Epizody(13)

S Tomášem Kočkem po stezkách národních parků za středověkými hrady a divokou přírodou. Cyklus putování přírodou navazuje na pořad Návraty k divočině, kde televizní štáb cestoval českými a slovenskými národními parky. Tentokrát ale mapujeme přírodu a divokou krajinu na druhé straně naší hranice. A protože příroda žádné politické dělení neuznává, tak se snahy chránit ji a uchovat v co nejméně dotčené podobě potkávají všude tam, kde národní parky a chráněné oblasti dělí vlastně jen jiná legislativa a čára na mapě. (Česká televize)

Recenze uživatele Tom_Lachtan k tomuto seriálu (1)

Divočina bez hranic (2012)

je v dokumentárním seriálu opravdu potřeba aby jsme pozorovali jak průvodce seriálem hraje v jeskyni na akordeon? _._._._._._._ edit ( 25.12. 2012 ): po vícero dílech se odhodlám rozvést svůj komentář, rozhodně oceňuji snahu přiblížit ty méně známé národní parky, technická stránka logicky není na takové úrovni jako u dokumentů vznikajících víc na západ a to je podle mne plus, neboť člověk o to víc dostane okamžitou touhu vypravit se na podobná místa. Přesto si někdy jinak výborný průvodce bere na obrazovce až moc prostoru a ani některé další stránky nejsou dokonalé ()