Honba za UFO

(pořad)
  • USA Chasing UFOs (více)
všechny plakáty
TV spot
USA, 2012, 45 min

Účinkují:

Erin Ryder (moderátor)

Tří vyšetřovatelé pátrají po stopách UFO. Každý z nich je z jiného oboru. Ben McGee je geolog, Erin Ryderová je laboratorní analytička a James Fox je ufolog. (oficiální text distributora)

TV spot

Piri

WTF? Tak namiesto kvalitného dokumentu úplná chobotina. Vtipná bola druhá epizóda, kde mal jeden týpek údajne pozostatky z vesmírnej lode, ktorá havarovala v Roswelli, ani jedného z nich nenapadlo ich zanalyzovať. Niektoré výpovede či dôkazy boli rozhodne zaujímavé, ale celé to ich "supermoderné" vyšetrovanie vyznelo trápne ako adaptácia na Teletubbies. To chodenie v noci po kopcoch a lúkach som akosi nepochopil, najmä keď si svietia baterkami a sú ako päsť na oko, a ktomu tie ich "super" kamery, keď som videl tie nočné zábery protagonistov, napadla mi scéna zo Scary Movie so sopľom v nose :D Ak chce niekto riadne skúmať nejaké lietajúce telesá, tak sa musí patrične pripraviť - série vysokorýchlostných kamier na rôzných miestach a do všetkých smerov, vrátane podporných filtrov pre rôzne energetické a frekvenčné pásma a nechať oblasť sledovať nie pár hodín ale celé mesiace alebo roky. Nikdy som akosi nepochopil prístup všetkých tých ufológov, ich komentáre skoro vždy končia frázou "čo keby, čo ak" - načo dohady?! Ak niekde je údajná aktivita UFO, tak ju budem predsa pravidelne sledovať! V dnešnej dobe moderných kamier, dronov a komunikačných prostriedkov to nie je žiadny problém ani pre amatérov. ()

jeany23

Podobný "zázrak" jako Destination Truth. Parta vědátorů se vypraví na místo kde by se zrovna jim mohlo zjevit UFO které tu před bůhvíkolika lety bylo spatřeno, v noci pobíhají po kopečkách, a samozřejmě nic kloudného neobjeví, takže si hned sbalí saky paky (proč dané místo neprozkoumávají delší dobu?). Vyslechnou svědky, načež jejich svědectví zpochybní, prd uvidí, a když už, nakonec dojdou k objevnému závěru, že to UFO asi nebylo. A ten geolog mě vysloveně štve, ten by existenci ufounů odmítal ikdyby mu přistáli před nosem. ()

haffen odpad!

Neuveriteľné ako 45 minút dokáže niekto kecať v podstate o ničom. Prebieha to asi takto. Nájdu si niekoho, kto videl UFO. Potom 25 minút behajú po poli s detektormi tepla a hľadajú nejaké dôkazy o mimozemšťanoch. Sem tam nájdu nejaký gombík (ako dôkaz), alebo kúsok kartónu a je okolo toho pekelný rozruch a na konci po týchto ultra dôležitých nálezoch konštatujú, že začínajú veriť v existenciu UFO. Ešte by som pochopil, že stalo sa to včera, poďte sa na to pozrieť, ale keď to robia aj v Rooswell-i, kde údajne havaroval lietajúci tanier pred 67 rokmi? Čo tam asi tí blázni dokážu nájsť? Fakt len ten gombík (ktorý tam aj našli ako nevyvrátiteľný dôkaz toho, že sa tam skutočne niečo stalo). Aby to pôsobilo strašidelne, tak je použitá handycam s nočným videním a z každého pohybu veveričky, pštrosa, kravy a ja neviem čoho ešte, sa idú posrať. Myslel som, že National Geographic má vysokú úroveň, ale toto je vážne fail. Oblúkom sa tomu vyhnite. 10%. ()

Zeck odpad!

Doslova komedie, ovšem poplatná dnešním nárokům nemyslících amerických hltačů kabelovky k jejichž spokojenosti se snížil i jinak brilantní kanál NT, aby vyprodukoval tuto iracionální sračku. Působí zde žánrově přitažlivá figurka Erin Ryder, která před pár lety obdobně pobíhala ve tmě s baterkou namířenou na vlastní ksicht v pořadu Destination Truth, kde vyšetřovala skřítky, přeživší dinosaury a duchy. Doplňuje jí dementní ufolog, který vidí mimozemšťana i v Coca-Cole a svojí fanatickou a nekritickou vírou v UFO připomíná mezigalaktického inkvizitora, a pak jeden cucák, který předstírá vědecké a kritické myšlení, aby bylo vše zdánlivě vyvážené, přičemž jeho racionální přístup bere za své při první salvě stolice, když se zesere strachy ze tmy. Nemluvě o jeho argumentaci, při které teorie o mimozemšťanech ihned nabírá větší pravděpodobnosti. První díl představil jeden záběr, který byl použit jako "důkaz" o ztroskotání UFO, ačkoliv je již minimálně několik let vysvětlen a označen za hoax (a tvůrci to musejí vědět) a pak plazení se po pláni v Roswellu, kde v noci pomoci hledače kovů najdou dokonale zachovalý knoflík USAF, aby pronesli "neuvěřitelný" závěr. "Máme důkaz, že zde bylo letectvo". Ano, letectvo tam bylo, to víme již skromných sedmdesát let, včetně toho, že celé Nové Mexiko je poseto troskami letecké vojenské techniky a slouží pro nadšence do aviatiky jako loviště pro suvenýry. Evidentně ale stačí vzít kameru, počkat do tmy, natočit plazení se po zemi a rázem máme "tajuplný" pořad o UFO. Dokument pro nemyslící debily. 0% ()

BoKo_CzT odpad!

Nerozumiem ako je možné, že TV NatGeo zaplatili nejakej "produkčnej spoločnosti" za čosi takéto. Tvári sa to ako investigatívny dokumentárny seriál, no objekt vyšetrovania neuvidíte nikdy a to napriek neustálej prítomnosti kamier, ktoré majú členovia tímu zavesené na sebe. Je to vôbec možné? Áno UFO som skutočne nečakal. No v tomto seriáli neuvidíte okrem Parkinsonovej kamery zhola nič. V bláznivé reptiliánske teórie neverím ani čo by sa za nechet vošlo, no som schopný akceptovať spracovanie typu Ancient Aliens, kde aspoň vidieť mnoho zaujímavých geografických, či archeologických lokalít. No tu sa nedá zamerať ani na nejakú sekundárnu líniu. Ide o vyslovený podvod na divákovi, ktorý má jediný účel - bez práce prísť ku koláčom. ()