Chudáček boháč

Achille Manzotti

Amedeo Salfa

Scénografie:

Ezio Altieri

To jsou přesně ty komedie, které ve mně evokují okamžitě francouzské filmy a vůbec mi nebylo zatěžko představit si v hlavní roli "boháče" třeba Pierra Richarda, Noireta nebo by ho hravě zvládnul i Michel Galabru a jiní. Zábavné, milé, zkrátka stará škola, která se nikdy neokouká. A k tomu jako zákusek krásná Ornella Mutti, kdo by odolal?(22.10.2015)

• Flego

Komédia o boháčovi, ktorý sa vydával za chudobného.(17.2.2007)

Klasika. Pozzetto jako vždy tak legrační.. málokterý komik se mu kdy vyrovnal grimasami. :-)(4.8.2015)

Shlédnuto v době Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií.. Jde o velice příjemnou komedii. Renato jako boháč, trpí utkvělou představou sebezavraždění, majíc veliké obavy z chudoby. Rozhodne se tedy okusit na vlastní kůži jaké je to být chudákem, kdyby zasáhla ekonomická krize. Ornella je v tomto případě takovým jeho průvodcem v tíživých situacích. A co si budeme povídat, nebyl by to Pozzeto, kterého by v celém příběhu neprovázely vtipné momenty a situace. Celý film doprovází velice zdařilý hudební motiv Silvia Ciprianiho. Zkrátka typická Italská komedie se vším, co k ní patří.(2.4.2015)

Když se v roce 1982 objevila Ornella Muti po boku Paolo Villaggia ve snímku Bonnie a Clyde po italsku, sedlo jí to perfektně. O rok později se objevil tento snímek a tentokrát si s ní zahrál druhý klasik italské komedie Renato Pozzetto. Bohatý podnikatel se vydává za chudáka a bezdomovce. Scénář je jednoduchý a klasický, takže samozřejmě potká krásnou ženu a láska se pro něj dostává nad všechny peníze. Klasická komedie 80 let z italské produkce s typickými scénkami viz. "Tak doufám, že už se neprobudí. Tak to já naopak zas doufám, že se probudí".(17.3.2011)

• - V čase 1:23:16 je vidět přes ulici natažený transparent se jménem českého sochaře a výtvarníka Stanislava Kolíbala. (fisus)