November Man

• USA The November Man (více)
Trailer 1

Peter Devereaux (P. Brosnan) je bývalý tajný agent CIA, co si užívá poklidného života ve švýcarském Lausanne do chvíle, než jej vyhledá jeho někdejší šéf. Ten jej přesvědčí, aby se vydal na další misi a z Moskvy eskortoval Nataliu Ulanovovou (M. Musliovic) – asistentku bývalého generála Arkadyje Federova (L. Ristovski) a horkého kandidáta na ruského prezidenta. Natalia je totiž ve skutečnosti agentkou pracující pro CIA. Té se podaří získat tajné informace z Federovova trezoru, které jej usvědčují z válečných zločinů v Čečensku. Netrvá to dlouho a Federov si této zrady všimne a chce ji dopadnout. Peter se k ní však dostává dřív než ostatní, ale během útěku je dle rozkazu zastřelena dalším agentem CIA a Peterovým bývalým žákem Davidem Masonem (L. Bracey). Těsně před svou smrtí stačí dát Peterovi usvědčující fotky a říct mu jedno jméno – Mira Filipova. O ní však nejsou žádné informace a jediný, kdo s ní byl v kontaktu, byla Alice Fournierová (O. Kurylenková). Peter se tak rozhodne Alice vypátrat, aby zjistil, proč musela Natalia – ve skutečnosti jeho utajená láska, zemřít. A aby toho dosáhl, je odhodlán se vypořádat se všemi, kteří mu budou stát v cestě. (Česká televize)

Trailer 1

Gemini

Další z nečekaných "programových televizních překvapení" - ve StarDance Jan Cina přiskotačil na parket se slizkým knírečkem, kterým buď něco naznačuje Matěji Stropnickému, nebo už zadělal na to, aby i letos byl kvalitním Movember Manem, a když jsem pak zkusmo projížděl další televizní kanály, zrovna na ČT2 začínal November Man. To není náhoda, řekl jsem si, a nakonec strávil nějakou hodinu čtyřicet ve společnosti správně drsného Pierce Brosnana v kvalitní akční formě, kdy byste mu rozhodně nehádali poctivou šedesátku na krku. Film má vynikající tempo, svižně natočené akční scény, a nebojí se "trochy" té krve. Skvělý byl i casting Luka Braceyho, u něhož mi nikdo nevymluví, že z něj maskéři naprosto záměrně dělali Brosnanovu mladší verzi. Ono to totiž dává smysl v rámci vztahu mezi jejich postavami, který je, řekněme problematický:) Co je ale velká smůla - bohužel jsem si co pár minut musel říkat, jestli zápletka a její jednotlivé zvraty byly takhle blbě napsané i v předloze, nebo to zvrzali scénáristé. Dějí se totiž zásadní věci, dějí se bez sebemenšího náznaku a varování, a absolutně nedávají smysl:D Taky vyhrocení vztahu Devereaux - Mason je drsné, je velmi efektní, ale naprosto neukotvené do zbytku filmu. Neuvěřitelně to shazuje celý film, na který by při troše věnování pozornosti elementární logice byla radost se dívat. Takhle je to trochu "meh" (dobře, trochu víc), ale stejně neváhám November Mana doporučit. O pár let mladší The Foreigner, ve kterém Brosnan sekunduje Jackiemu Chanovi, je ještě o kus lépe zvládnutý, ale na 70% to dá. Obrňte se proti dírám v logice děje, přijměte jako náplast výše uvedené a půvaby Olgy Kurylenko, a budete v pohodě;) A pokud u akčních filmů nad dějem raději vůbec nepřemýšlíte, tak to pro Vás bude jasná osmdesátka:) Já zůstanu na těch 70. ()

T2

Rozpočet $15miliónovTržby USA $25,018,119Tržby Celosvetovo $33,611,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $443,005 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $792,831 //počet predaných kusov ?║ na staré kolená to Pierce Brosnan dobre zvláda, stále ma čo ponúknuť akciou nevynímajúc, rovnako tak stará škola režisérska Roger Donaldson dokáže upútať, k tomu tu je ešte na vrch vždy šarmantná sympatická Olga Kurylenko len a len oku lahodí, herecky to vždy v pohode uhrá, príjemný thriller /60%/ ()

verbal

Nikdy jsem netvrdil, že rozumím filmu. Rozumět mu ani vlastně nechci, od toho tu přeci máme Tetsua, Golfistu, celou armádu metrosexuálních buzniček a náramně pružných, nehezkých, rádoby filosofujících hloubalů, kteří sice nikdy nebudou mít styk, snad mimo toho úředního, ale zato si perfektně dokážou dát nohy za hlavu, takže jim vlastně nic nechybí. Ano, plně s nimi dokážu soucítit a v konkrétně těchto případech si dovedu i dokonale představit tu jejich nenávist, když ráno naleznou nějakého toho Refna nebo Aronovského v modrých číslech díky mému upřímnému odpadu a stejnému hodnocení té skrovné hrstky příčetných. Měli bychom být hájení, protože jinak film opravdu přestane být zábavou, k níž byl dle mého názoru primárně stvořen, a stane se výhradně jen podkladem pro honění ega guerilly suchopárných ufonů a slaboduché suity jejich přicmrdávačů. Oni si to patrně neuvědomují, ale kurvením hodnocení skvělých a totálně zábavných, staroškolských špionážních napínačů, které tak hezky znovu nastartoval Džek Rýčr, mi v podstatě vracejí úder. Taky to teď ve mně vře, avšak jsem dalek, udělat z toho osobní záležitost a oblažit jejich poštu nějakým stylisticky hodnotným a gramaticky vybroušeným slohem jako například (namátkou přesně cituji z přijatých zpráv): „zatu črnou labuď, tě zabyju vipatlany tlustí, skurvenče“. Prostě je jen na tomto místě pošlu mezi stehna tlusté nemyté šedesátileté cigošky po dvanácti porodech, zklidním tep a jedeme dál. Tak ne, zase prostě nedokážu udržet ten charmantní chladný postoj erudovaného a kultivovaného kritika nad věcí, takže „Všichni urputní šosáčtí estéti pod tři: Za tohle vám análně zprzním čivavy!!!!“. ()

Fr

,,VÍŠ, JAK JSME TI ŘÍKALI, PETERE? "NOVEMBER MAN". PROTOŽE PO TVÉ NÁVŠTĚVĚ UŽ NIC NEZBYLO…" /// Rusáci, CIA a P.Brosnan, kterýmu se zastesklo po povolení zabíjet. (Páprdové jsou hold letos v kurzu.) Nikdo se tady s níčím moc nesere. Agenti se kosej mezi sebou, věřit se nedoporučuje ani číšnici a dědoušovi to furt sekne. Stejně jako Olině, která když se nasouká do sporýho roucha… možná pak prominete mírný nedokonalosti a budete se bavit, až se (nečekaně!) začnou z živejch stávat mrtvý a (překvapivě?) ze zlejch dobří. Vo to přece v politickejch thrillerech jde. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1979 napsal Bill Granger, jsem nečetl. 2.) Nevěřím nikomu (kromě ,,Fr“!). 3.) Thx za titule ,,Bac a Araziel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Nebylo to špatný. Po akční stránce November Man toho příliš nenabídne, fight na blízku pouze jeden a to ještě sestříhaný, spíše zaujmou Erkové přestřelky a napínavé autonaháněčky, na které se hezky kouká. Pierce Brosnan i Olga Kurylenko úžasní, zbytek cástingu moc nezaujme. Jednou větou je to tedy celkem slušně krvavá špionážní akční jízda, která nezklame, ale ani nenadchne. Nuda však naštěstí nehrozí. 65% ()

• Ve scéně v Moskvě, kdy Devereaux (Pierce Brosnan) likviduje agenty CIA z dodávky, používá po celou dobu pistoli zn. Sig Sauer, pouze v jeden okamžik, když střílí po řidiči dodávky, má v ruce pistoli zn. Glock. (JohnSmith)
  • Podľa spisu, ktorý možno vidieť vo filme, sa Devereaux narodil 16. mája 1953, čo sa zhoduje s dátumom narodenia jeho predstaviteľa Pierca Brosnana. (m.a.t.o.)