Výprava do divočiny

Casey Anderson se v divočině vyzná. Po ukončení univerzity se stal chovatelem zvířat v národních parcích a domovech pro zvířata po celém světě. Vyrostl v Montaně a žije nedaleko Yellowstonského národního parku. Casey zachránil medvědí mládě, které dostalo jméno Brutus, před uspáním a od té doby je Brutus stále s Caseym. Po pravdě řečeno šel Brutus Caseymu dokonce i za svědka na svatbu s herečkou Missi Pyleovou. (oficiální text distributora)

Autogram

Toto nie je obyčajný prírodopisný film ako od BBC, kde pozorujeme divokú prírodu z úctyhodnej vzdialenosti pomocou teleobjektívu. Američan skrížil dokument s dobrodružným žánrom a pozoruje nebezpečné divoké zvieratá z minimálnej možnej vzdialenosti. Zábery sú úplne autentické, nedosahujú vždy dokonalú kvalitu, ale o to viac sa môžeme vcítiť do situacie, keď nie vždy vieme, čo sa deje ďaleko alebo v tme. 1. Vlky a ich kríženci: ***** Medzi pobrežnými vlkmi a na záchrannej stanici s otcom vlkov zisťujeme, aký je rozdiel medzi psom a vlkom a čo vznikne ich krížením. Vlkopes je nebezpečné zviera, ktoré nie je plaché pred ľuďmi a má všetky agresívne inštinkty vlka. 3. Netopiere a ich jaskyne: **** Netopiere tvoria štvrtinu všetkých druhov cicavcov a niektoré dokonca sajú aj krv, ale nie je ľahké ich nájsť. Výprava za nimi do nebezpečnej jaskyne v pralese nepriniesla úspech, a tak bolo nutné použiť návnadu v podobe kráv. Získané zábery potom stoja za to a dokazujú, že vampíri existujú. A dôjde aj na overovanie, či im chutí ľudská krv, na vlastnej koži. 4. Losy a ich súboje: *** Nápad s vypchatým losom ako sokom v ruji na vyprovokovanie skutočného losa nebol zlý, ale nepriniesol výsledky. Pozorovanie siluet losov v noci zo stanu termokamerou mohlo byť napínavé na mieste, no na obrazovke veľmi nie. 5. Pumy a muflóny: **** Zdalo by sa, že pumy sú v tomto prípade ten vzácnejší druh, ale je to naopak. Ak pumy zožerú všetky muflóny ešte vo veku, keď sa nestihnú rozmnožiť, tak aj pumy sa ocitnú v ohrození pre nedostatok potravy. Preto sa začína záchrana muflónov. A samozrejme okolo toho pokusy s predhodením vypchatého muflóna pumám. 6. Aligátory: ***** Zatiaľ najakčnejší diel, nie je bežné chytať krokodíly za papuľu a veľhada za chvost. Aspoň, že medveď bol uspatý. Na záver v gumovom člne v jazere plnom hladných krokodílov, to som len čakal, či to nebude úplne posledné natáčanie. 7. Medvede Grizly: ***** Pozorovanie medveďov zblízka v noci ešte nikto neskúsil, ale ako hovorí Casey: Nič ma nepovzbudí tak, ako keď niekto povie: To sa nedá. Najskôr sa trochu poučia od cvičeného medveďa Brutusa jeho pozorovaním v úplnej tme a potom vyzbrojení technikou a sprejom proti medveďom hurá do nočnej divočiny. ()