Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

• Itálie

Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata

Girl in Australia

Aldo Tonti

Gianni Hecht Lucari

Kostýmy:

Bruna Parmesan

Jak mám hodnotit oblíbený film mé puberty s CC v hlavní roli.Už jako žák ZŠ jsem toužil být australanem. Rozhodně bych tam nekácel stromy ale byl bych velmi úspěšným technikem v nějaké nadnárodní firmě. Nepřeháním, vím to. No a pak bych si ten inzerát dal. Mladý úspěšný Čech v Austrálii hledá Italku za účelem sňatku. A připravil bych jí i zpáteční letenku. Třeba to nevyjde ale naděje, že přiletí z Kalábrie CC nebo něco podobného CC, no kurva, to by za ty prachy stálo, ne? Tragikomická ale milá záležitost Luigi Zampy s humorem opravdu italským.(27.5.2012)

Ač se jedná o film s relativně hořkým koncem, sálá z něj tolik pohody a radosti, že se z nich dá žít týden. Ideální pustit si při teplém letním večeru. A musím říct, že tenhle snímek je dalším důkazem toho, jak geniální byl starý český dabing - excelují zde jak Hlaváčová a Voska, tak hlavně Miloš Kopecký.(5.7.2016)

V původním znění a s titulky by se mi film možná líbil o něco méně, možná, ovšem dabing s Milošem Kopeckým (!), Janou Hlaváčovou, Václavem Voskou (!) a dalšími mě dočista okouzlil. Místy to bylo hodně ukřičené, ale na italské poměry nijak nezvykle, humoru bylo dost, ať už jemného nebo o něco hrubšího, australská příroda si zahrála jednu z hlavních rolí (krásná scéna s papoušky)... Hezký, charakterní Ital... atd. mohl být klidně o trochu kratší (asi přímá úměra mezi stopáží a názvem) a bylo by ještě lépe.(16.6.2013)

Skvělý Alberto Sordi, jemuž úspěšně sekunduje okouzlující Claudia Cardinale. Amedeo (Alberto Sordi) je jedním z typických vystěhovalců, kteří po válce začali budovat svůj nový domov v Austrálii. Není krásný, není mladý, není bohatý, ale v tom všem lže, při možnosti získat ženu z Itálie (žádnou jinou si přeci Ital vzít nemůže). Carmela (Claudia Cardinale) je zase nevzdělanou, chudou prostitutkou a o své profesi rovněž lže, při možnosti vdát se do Austrálie. Samozřejmě osud svede oba dohromady a společně strávený týden při cestě z letiště, jim připraví nejednu životní zkoušku. Snímek s italským humorem, kde nechybí facky a nože, ale i výborné dialogy. Mimochodem při cestě letadlem, kdy si všichni emigranti od Italů, přes Jugoslávce či Poláky vytáhli své vystřelovací nože, aby pojedli své zásoby na cestu, prožíváme scénu, která je dnes již absolutně nemyslitelná. Velmi mě pobavily na začátku filmu tří nehezké slečny, které si vybíraly tanečníky a rovněž taneční kreace tří dvojic na parketě byly úžasné. Jakobych sledoval Formanův film :-). Mimochodem italské filmy pokud můžu sleduji v originále, protože se to prostě nadabovat nedá. Tady, ale uznávám, že jak Miloš Kopecký, tak Jana Hlaváčová jsou úžasní.(18.7.2012)

Zvláštní film. Čekáte, protože jste zkušený divák - že to bude o tom, jak se charakter Claude Cardinale postupně pod vlivem dobrosrdečného muže zformuje z vypočítavé štětky do hodné manželky, ale nic tomu v průběhu nenasvědčuje a váš neklid stoupá. Skvělý je dabing, v hlavních rolích excelují Miloš Kopecký a Jana Hlaváčová. Už kvůli nim stojí za to tuhle trochu smutnou komedii s klokany vidět.(29.12.2013)

• - Claudia Cardinale získala v roce 1972 italskou cenu David di Donatello za nejlepší ženský herecký výkon. (Komiks)

• - Film se natáčel od února do března roku 1971 v Austrálii. (Komiks)