Banshee (TV seriál)

Banshee

Krimi / Drama / Akční

USA, 2013–2016, 32 h 36 min (Minutáž: 44–60 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Lili Simmons, Matt Servitto, Trieste Kelly Dunn, Steve Coulter, Demetrius Grosse, Anthony Ruivivar, Claire Bronson, Ben Cross, Jeff Chase, Derek Cecil, Matt Lintz, Alpha Trivette, Odette Annable, Jim McKeny, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Moniqua Plante, Željko Ivanek, Julian Sands, Peter Scanavino, Harrison Thomas, Conor Donovan, Amber Midthunder, Gil Birmingham, Geno Segers, Ólafur Darri Ólafsson, Andrew Howard, Griff Furst, Matthew Rauch, Joseph Sikora, Reg E. Cathey, Bryan Friday, Joseph Gatt, Tanya Clarke, Jesica Ahlberg, Tom McCleister, Maya Gilbert, Jerod Meagher, Miles Doleac, Surely Alvelo, Marisela Zumbado, Gabriel Suttle, Clark Sarullo, Langley Kirkwood, Chaske Spencer, Tom Pelphrey, Denis O'Hare, Shuler Hensley, Mark Ashworth, Jackson Beals, Afton Williamson, Meaghan Rath, Cherie Daly, Sam Medina, Raoul Max Trujillo, Chris Coy, Mauricio Ovalle, Lee Spencer, Eliza Dushku, Kerry Patton, Madeline Taylor, Abigale Corrigan, Mark Falvo, Eric Rasmussen, Adam Minarovich, Jennifer Landon, Jim Keisler, Carlos Guerrero, Jack Erdie, Lyne Renee, Robert John Burke, J.D. Evermore, Michael Hamory, C.J. Perry, Chance Kelly, Owen Harn, Kelley Davis, Deja Dee, Brett Gentile, Peter Luis Zimmerman, Jennifer Griffin, Daniel Ross Owens, Christos Vasilopoulos, Russell Means, Michael Papajohn, John Cenatiempo, Quentin Kerr, Kristopher Kling, Kay Story, Toby Leonard Moore, Leslea Fisher, Wayne Pére, Leo Fitzpatrick, Dennis Keiffer, David Harbour, Ana Ayora, Erik King, Casey LaBow, Michael Franck, Zack Duhame, Michael Kostroff, Kevin J. O'Connor, Kevin Gage, Samantha Worthen, Anastasia Griffith, Edward A. Duran, Hunter Garner, Cedric Stewart (herec, a.z.), Michael Roark, Ray Stoney, Scott Clackum, LaVonne Rae Andrews, Doug Kruse, Tatanka Means, Baby Norman, Linds Edwards, Bob Fisher, Dane Northcutt, Jace Jeanes, Tim Sitarz, Mark Hicks, Michael Harding, Alex Livinalli, Matt Medrano, Josh Burrow, Susan Misner, Wilson Jermaine Heredia, Jon Eyez, Ryann Shane, Nestor Serrano, Troy Faruk, Frederick Weller, Lauren Mae Shafer, Peter Benson, Dan Butler, David Meadows, Joseph Gatt (a.z.), Andrew Howard (a.z.), Geno Segers (a.z.), Trieste Kelly Dunn (a.z.), Rus Blackwell (a.z.), Chiké Okonkwo, Brian Oerly, Matt Leonard, William Haze, Happy Anderson, Hakim Callender, Judd Lormand, Eddie Cooper, Ron Cephas Jones, Gregory Korostishevsky, Corey Maher, Ivan Martin, Mike Seal, Greg Sproles, Mike Pniewski, Toby Holguin, Anthony Molinari, Jannette Sepwa, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, David DeSantos, J. LaRose, Jesse C. Boyd, John Landolfi, John Redlinger, Ricky Russert, Alexis Raben, Özgür Teke, Mark Semos, Tania Mejia, Jason Michael Elliott, Suparna Thies, Robert C. Trevelier, Nelson Bonilla, Tamara Austin, Kelly Collins Lintz, Pete Burris, Melissa Eastwood, Kisha Barr, Richard Fullerton

Komentáře uživatele Spiker01 k tomuto TV seriálu

K seriálu jsem se dostal až po jeho skončení, ovšem o to rychleji jsem jej komplet sjel. S tvorbou od Cinemaxu moc zkušeností nemám, ovšem po pár dílech mi bylo úplně jasné, v jakých kolejích Banshee pojede. Skvěle napsané postavy, brilantní akce, správně neuvěřitelné příběhy jednoho zapadlého maloměsta a prostě Lucas Hood. Hodně kvituji, že má seriál jen 4. řady, protože nejlepší je skončit na vrcholu a zbytečně nenatahovat, jak je zvykem u jiných produkcí a ačkoliv ani tak druhé dvě řady nejsou tak našláplé, jako ty první, příběh snadno udrží pozornost diváka a fandí postavám po celou dobu. Hustý bylo, že v seriálu představili postupně snad všechny minority, na které lze v US narazit. Tohle se zkrátka povedlo po všech směrech a vzpomínky zůstanou. Byla to fajn jízda.(4.9.2016)

Naprostá bomba, už od prvního dílu jsem byl vtažen do děje a hrozně se mi líbilo, že se Antony Starr stal šerifem Hoodem, protože ačkoliv jsem se trošku obával, jestli se do toho dostanu, tohle mě naprosto pohltilo. Navíc si v každém kromě posledního dílu zasouloží a kompletně v každém dostane brutálně namláceno, takže paráda. Jsem rád, že si to po skončení můžu dát celé komplet.(27.7.2016)

Pomalejší rozjezd, ale po půlce se to opět neuvěřitelně rozjelo a ačkoliv se naprosto boží finále první série překonat nepodařilo, i tak se pořád jedná o seriál se skoro nejlepšími akčními scénami, co jsem kdy viděl. I tentokrát hroznej masakr.(4.8.2016)

Pro mě celkově třetí řada slabší. Ne že by se toho tolik nestalo, nebo to nemělo takový efekt (to teda sakra mělo), ale nějak se mi více líbily předcházející dvě série. Krom toho, že mi zabili oblíbenou postavu, aby byla přecejen ta pomsta sladší i pro diváka, nejvíc u mě v této sérii vládla Lili Simmons. Tenhle typ holek nemám úplně rád, ale ani v první sérii mi nevadila, ovšem teď získala na síle a regulérně se stala tahounem některých dílů. Akorát mi přijde zajímavý, že si do úřadu šerifa berou ty nejexotičtější minority, nuže bude to ještě zajímavé.(12.8.2016)

Problém téhle poslední série je ten, že 100% nových postav je absolutně nesympatických, agentka FBi se sice po čase hezky vybarví, ale i tak mě to ze začátku štvalo. A ještě navíc hned na začátku nechali zabít JI! Jinak standardně Bansheeovská podívaná, které rozhodně prospělo zkrácení a neprodlužování rozluček postav a dotváří celému seriálu jedinečnou auru...8/10(24.8.2016)