poster

Hezký, charakterní Ital v Austrálii hledá krajanku za účelem sňatku

 • Itálie

  Bello, onesto, emigrato Australia sposerebbe compaesana illibata

 • anglický

  Girl in Australia

 • Austrálie

  The Flying Fox

  (neoficiální název)

Komedie

Itálie / Austrálie, 1971, 107 min

Režie:

Luigi Zampa

Kamera:

Aldo Tonti
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jeanne
  ***

  Pokud vás nenadchla Nevěsta přes internet, nebudete nadšení ani z tohoto filmu a naopak. Výchozí zápletka je totiž stejná - seznámení (případně dojednaný sňatek) přes inzerát. Do Austrálie přijíždí objednaná nevěsta s falešnou identitou. Navíc tentokrát lže i ženich. Poslal jí totiž fotku svého kamaráda, a celý film neví jak z toho ven. Nevěsta je přesvědčená, že by si přesto měla vzít "toho z fotky“ a nešťastného smolaře opouští. Tato povrchní volba ji však dostane k prostituci, před kterou prchala z Říma. Je tedy logickým happy endem, že se vrací k tomu smolaři, se kterým si dopisovala, ten už však o bývalou prostitutku nestojí... zkrátka hrubý italský humor, kde létají rány s naprostou přirozeností. Nemá to ani eleganci ani emocionalitu ...čemu se divím - italská komedie! Mimochodem, docela jim uniklo, že pokud hrdinka nemá umět číst, tak by neměla ani psát dopisy! :-)(21.10.2003)

 • dopitak
  ****

  Zvláštní film. Čekáte, protože jste zkušený divák - že to bude o tom, jak se charakter Claude Cardinale postupně pod vlivem dobrosrdečného muže zformuje z vypočítavé štětky do hodné manželky, ale nic tomu v průběhu nenasvědčuje a váš neklid stoupá. Skvělý je dabing, v hlavních rolích excelují Miloš Kopecký a Jana Hlaváčová. Už kvůli nim stojí za to tuhle trochu smutnou komedii s klokany vidět.(29.12.2013)

 • vesper001
  ****

  Italský ňoumoid hledá zoufalku, která by se nad ním smilovala a oddaně o něj pečovala, dokud ji (jeho) smrt neosvobodí. Amedeo je o to větší terno, že má epilepsii, nespolehlivého fešného kamaráda a vypoulené oko, které vypadá, jako by co nevidět mělo vyrazit z důlku do světa. Půvabná Carmella má pro změnu nejstarší profesi, prořízlou pusu a (vy)chování domorodé dámy. Kráska a zvíře po italsku běhají po Austrálii a je to zábavné a odpočinkové a to někdy úplně stačí. 7/10(17.8.2015)

 • Javert
  ****

  Ač se jedná o film s relativně hořkým koncem, sálá z něj tolik pohody a radosti, že se z nich dá žít týden. Ideální pustit si při teplém letním večeru. A musím říct, že tenhle snímek je dalším důkazem toho, jak geniální byl starý český dabing - excelují zde jak Hlaváčová a Voska, tak hlavně Miloš Kopecký.(5.7.2016)

 • Anderton
  **

  Ja som asi čakal niečo iné, čo mi film ponúkol. Vtipnú komédiu a romantiku. Ničoho z toho som sa nedočkal. Žiaden gag, iba nesympatický a necharizmatický Sordi trpiaci epilepsiou a horúčkami s vyťahanými gaťami a Krásna Kardinálka, ktorá sa snaží vzbudiť sympatie diváka tým, že sa vyspí s cudzím chlapom, aby mala peniaze na vlak. Dúfal som, že to zachráni aspoň romantický záver, ale hold je to taliansky film a talianske partnerské vzťahy sú podstatne komplikovanejšie (a uvrešťanejšie), ako vo zvyšku Európy a možno aj sveta. Keď už mať v hlavnej úlohe debila, tak radšej Paola Villaga. Možno má film nejaký sociálny podtext, vďaka ktorému si ho v domovine vážia, ja som bral do úvahy čisto jeho zábavný faktor a ten ma sklamal.(6.1.2013)

 • - Film se natáčel od února do března roku 1971 v Austrálii. (Komiks)

 • - Claudia Cardinale získala v roce 1972 italskou cenu David di Donatello za nejlepší ženský herecký výkon. (Komiks)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace