November Man

• slovenský

Novembrový muž

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2014, 103 min

Taková soft Bondovka s old Bondem, ale pouze scénářem, jelikož se jedná o pořádně krvavé eRko. Roger Donaldson je velice zručný ´´rutinér´´ a dostal nápad oživit akční kariéru Brosnana a po vzoru Liama Neesona vypustit mezi nezkušené agenty na vybití jednu starou a nezničitelnou školu a všem ukázat, že na to nejlepší představitel Bonda pořád má, ale povedlo se mu to tak na půl.Akce co se týče přestřelek je skvělá, ale kontaktní fajty nečekejte, snad až na jeden mizerně sestříhaný a zoufale krátký.Scénář je postavený na hrozně hloupé a laciné zápletce a všechna ta špionážní kolečka nedávájí moc pořádný smysl.Motivace postav je velice, ale velice chatrná a tak se ve filmu dočkáte několika nesmyslných odboček a zcela hluchých míst, které jim dovoluje naivita scénáře, kdy akce nevyvolává reakci a opačně.Bylo sice osvěžující konečně vidět Brosnana v něčem jiném, než v nějaké upachtěné komedii či drámu a vidět ho zase kosit hordy nepřátel, bohužel scénář i příběh jsou velice slabé a místy opravdu nelogické.Oddychové akční béčko pro všechny, kteří těžce nesly přes srdce, že se novým Bondem stal blonďatý, vysvalený Gay z reklamy na boxerky od Calvina Claina.Pierce by na to pořád kurefsky měl, ale potřeboval by lepší scénář a konec konců i režii.60%.(14.10.2014)

• Kaka

Chcete oldschool špionážní jízdu v restaurovaném vizuálu nového tisícileti, ale nedostanete ji. Balkán slibuje syrové, nehostinné prostředí, ale není dostatečně využito, akce je příšerně špatně natočená a spíš to připomíná střihem a snímáním to nejlepší z osmdesátek. A sic na to Brosnan má naprosto v pohodě a toho ex CIA operative mu lze uvěřit, příběh má tolik kliček a oslích můstku, tolik věcí se tam stane náhodou přesně v tu chvíli, kdy je to pro scénář potřeba, že si to nelze ani s velkým nadhledem užít. Navíc to působí, že Brosnan narozdíl třeba od Penna (Gunman) očividně už nechce jít do přehledných a kaskadérsky náročných scén full contact soubojů a to je škoda.(15.6.2015)

Není to špatný špionážní akčňák, i když se stokrát omletou zápletkou. Ale lehce prošedivělý a lehce alkoholický Brosnan mě určitě přesvědčil víc, než jako metrosexuální James Bond. Zajímavé jsou i bělehradské exteriéry, potěšil mě Lazar Ristovski a hodně se mi líbila nosatá Amila, ta nasraná asasínská gymnastka (tuhle sortu béčkových filmových postav miluju). Film není ničím výjimečný ani orignální, je vlastně dost přihlouplý, ale má celkem spád a před spaním, po krutém pracovním dni, je to celkem fajn večerníček. Ovšem zdrtilo mě poznání, že ruští vojáci v Čečně nepobíjeli Čečence, jak jsem se dosud spokojeně domníval, ale křesťanské árijské Rusy. Ale jeho zdaleka nejslabší pasáže jsou dialogy Brosnana s Kurylenkovou, které mi nemilosrdně rvaly mozek z hlavy a cupovaly ho na malé kousky. Vlastně všechny scény s Kurylenkovou mi nemilosrdně rvaly mozek z hlavy a cupovaly ho na malé kousky. Kvůli tomuhle nemilosrdnému frontálnímu útoku na moje mozkové buňky a kvůli slaboduchému závěru plnému uslintaného pathosu, hodnotím November Mana jen jako trochu lepší průměr, i když jsem ho dlouho viděl na čtyři.(24.10.2014)

Béčkové filmy stojí na zábavných a kultovních scénách a ta s lopatou je jasným vrcholem filmu! A také lahůdková finální scéna, která definitivně rozhodla, že pod šedesát jít nelze. Scénář a herecké výkony jsem přestal řešit po pěti minutách...nepřítomny...a čekal jsem , kdy přijde na řadu zábava a ta přišla, ač deset minut koncem, ale přišla. A sovětská diva Olina mě poprvé nerozčilovala, naopak, místy mě slušně rozpálila :) Nejzábavnější pyčovina roku.(19.11.2014)

„Toužíš po nějakém vztahu? Pořiď si psa.“ The November Man je maximálně rutinní špionážní akčňák se všemi zákonitostmi, které jeho žánry obvykle nabízí. Řemeslně kvalitní, co do příběhu nenudící, místy i úsměvný (snaha o odlehčení), ovšem dost předvídatelný s postavami někdy nezničitelnými, jindy zas až příliš nemohoucími. Hlavní hrdina je elegantní (naproti tomu jeho ženská partnerka v černých šatech zase brutálně sexy), hraje více než tvrdě a ne zrovna moc čistě (scéna s „výběrem“), ale tak nějak vás baví ho sledovat v akci, i když je vám naprosto jasné, že každého sejme a skope do kuličky (+ souboj učitele a žáka málokdy omrzí, že). Veskrze průměrná jednohubka, u které však vůbec nelituju, že jsem s ní ty necelé 2 hodinky strávil. „Proč ho tolik nenávidíte? Toho muže, co nás chtěl zabít. Proč?“ – „Nejde o to, že ho nenávidím. Vůbec ne. Je to nejlepší přítel jakého jsem kdy měl.“ – „To se vás všichni přátelé snaží zabít?“ – „Stává se to.“(26.1.2015)

• - Podľa pôvodného scenára sa mal dej filmu odohrávať a natáčať v nemeckom Berlíne, ale kvôli vysokým nákladom sa presunul do srbskej metropoly Belehrad. (MikaelSVK)

• - Videohra, ktorú hrajú ľudia v kaviarni, je "Heroes of Newerth" od spoločnosti MOBA. (m.a.t.o.)

• - Peter Devereaux (Pierce Brosnan) nosí hodinky značky Lorus RF847CX9. (dyfur)