Italská veselohra Znovu v nesnázích přímo navazuje na film Zmýlená neplatí. Jeho námětem je opět historka známé party římských zlodějíčků, kteří se, stejně jako v prvním filmu, pokusí o „větší práci“. Tentokrát je to loupež osmdesáti milionů z milánské pobočky Sazky. Čin je opět pečlivě, téměř vědecky připraven a loupež se – na rozdíl od prvního filmu – skutečně podaří. Přes různé nehody a nedopatření si pachatelé zajistí i spolehlivé alibi. Již se zdá, že tentokrát uniknou pozornosti policie, když nepatrná maličkost je přivede na samí pokraj zkázy. A tak se raději vzdají celého lupu, než aby ztratili svobodu. (Filmový přehled)

classic

Vidno, že tentoraz chýbal snáď nielen režisér Monicelli, ale zároveň i jeden z partie dlhoprstých: Tiberio Braschi v podaní Marcella Mastroianniho, ktorého síce priamo teraz už konkrétne nahradil automechanik: Ugo "Piede Amaro" Nardi v podaní Nina Manfrediho, kedy by sa mohlo vskutku práve zdať, že »náhradník«, predsa čokoľvek zaujímavého nakoniec predvedie, no ani zďaleka to tak vonkoncom nebolo, skôr práve naopak... • Bohužiaľ, musím následne skonštatovať, že tomuto, údajne komediálne ladenému talianskemu titulu s pôvodným názvom: Audace colpo dei soliti ignoti, ktorý by sa dal do slovenského jazyka úplne voľne preložiť, ako: «Odvážny prevrat obvyklými neznámymi», bol svojou formou i [najmä] obsahom, nielenže mimoriadne trápnym a k tomu i naprosto akosi príkrym, čiže inými slovami: Sequel I soliti ignoti, bol až natoľko automaticky samoľúbym, že tým pádom skrátka musel naraziť rovno do »filmového múru«, a to s potenciálnymi otrasmi mozgov, vrátane i samotného Giuseppeho "Peppeho er Pantera" Baiocchiho, ktorý si dokonca tú svoju sprostú hlavu, koľkokrát len tak dobrovoľne kdekoľvek [o]trieskal, až musel z toho normálne strašne osprostieť; a vôbec, väčšinou postavy sa silou mocou snažili pôsobiť nízkym intelektom, no Vittoriovi, ba ani Renatovi, som týmto tzv. ich snaženiam, nemohol prísť na chuť! • A mimochodom,  a čo ešte vlastne i tá «odfarbená blondínka», alebo ak teda chcete; šarmantná striptérka s vyzývavými pózami v podaní akejsi, druhoradej, talianskej herečky Vicky Ludoviciovej, keď trebárs taká áčková, Claudia Cardinaleová, mala tentokrát hádam ešte i menej hereckého priestoru, ako zrovna predtým, pričom ani táto nováčička, sa okrem toho ani v podstate nemala čím iným predviesť, a tak sa v momente v tejto chvíli [o]pýtam, čo si mám o týchto scenáristických vrtochoch, totižto myslieť, keď na mňa tak extrémne negatívne vplývajú? • Akoby tieto scenáristické zlepence, [autorizovaný] scenáristický tým, spísal kdesi v krčme pri poháriku tvrdého, ... že to musí na striebornom plátne, jednoznačne ["naplno"] zafungovať, avšak opak je pravdou! • Ďalší, výrazný nepodarok za posledné dni; pomaly očakávam výstražné znamenie, aby som asi už i vari konečne zatiahol ručnú brzdu, v opačnom prípade rovnako narazím do murovanej steny, čo by som naozaj nerád. Človeče, nehnevaj sa a spamätaj sa, pokým je teda čas! ()

Flego

Voľné pokračovanie filmu "Omyl neplatí" spred dvoch rokov pokračuje v trampotách malých zlodejíčkov, ktorých túžba po lupe je vačšia ako vlastný rozum. Stále je na čo pozerať, humor je v pohode, niektoré scény vynikajúce. Hudbu mal pod patronátom zase Piere Umiliani a je parádna. Druhý komentár. ()

farfalla

Peppe, Mario, Ugo, Capannelle a Ferribotte se vydají z Říma do Milána, aby konečně provedli velkou akci. Tentokrát chtějí ukrást peníze převážené ze sázkové kanceláře Totocalcio. Jejich milánska spojka a hlavní organizátor je však zatčen hned po příjezdu do Milána. Pětice ma sice dobrý plán, ale musí začít improvizovat. Film je pokračováním filmu ´I soliti ignoti´, který natočil Mario Monicelli v roce 1958. ()

Fajt

Volné pokračování výborného filmu Zmýlená neplatí, ale tato komedie je už značně prostoduchá. Také z tohoto důvodu v tomto pokračování svoji roli odmítl i Marcello Mastroianni. Také je velice dobře vidět v jakých podmínkách žili Italové v r.1960 v Římě. Taková bída u nás nikdy nebyla. ()

Drslw

Už trochu menej plnokrvné pokračovanie s rozpačitým záverom. Stále však výborní herci aj celkový dojem. ()