Komentáře uživatelů k sérii (13)

Lehký spád dolů oproti vrcholné třetí sezóně. Přišlo mi,že šetřili rozpočtem a z akční série se spíše stal depresivní a emotivně vypjatý Thriller, né že by to bylo zle, ale nedostatek násilí, sexu a soubojů není pozitivní vizitka na závěr jednoho z nejlepších seriálů. Finále jsem čekal nekompromisní vůči postavám, nakonec příliš padlých těl nebylo. 75%(21.5.2016)

Problém téhle poslední série je ten, že 100% nových postav je absolutně nesympatických, agentka FBi se sice po čase hezky vybarví, ale i tak mě to ze začátku štvalo. A ještě navíc hned na začátku nechali zabít JI! Jinak standardně Bansheeovská podívaná, které rozhodně prospělo zkrácení a neprodlužování rozluček postav a dotváří celému seriálu jedinečnou auru...8/10(24.8.2016)

SPOILERY: Prosím. Ať se na mne nikdo nezlobí. Ačkoliv epizod pro finální sérii je pouze osm, tak komentář pro ní mi zabere nejvíc úsilí a času. Pořádně jsem si musel nechat projít palicí, zda se mám přiklonit spíš ke kritice. Jako, takhle... - bez problémů se mi dívalo na sedm dílů a i osmej nebyl nejhorší, bohužel poslední půlhodina strašná byla. Stojim si za tim, že časový posun o necelé dva roky kupředu je dobrý prvek a mezi flashbeckama a realitou jsem pojem neztrácel, nepřišlo mi to nějak extra zmatené, za to přirozené celkem ano. Zápletka o novém úchylovi, co kuchá ženský zaživa mi taky připadala vynikající, kor když pro hlavní postavu (Hooda) se bude jednat o osobní případ. Job se nachází kdo ví kde, Kurt má nevyřízené účty s náckama, Kai starosta, jeho "pes" Burton po třetí sérii vyzařuje kurevským potenciálem, Brock šerif, vytuněná policejní stanice, Banshee doslova prosperuje a tvůrci měli jednoduše naběhnuto na fascinující finále a zejména na kult v televizi! Jenže když ti kreténi ze Cinemaxu zamezí našim chlebodárcům rozpočty a uzamknou choreografy do kůlny, zbyde nám prázdný scénář, spoustu siláckých keců a minimum průměrné akce. Nevim proč, nechci se ptát, pro mne nepochopitelné a výsměch divákům především. Protože tolik nevyužitých možností zůstalo... Kurt Bunker v sobě dusí nenávist, agresi vůči náckům, takže jsem očekával nějakej nekompromisní, buldočí průchod bez střihu, ve kterém si ty šmejdy podá, NÉ že celou sérii bude smutně čumět do kamery a utká se ve finále JENOM s Calvinem!!! Udělali z něj chudáka, z chlápka, kterému nabíhaj na čele žíly, je oddán fitku a svalstvo mu trhá uniformu. Fuck this!!! Burton má pouze tři souboje, jeden krátký, druhej ani neukázali tvůrci (proti deseti náckům otočí kameru, prostě wat) a poslední souboj s Hoodem, kdy ho drží tři minuty pod krkem a pak dostane pár hlaviček považuju za směšnej s porovnání s ostatními. Nejlepší souboj měla Carrie s policajtkou, ale ta mne upřímně pila krev. Její dějová linka je vydojená, nezajímavá. Pak tu je Job, kterej spolu s Sugarem pořád stojí za to, jen maj masivně málo prostoru. Hood klasicky nejlepší, opět se bude řešit jeho minulost, taky se nezapomíná vyjadřovat ručně a konec, ačkoliv se jednalo o trapnej happyend, nějak hluboce v srdci jsem mu přál aby se z těch sraček vykleštil. Brock výbornej a na scénu s RPG nezapomenu :-)) Kai Proctor mne bavit bohužel přestal, působil na mne lacině a mé sympatie vůči němu vyprchali. Nová posila agentka FBI fajn, záporák v podání satanisty sice úchylnej jak se na Banshee patří, ale taky nezajímavej. Calvin totální magor a Watts nesmírně potěšil. Hudba pořád dobrá, škoda lacinějších explozí a průměrného vizuálu. Nejlepší akční scény, tak zřejmě pěší honička městem, Carrie vs. deputy a osvobození Joba. A nejlepší scénou pro mne zůstává ta z hotelu, kde si to málem rozdal Hood s fbi agentkou, kvůli nostalgii vůči Shiboan :-)) jinak je to škoda no. Banshee pro mne je, byl a bude jeden z top seriálů, ale až na několik scén, tu čtvrtou sérii nechci už nikdy vidět. Strašně mne to mrzí. Hlavně když nastal odklad, měl jsem tušení, že to půjde do hajzlu..... ale pod tři hvězdy nejdu.(28.5.2016)

Pro mě velké zklamání. Zbytečně moc prostoru dostane příběhová linka, která není vysloveně důležitá, dějové zápletky, které jsou rozvíjeny napříč třemi předchozími řadami a měly by vyvrcholit ve čtvrté, jsou velmi uspěchané a vysloveně mi chybí nějaký ikonický souboj. Situaci trochu zachránilo emotivně fungující finále, ale přesto jsem byl víc než rozčarovaný.(21.5.2016)

Čtvrtá série je funny v tom, že když doufáte, že tu zasranici Rebeccu budete míz z krku, tak na ní stejně bude tuna flashbacků a deja vu. Takže smolík. Čtvrtá série je asi po první nejlepší. Má nějaký děj, který je sice stejně jako u druhé a třetí série fixovanej na nějaký daný cíl, ale alespoň to vypadá víc nadupaně a stylově. Ani nemůžu uvěřit, že je konec. Tenhle seriál byl po dlouhý době nějaký, který mne fakt bavil, i na slabší díly. Hlavně věděl, kdy má to srdce skončit, ne že se to potáhne padesát let. Hlavně to vypadá jako kdyby se teprve rozbouřila nová vlna sraček a místo toho se to dá do osmýho dílu zase do pořádku, což nechápu jak se dalo dát dohromady. Finále jako takové bylo suprové. Jak už série, nebo celého seriálu. Nemám asi víc co říct. Byla to jízda jak prase.(10.7.2016)

Čtvrtá řada je už jen zbytečně nastavovaná kaše. Po dvou dílech už nebyla chuť pokračovat ve sledování.(31.8.2018)

Přestože je pro mě čtvrtá sezóna v Banshee nejslabší, dávám čtyři hvězdy. Lucas a spol přece nemůžou za to, že studiu došly prachy... Jinak naprostý souhlas s uživatelem Ouwen.(24.12.2018)

"Just like old times, huh? Except no one's bleeding. Yet."(5.6.2019)

Naprosto spokojen doufal jsem v podobný konec. Je pěkné že se to zbytečně nesnažili protahovat a nebo neudělali přiblblý konec jako Dextr. (Srovnání čistě náhodné)(31.5.2016)

Našemu miláčkovi Jobovi trvalo celkem dlouho, než nás opět začal těšit svým šarmem. Zápletka s vrahem výborná a Calvin též skvělej. Snad jen poslední díl mě zklamal, že dlouho očekávané konce byly takové nějaké krátké. Prostě to vyvrcholení nebylo tak vynikajicí, jako předehry. Nicméně čtvrtá série snad zase ještě lepší?!? Je to vůbec možné? Ano! 100% a sbohem, budeš mi chybět.(22.7.2016)

Pozor, môžete chytiť depresiu. Až tak verne tvorcovia zobrazili náladu postáv po istom časovom odstupe od tretej série a istých existenčných a osobných problémoch. Rozprávanie príbehu samozrejme ostáva verné predchádzajúcim sériam, pumpuje divákovi od žíl viac adrenalínu, než je schopný prijať, rozvíja zápletky a ďalej prehlbuje charaktery postáv, pričom nezabúda na krvilačné výjavy, od ktoré by ste niekedy čakali v horore, ale o to viac potešia tu, v dramaticko-akčnom seriáli. Po celý čas držali tvorcovia postavy pod psychickým tlakom kvôli rozhodnutiam iných a ich minulosti, dokonca aj v záverečnej časti, kde ledva dovolili postavám vydýchnuť, ale vďaka tomu neostal priestor pre žiadnu zbytočnú vatu, ale pre správnu mieru nostalgie a koniec na mieru pre každú postavu, ktorý bol určený charakterom postavy. Záver tohto seriálu bola asi najdôstojnejšia rozlúčka, akú som v seriálovom svete videl.(8.7.2017)

• DonBraso

Proč jsem jenom neskončil třetí sérkou.Jako celek to prostě není Banshee jak jsem ho měl rád.Pro mě to byl akční seriál,který se doopravdy nebál,měl skvělou kameru,choreografii a pořádný drajf a to všechno zde ve čtvrté řadě chybí měrou vrchovatou.Tolik flashbacků umí doopravdy jen neznaboh.Lucas Hood zde rozehrál partii loudající figurky,aby přišel na to,kdo zabil jeho milovanou Rebbecu,kdy odplata ve finále v souboji,který snad měl minutu a byl vlastně Hood style před důchodem.Vlastně jsou tu linky tak naprosto zbytečné a cílené na okraj až to není hezký.Na co je tu nějaký kolumbijský kartel,když vlastně ve finále vyšumí do ztracena.Další dějová linka s klukama co zvědaj zásedně pravou ruku byl už triptych černého humoru,kdy poslední final fight se snažil čelit tomu,že vlastně ostatní členové najednou nejsou.Brock jako postava byla stále tou zajímavou,která vlastně naprosto ignorovala pravidla tak jako tak,přitom si za nima vždycky stála. S Bunkerem to bylo lepší,který vypadal jako tahoun téhle série.Kai dopadnul nevím jak,to radši tvůrci tají a vrah se stal...to byla groteska,která i kousek toho šmrncu měla někde i scenáristy.Tomu se říká,jak celý seriál pracovat s postavou a pak z něho udělat v jeden moment vola,jenom,aby to divák nepoznal kdo je vrah.Nejhorší je,že čtyřka chtěla být kriminální sondou,ale vůbec to neuměla.Bohužel doopravdy fakt zklamání veliký.To,že ve finále byla nostalgická nota je fajn,ale to je docela málo na osm dílů,kdy v pěti se naprosto nic neděje mi přijde málo.Já si snad říkám,že plno tvůrců z dřívějška zde nebylo a někdo vymyslel hovadinu,že čtvrtá série bude fakt jiná.(22.5.2016)

Po opětovném shlédnutí mohu pouze konstatovat,že tato série není v ničem vůbec o nic horší,než ty předešlé(9.6.2017)