poster

Hammer of the Gods

Akční / Dobrodružný / Historický

Velká Británie, 2013, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ConanVJ
  ****

  Pro mě to neni zas takovej průser, jak by se dalo říct podle zdejšího hodnocení. Film má hodně pochmurnou atmosféru, doprovázenou zvláštní hudbou. Příběh má jednoduchej, za to doprovázenej naturalistickými scénami krvavých soubojů. Je pravda, že mohli být herci vybráni lépe, ale zas tak hrozný to taky nebylo. Rozuzlení filmu je povedené. Výprava je trošku levnější, ale ani to nebyje do očí. Efekty jsou hodně krvavé. Za mě 75% :)(13.10.2013)

 • kaylin
  *

  Musím říct, že po několika minutách, jak se u jednotlivých postav objevovala jejich digitálně ocelová jména, začínal jsem mít pocit, že tohle nebude historický film, ale koncert nějaké metalové kapely. Hraná sekvence byla jen úvodem a oni pak začnou řezat do kytar a mlátit do bubnů. Trochu mě zamrzelo, že mě přece jen čeká film. Následuje jen rádoby drsná akce, spousta drsných vět od borců, kteří by se jinak vyjímají v romancích, a nechybí příběh... No, vlastně více méně chybí. Jak se z malého princátka stává král.(25.10.2013)

 • majo25
  ***

  Temný stredovek a ešte temnejšie ostrie vikingských sekier a mečov. Je pravda, že výprava je z radu tých jednoduchších - buď ide partia na koňoch alebo pešky, ale celkom ma bavila atmosféra a naturálnosť scén. Menej už trhaná kamera, strih a sfušovaný casting. Kanibalský magor so sklonmi k incestu je zaujímavá figúrka - v rodine by ale takého chcel iba málokto. Preto je lepšie sa pred dlhou cestou informovať, za čo bol náš 'big brother' vyhostený.(4.6.2018)

 • verbal
  *

  Lothbrokův brácha si odskočil na melouchařský výlet. Kromě hnusně vypadajícího kladiva si na cestu přibalil krpatého Beckhama (To je jakože ten kýžený Hamrd of dz kokots), nějakého ušatého downa a jednoho krvelačného pacienta, který evidentně zanedbával analytická sezení u kmenového šamana. Na první pohled kulantní sestavička, která slibovala nejedno dobrodružství. Škoda, že pak už jen šli, šli, šli a šli, plácali pičoviny a na své pouti potkali akorát tak porážkovou svini, pomatenou kudlanku a na jejím konci bandu psychotických idiotů, kterou unyle povraždili za mohutného cákání digitálního kečupu, aby se taky něco dělo. Holt není všechno Vikings, co má pár bezskrupulózních, špinavých hovad v castingu.(7.6.2013)

 • kenkaku
  **

  No co na to říct. Vikingové jsou asi v poslední době v módě (že by za to mohl Marvelův Thor?) a Clive Standen se filmově našel (Vikingem podruhé nebude náhoda :)). Bohužel dostal téma do pazoury "TV režisér" a podle toho to zase vypadá. Kvalitní choreografii soubojů nahrazuje zběsilým střihem. Tematická hudba která by prolínala celý film prakticky neexistuje, jen náhodně střídá hudební styly (místy až otřesná - techno a Vikingové? fakt? Viz souboj v lese se Sasy). První polovina filmu je tragicky nudná a vleče se, druhá alespoň nějak nabere tempo. Co se ale nadá upřít je snaha. Vizuálně zpracované je to hezky. Nehraje si na puritána a ani citlivku. Dost mě zaujala scéna "osvobození kamenované ženy" (buď byla zcela stupidní a samoúčelná nebo geniálně zobrazuje kdo to vlastně byl Viking). Takže potenciál by byl... za sebe váhám jestli dvě, nebo tři. Asi 3 hvězdičky by byly víc fér, bohužel 2x se na to dívat nechci (a pravidla jsou pravidla).(13.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace