poster

Břímě snů

 • USA

  Burden of Dreams

Dokumentární

USA, 1982, 95 min

 • HAL
  ****

  Herzog je Fitzcarraldo. A jeho film je evidentně stejně dokumentární, jako toto Bruden of Dreams samotné - protože jak jinak natočit film o tom že s pomocí agresivních nativních indiánů uprostřed džungle přetáhnete loď přes kopec v džungli, než... tak že uděláte právě to. Neuvěřitelná ukázka umanutosti a šíleného zápalu umělce, který se nenechá zastavit ničím.(6.1.2018)

 • xxmartinxx
  ****

  Natáčení Herzogových filmů je skoro tak zajímavé, jako jsou ty filmy samy. Úplně nejlépe se ale pozadí vzniku příběhu a příběh navzájem doplňují, jako se stalo u Fitzcarralda a Břímě snů. Je to úplný filmový metazážitek. Oběma filmům dávám po čtyřech hvězdách, jako celek by si ale vysloužily jasnou pětku.(13.7.2013)

 • J.Connor
  *****

  Z tohohle filmu jsem si mj. odnesl, že Werner je je za a) posedlý blázen ("Umřelo pět lidí, začíná (!!!) to být na pováženou") a za b) pokrytec (dlouhé kecy o nutnosti neinfikovat Indiány západní kulturou a o ochraně džungle - ale proboha co tam asi ty 4 roky sám dělal ??). Jinak skvělý dokument, jenž osloví i ty, kteří se se jménem Herzog nikdy nesetkali.(13.7.2008)

 • noriaki
  ****

  Za prvé, Werner Herzog je cvok a za druhé, je to skvělý režisér dokumentárních filmů. Když se obě věci sečtou dohromady, tak z toho vyplývá, že to co vypustí do světa bude stát za vidění a aby to natočil, tak půjde klidně přes mrtvoly. Tentokrát doslova. Přesto si myslím, že nejvypjatější okamžiky soužití v džungli se do konečného sestřihu nedostaly. Vztah Kinski - Herzog totiž tak pohodový nebyl.(29.1.2015)

 • neoBlast
  *****

  Naprostá dokumentární špička, která má bohužel až příliš mnoho podobností se Srcemi temnoty. Ale proč vlastně ne, proč by nemohly existovat dva brilantní dokumenty pronásledující geniální šílené režiséry džunglí? Toto je další nesporný důkaz, že Werner Herzog je v české kotlině přehlíženou personou světové kinematografie. 95 %(17.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace