Znovu v nesnázích

• Itálie

Audace colpo dei soliti ignoti

• Francie

Hold up à la milanaise

Znova v ťažkostiach

Fiasco in Milan

Komedie

Itálie / Francie, 1960, 105 min

Voľné pokračovanie filmu "Omyl neplatí" spred dvoch rokov pokračuje v trampotách malých zlodejíčkov, ktorých túžba po lupe je vačšia ako vlastný rozum. Stále je na čo pozerať, humor je v pohode, niektoré scény vynikajúce. Hudbu mal pod patronátom zase Piere Umiliani a je parádna. Druhý komentár.(11.3.2015)

• JohnSmith

Komedie o malých zlodějíčcích. Celkem vtipné, ale nic extra.(9.12.2017)

Peppe, Mario, Ugo, Capannelle a Ferribotte se vydají z Říma do Milána, aby konečně provedli velkou akci. Tentokrát chtějí ukrást peníze převážené ze sázkové kanceláře Totocalcio. Jejich milánska spojka a hlavní organizátor je však zatčen hned po příjezdu do Milána. Pětice ma sice dobrý plán, ale musí začít improvizovat. Film je pokračováním filmu ´I soliti ignoti´, který natočil Mario Monicelli v roce 1958.(1.1.2014)

Volné pokračování výborného filmu Zmýlená neplatí, ale tato komedie je už značně prostoduchá. Také z tohoto důvodu v tomto pokračování svoji roli odmítl i Marcello Mastroianni. Také je velice dobře vidět v jakých podmínkách žili Italové v r.1960 v Římě. Taková bída u nás nikdy nebyla.(21.3.2016)

Už trochu menej plnokrvné pokračovanie s rozpačitým záverom. Stále však výborní herci aj celkový dojem.(1.7.2017)