálního kečupu, aby se taky něco dělo. Holt není všechno Vikings, co má pár bezskrupulózních, špinavých hovad v castingu.(7.6.2013)

• Grran

Poněkud syrové a bez pořádného děje, oblečky kombinují prvky španělských conquesadorů a vyznavačů bdsm se sem tam dobovými kostými. Chtěl jsem dát jednu hvezdičku, ale když si to člověk zrekapituluje a nechá projít hlavou, nebylo to až tak špatný, alespoň tam nelítal legínovej úchylák Marvelovskej Thor...(7.7.2013)

Pro mě to neni zas takovej průser, jak by se dalo říct podle zdejšího hodnocení. Film má hodně pochmurnou atmosféru, doprovázenou zvláštní hudbou. Příběh má jednoduchej, za to doprovázenej naturalistickými scénami krvavých soubojů. Je pravda, že mohli být herci vybráni lépe, ale zas tak hrozný to taky nebylo. Rozuzlení filmu je povedené. Výprava je trošku levnější, ale ani to nebyje do očí. Efekty jsou hodně krvavé. Za mě 75% :)(13.10.2013)