Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

• Itálie Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata (více)
Trailer

Amedeo je jedním z desetitisíců Italů, kteří pracují v Austrálii v dolech, v lesích, na stavbách cest a železnic. Ačkoli tu však žijí už desítky let, stále je neopouští touha po vlasti, zachovávají její zvyky a touží po italských manželkách. Vždyť taková italská domácnost je i tisíce kilometrů od domova zcela svébytná a hned tak se na ni zapomenout nedá! A tak se Amedeo rozhodne podniknout potřebné kroky k nalezení partnerky z rodné země. Hlavní role v nestárnoucí tragikomedii z roku 1971 vytvořili Claudia Cardinaleová a Alberto Sordi. (Česká televize)

Trailer

Jara.Cimrman.jr

V době, kdy se počet Italů v letadle rovnal počtu nožů na palubě, kdy si chlapi zapínali kalhoty až těsně pod krkem a sex s prostitutkou stál stejně jako koupě klokana, bych se také pokusil na australskou samotu nalákat nějakou krásnou Carmelu. Jenže by mi to nevyšlo, protože neumím lhát. Přesto to zkusím. Neznámá krásko, vypadám jako klon Johnnyho Deppa nebo Justina Biebera, vydělávám tři a půl zlaté cihly denně, jezdím Rollsem a někdy i Roycem, vlastním síť luxusních chatrčí v australské přírodě, takže využij své šance, přijeď za mnou do velkoměsta Bun Bun Ga a staň se jeho šestnáctou obyvatelkou. ()

Javert

Ač se jedná o film s relativně hořkým koncem, sálá z něj tolik pohody a radosti, že se z nich dá žít týden. Ideální pustit si při teplém letním večeru. A musím říct, že tenhle snímek je dalším důkazem toho, jak geniální byl starý český dabing - excelují zde jak Hlaváčová a Voska, tak hlavně Miloš Kopecký. ()

Karlos80

Klasická taliánská tragikomedie, s výtečným Albertem Sordim alias montérkovým "Amadeem" v hlavní roli. Typický Sordi, výborný humor a komické scény, duší malého člověka ztvárnil brilantně a dokázal rozesmát, a to byl asi hlavní důvod tohoto filmu..Jak já jsem tomu Sordimu tu jeho půvabnou partnerku Claudii Cardinalovou záviděl ! Celkem pohodový film, v našich krajích sice ne moc známý, ale přesto je to přesně ten druh filmů na který si udělám vždy čas a který všem vřele doporučuji. ()

D.Moore

V původním znění a s titulky by se mi film možná líbil o něco méně, možná, ovšem dabing s Milošem Kopeckým (!), Janou Hlaváčovou, Václavem Voskou (!) a dalšími mě dočista okouzlil. Místy to bylo hodně ukřičené, ale na italské poměry nijak nezvykle, humoru bylo dost, ať už jemného nebo o něco hrubšího, australská příroda si zahrála jednu z hlavních rolí (krásná scéna s papoušky)... Hezký, charakterní Ital... atd. mohl být klidně o trochu kratší (asi přímá úměra mezi stopáží a názvem) a bylo by ještě lépe. ()

Radko

Reflexia doby o snahe uniknúť samote aj neveselej sociálnej realite časti Talianska konca 60. rokov prostredníctvom smutnej komédie o putovaní páru naprieč Austráliou. Malo to byť manželstvo na diaľku vytvorené zlepšovaním si obrazu samého seba vo vzájomnej korešpondencii - pričom podobný vznik partnerstva bol štandardom doby. Natešená nevesta, rada, že sa zbavila potupného šliapania chodníka, odlieta za vysnívaným vyvoleným. Paluba je plná podobných kandidátiek (-ov) na sobáš. Vyvolený je ale nesmelým, nesebavedomým mužom a tak sa situácia razom mení, aby sa premena identít stala zdrojom posunu deja až k jeho taliansky ukričanému, žeby happy endu? ()

• Claudia Cardinale získala v roce 1972 italskou cenu David di Donatello za nejlepší ženský herecký výkon. (Komiks)
  • Film se natáčel od února do března roku 1971 v Austrálii. (Komiks)