poster

Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

 • Itálie

  Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata

 • anglický

  Girl in Australia

 • Austrálie

  The Flying Fox

  (neoficiální název)

Komedie

Itálie / Austrálie, 1971, 107 min

Režie:

Luigi Zampa

Kamera:

Aldo Tonti
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  V době, kdy se počet Italů v letadle rovnal počtu nožů na palubě, kdy si chlapi zapínali kalhoty až těsně pod krkem a sex s prostitutkou stál stejně jako koupě klokana, bych se také pokusil na australskou samotu nalákat nějakou krásnou Carmelu. Jenže by mi to nevyšlo, protože neumím lhát. Přesto to zkusím. Neznámá krásko, vypadám jako klon Johnnyho Deppa nebo Justina Biebera, vydělávám tři a půl zlaté cihly denně, jezdím Rollsem a někdy i Roycem, vlastním síť luxusních chatrčí v australské přírodě, takže využij své šance, přijeď za mnou do velkoměsta Bun Bun Ga a staň se jeho šestnáctou obyvatelkou.(16.8.2013)

 • vesper001
  ****

  Italský ňoumoid hledá zoufalku, která by se nad ním smilovala a oddaně o něj pečovala, dokud ji (jeho) smrt neosvobodí. Amedeo je o to větší terno, že má epilepsii, nespolehlivého fešného kamaráda a vypoulené oko, které vypadá, jako by co nevidět mělo vyrazit z důlku do světa. Půvabná Carmella má pro změnu nejstarší profesi, prořízlou pusu a (vy)chování domorodé dámy. Kráska a zvíře po italsku běhají po Austrálii a je to zábavné a odpočinkové a to někdy úplně stačí. 7/10(17.8.2015)

 • Radko
  ****

  Reflexia doby o snahe uniknúť samote aj neveselej sociálnej realite časti Talianska konca 60. rokov prostredníctvom smutnej komédie o putovaní páru naprieč Austráliou. Malo to byť manželstvo na diaľku vytvorené zlepšovaním si obrazu samého seba vo vzájomnej korešpondencii - pričom podobný vznik partnerstva bol štandardom doby. Natešená nevesta, rada, že sa zbavila potupného šliapania chodníka, odlieta za vysnívaným vyvoleným. Paluba je plná podobných kandidátiek (-ov) na sobáš. Vyvolený je ale nesmelým, nesebavedomým mužom a tak sa situácia razom mení, aby sa premena identít stala zdrojom posunu deja až k jeho taliansky ukričanému, žeby happy endu?(7.1.2013)

 • Anderton
  **

  Ja som asi čakal niečo iné, čo mi film ponúkol. Vtipnú komédiu a romantiku. Ničoho z toho som sa nedočkal. Žiaden gag, iba nesympatický a necharizmatický Sordi trpiaci epilepsiou a horúčkami s vyťahanými gaťami a Krásna Kardinálka, ktorá sa snaží vzbudiť sympatie diváka tým, že sa vyspí s cudzím chlapom, aby mala peniaze na vlak. Dúfal som, že to zachráni aspoň romantický záver, ale hold je to taliansky film a talianske partnerské vzťahy sú podstatne komplikovanejšie (a uvrešťanejšie), ako vo zvyšku Európy a možno aj sveta. Keď už mať v hlavnej úlohe debila, tak radšej Paola Villaga. Možno má film nejaký sociálny podtext, vďaka ktorému si ho v domovine vážia, ja som bral do úvahy čisto jeho zábavný faktor a ten ma sklamal.(6.1.2013)

 • dopitak
  ****

  Zvláštní film. Čekáte, protože jste zkušený divák - že to bude o tom, jak se charakter Claude Cardinale postupně pod vlivem dobrosrdečného muže zformuje z vypočítavé štětky do hodné manželky, ale nic tomu v průběhu nenasvědčuje a váš neklid stoupá. Skvělý je dabing, v hlavních rolích excelují Miloš Kopecký a Jana Hlaváčová. Už kvůli nim stojí za to tuhle trochu smutnou komedii s klokany vidět.(29.12.2013)

 • - Claudia Cardinale získala v roce 1972 italskou cenu David di Donatello za nejlepší ženský herecký výkon. (Komiks)

 • - Film se natáčel od února do března roku 1971 v Austrálii. (Komiks)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace