poster

Hammer of the Gods

Akční / Dobrodružný / Historický

Velká Británie, 2013, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • verbal
  *

  Lothbrokův brácha si odskočil na melouchařský výlet. Kromě hnusně vypadajícího kladiva si na cestu přibalil krpatého Beckhama (To je jakože ten kýžený Hamrd of dz kokots), nějakého ušatého downa a jednoho krvelačného pacienta, který evidentně zanedbával analytická sezení u kmenového šamana. Na první pohled kulantní sestavička, která slibovala nejedno dobrodružství. Škoda, že pak už jen šli, šli, šli a šli, plácali pičoviny a na své pouti potkali akorát tak porážkovou svini, pomatenou kudlanku a na jejím konci bandu psychotických idiotů, kterou unyle povraždili za mohutného cákání digitálního kečupu, aby se taky něco dělo. Holt není všechno Vikings, co má pár bezskrupulózních, špinavých hovad v castingu.(7.6.2013)

 • Grran
  **

  Poněkud syrové a bez pořádného děje, oblečky kombinují prvky španělských conquesadorů a vyznavačů bdsm se sem tam dobovými kostými. Chtěl jsem dát jednu hvezdičku, ale když si to člověk zrekapituluje a nechá projít hlavou, nebylo to až tak špatný, alespoň tam nelítal legínovej úchylák Marvelovskej Thor...(7.7.2013)

 • Shredder
  **

  Nehollywoodsky variacia na The Eagle of the Ninth, ktora sa miestami snazi sama seba povysit na kultovu artovku. Temne intro a naturalisticky suboj v zavere este ako tak usli, ale zvysok filmu je varenie z vody. Momenty, ktore sa snazia byt napinave az hororove, vzdy nakoniec vzdy vyzneju naprazdno. Nato, ze Charlie Bewley je v realnom zivote metrosexual, zahral vikinga az prekvapivo dobre. Vsetky zaujimave scenky boli pouzite uz v traileri, takze ak si pozriene ten, usetrite si viac ako 90 minut premrhaneho casu.(3.6.2013)

 • kenkaku
  **

  No co na to říct. Vikingové jsou asi v poslední době v módě (že by za to mohl Marvelův Thor?) a Clive Standen se filmově našel (Vikingem podruhé nebude náhoda :)). Bohužel dostal téma do pazoury "TV režisér" a podle toho to zase vypadá. Kvalitní choreografii soubojů nahrazuje zběsilým střihem. Tematická hudba která by prolínala celý film prakticky neexistuje, jen náhodně střídá hudební styly (místy až otřesná - techno a Vikingové? fakt? Viz souboj v lese se Sasy). První polovina filmu je tragicky nudná a vleče se, druhá alespoň nějak nabere tempo. Co se ale nadá upřít je snaha. Vizuálně zpracované je to hezky. Nehraje si na puritána a ani citlivku. Dost mě zaujala scéna "osvobození kamenované ženy" (buď byla zcela stupidní a samoúčelná nebo geniálně zobrazuje kdo to vlastně byl Viking). Takže potenciál by byl... za sebe váhám jestli dvě, nebo tři. Asi 3 hvězdičky by byly víc fér, bohužel 2x se na to dívat nechci (a pravidla jsou pravidla).(13.6.2013)

 • kaylin
  *

  Musím říct, že po několika minutách, jak se u jednotlivých postav objevovala jejich digitálně ocelová jména, začínal jsem mít pocit, že tohle nebude historický film, ale koncert nějaké metalové kapely. Hraná sekvence byla jen úvodem a oni pak začnou řezat do kytar a mlátit do bubnů. Trochu mě zamrzelo, že mě přece jen čeká film. Následuje jen rádoby drsná akce, spousta drsných vět od borců, kteří by se jinak vyjímají v romancích, a nechybí příběh... No, vlastně více méně chybí. Jak se z malého princátka stává král.(25.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace