Lehký spád dolů oproti vrcholné třetí sezóně. Přišlo mi,že šetřili rozpočtem a z akční série se spíše stal depresivní a emotivně vypjatý Thriller, né že by to bylo zle, ale nedostatek násilí, sexu a soubojů není pozitivní vizitka na závěr jednoho z nejlepších seriálů. Finále jsem čekal nekompromisní vůči postavám, nakonec příliš padlých těl nebylo. 75%(21.5.2016)

Pozor, môžete chytiť depresiu. Až tak verne tvorcovia zobrazili náladu postáv po istom časovom odstupe od tretej série a istých existenčných a osobných problémoch. Rozprávanie príbehu samozrejme ostáva verné predchádzajúcim sériam, pumpuje divákovi od žíl viac adrenalínu, než je schopný prijať, rozvíja zápletky a ďalej prehlbuje charaktery postáv, pričom nezabúda na krvilačné výjavy, od ktoré by ste niekedy čakali v horore, ale o to viac potešia tu, v dramaticko-akčnom seriáli. Po celý čas držali tvorcovia postavy pod psychickým tlakom kvôli rozhodnutiam iných a ich minulosti, dokonca aj v záverečnej časti, kde ledva dovolili postavám vydýchnuť, ale vďaka tomu neostal priestor pre žiadnu zbytočnú vatu, ale pre správnu mieru nostalgie a koniec na mieru pre každú postavu, ktorý bol určený charakterom postavy. Záver tohto seriálu bola asi najdôstojnejšia rozlúčka, akú som v seriálovom svete videl.(8.7.2017)

Našemu miláčkovi Jobovi trvalo celkem dlouho, než nás opět začal těšit svým šarmem. Zápletka s vrahem výborná a Calvin též skvělej. Snad jen poslední díl mě zklamal, že dlouho očekávané konce byly takové nějaké krátké. Prostě to vyvrcholení nebylo tak vynikajicí, jako předehry. Nicméně čtvrtá série snad zase ještě lepší?!? Je to vůbec možné? Ano! 100% a sbohem, budeš mi chybět.(22.7.2016)

Problém téhle poslední série je ten, že 100% nových postav je absolutně nesympatických, agentka FBi se sice po čase hezky vybarví, ale i tak mě to ze začátku štvalo. A ještě navíc hned na začátku nechali zabít JI! Jinak standardně Bansheeovská podívaná, které rozhodně prospělo zkrácení a neprodlužování rozluček postav a dotváří celému seriálu jedinečnou auru...8/10(24.8.2016)

SPOILERY: Prosím. Ať se na mne nikdo nezlobí. Ačkoliv epizod pro finální sérii je pouze osm, tak komentář pro ní mi zabere nejvíc úsilí a času. Pořádně jsem si musel nechat projít palicí, zda se mám přiklonit spíš ke kritice. Jako, takhle... - bez problémů se mi dívalo na sedm dílů a i osmej nebyl nejhorší, bohužel poslední půlhodina strašná byla. Stojim si za tim, že časový posun o necelé dva roky kupředu je dobrý prvek a mezi flashbeckama a realitou jsem pojem neztrácel, nepřišlo mi to nějak extra zmatené, za to přirozené celkem ano. Zápletka o novém úchylovi, co kuchá ženský zaživa mi taky připadala vynikající, kor když pro hlavní postavu (Hooda) se bude jednat o osobní případ. Job se nachází kdo ví kde, Kurt má nevyřízené účty s náckama, Kai starosta, jeho "pes" Burton po třetí sérii vyzařuje kurevským potenciálem, Brock šerif, vytuněná policejní stanice, Banshee doslova prosperuje a tvůrci měli jednoduše naběhnuto na fascinující finále a zejména na kult v televizi! Jenže když ti kreténi ze Cinemaxu zamezí našim chlebodárcům rozpočty a uzamknou choreografy do kůlny, zbyde nám prázdný scénář, spoustu siláckých keců a minimum průměrné akce. Nevim proč, nechci se ptát, pro mne nepochopitelné a výsměch divákům především. Protože tolik nevyužitých možností zůstalo... Kurt Bunker v sobě dusí nenávist, agresi vůči náckům, takže jsem očekával nějakej nekompromisní, buldočí průchod bez střihu, ve kterém si ty šmejdy podá, NÉ že celou sérii bude smutně čumět do kamery a utká se ve finále JENOM s Calvinem!!! Udělali z něj chudáka, z chlápka, kterému nabíhaj na čele žíly, je oddán fitku a svalstvo mu trhá uniformu. Fuck this!!! Burton má pouze tři souboje, jeden krátký, druhej ani neukázali tvůrci (proti deseti náckům otočí kameru, prostě wat) a poslední souboj s Hoodem, kdy ho drží tři minuty pod krkem a pak dostane pár hlaviček považuju za směšnej s porovnání s ostatními. Nejlepší souboj měla Carrie s policajtkou, ale ta mne upřímně pila krev. Její dějová linka je vydojená, nezajímavá. Pak tu je Job, kterej spolu s Sugarem pořád stojí za to, jen maj masivně málo prostoru. Hood klasicky nejlepší, opět se bude řešit jeho minulost, taky se nezapomíná vyjadřovat ručně a konec, ačkoliv se jednalo o trapnej happyend, nějak hluboce v srdci jsem mu přál aby se z těch sraček vykleštil. Brock výbornej a na scénu s RPG nezapomenu :-)) Kai Proctor mne bavit bohužel přestal, působil na mne lacině a mé sympatie vůči němu vyprchali. Nová posila agentka FBI fajn, záporák v podání satanisty sice úchylnej jak se na Banshee patří, ale taky nezajímavej. Calvin totální magor a Watts nesmírně potěšil. Hudba pořád dobrá, škoda lacinějších explozí a průměrného vizuálu. Nejlepší akční scény, tak zřejmě pěší honička městem, Carrie vs. deputy a osvobození Joba. A nejlepší scénou pro mne zůstává ta z hotelu, kde si to málem rozdal Hood s fbi agentkou, kvůli nostalgii vůči Shiboan :-)) jinak je to škoda no. Banshee pro mne je, byl a bude jeden z top seriálů, ale až na několik scén, tu čtvrtou sérii nechci už nikdy vidět. Strašně mne to mrzí. Hlavně když nastal odklad, měl jsem tušení, že to půjde do hajzlu..... ale pod tři hvězdy nejdu.(28.5.2016)

• - Spoiler: Na fotkách, kde je mŕtva Rebecca Bowmannová, sa dá pozorovať, že jej oči vždy pozerajú iným smerom (hore, dole, vpravo). (speedy7929)