Lidový román

Edmondo Amati

Scénografie:

Lorenzo Baraldi
  • anderson

ČST 2 (český okruh) = 25.6.1989 (2.1.2012)(2.1.2012)

Ugo Tognazzi si to maloval po boku Ornelli moc na růžovo. U mě za ****(19.5.2014)

Od prvního uvedení Lidového románu v našem kině, byla Ornella Muti má favoritka z nejoblíbenějších / nejkrásnějších .. to její tělo stvořil snad sám pánbůh, proto si také zasloužila milovat a uctívat : ona byla anděl s krásnou nevinnou tváří madony a s tělem lákajícím k hříchu ... tak vlastně, teď mě napadá, nebyla nakonec dílem samotného ďábla? … ne, určitě ne, světice to byla .. ano, světice - čistá a nevinná .. i když ji téměř v každém filmu ohnul a položil na lůžko, někdy dokonce celý nedočkavý jen tak rovnou na zem (kdo by se ale také divil) každý soudný sympatický muž, co šel zrovna okolo ... ty její krásný souměrný velký dokonalý oči .. a ten plachý úsměv .. wow!!! ...(29.9.2010)

Geniální Comedy Man Mario Monicelli tu uvádí nejen srandu a vtipné dialogy se sladkou 19-ti letou Ornellou. Je to sociální drama zároveň. Kdyby jsme se pokusili analyzovat jednotlivé významové i dějové linky tohoto hezkého filmu, bylo by toho dost. Sever Itálie 70. let versus jih. Žárlivost (tedy ta italská s nožem v ruce) je skutečně přežitek? Je policajt stejné třídy co dělník? Rozdíl 33 let mezi manžely a co s tím. Závěrečná samota a co s ní. Obyčejný filmeček z římských ateliéru nám nepřinesl jen idol ženské krásy a scénku se spadlými dveřmi a vyhrnutou sukní slečny Mutti. Když člověk zestárne, najednou se na to dívá optikou odborového předáka Uga Tognazziho a film se pro něj stává o to zajímavější ale také smutnější.(29.10.2012)

Hořká komedie, typicky italská. Tři hvězdičky a půl pro sladkou Ornellu.(12.11.2005)