Honba za UFO (TV pořad)

Po stopách UFA

Dokumentární

USA, 2012, 45 min

• Zeck

Doslova komedie, ovšem poplatná dnešním nárokům nemyslících amerických hltačů kabelovky k jejichž spokojenosti se snížil i jinak brilantní kanál NT, aby vyprodukoval tuto iracionální sračku. Působí zde žánrově přitažlivá figurka Erin Ryder, která před pár lety obdobně pobíhala ve tmě s baterkou namířenou na vlastní ksicht v pořadu Destination Truth, kde vyšetřovala skřítky, přeživší dinosaury a duchy. Doplňuje jí dementní ufolog, který vidí mimozemšťana i v Coca-Cole a svojí fanatickou a nekritickou vírou v UFO připomíná mezigalaktického inkvizitora, a pak jeden cucák, který předstírá vědecké a kritické myšlení, aby bylo vše zdánlivě vyvážené, přičemž jeho racionální přístup bere za své při první salvě stolice, když se zesere strachy ze tmy. Nemluvě o jeho argumentaci, při které teorie o mimozemšťanech ihned nabírá větší pravděpodobnosti. První díl představil jeden záběr, který byl použit jako "důkaz" o ztroskotání UFO, ačkoliv je již minimálně několik let vysvětlen a označen za hoax (a tvůrci to musejí vědět) a pak plazení se po pláni v Roswellu, kde v noci pomoci hledače kovů najdou dokonale zachovalý knoflík USAF, aby pronesli "neuvěřitelný" závěr. "Máme důkaz, že zde bylo letectvo". Ano, letectvo tam bylo, to víme již skromných sedmdesát let, včetně toho, že celé Nové Mexiko je poseto troskami letecké vojenské techniky a slouží pro nadšence do aviatiky jako loviště pro suvenýry. Evidentně ale stačí vzít kameru, počkat do tmy, natočit plazení se po zemi a rázem máme "tajuplný" pořad o UFO. Dokument pro nemyslící debily. 0%(22.5.2014)

• HiddenDragon

Jak hluboko muze klesnout NG! Vetsi ptakovinu jsem dlouho nevidel. Stejne jako svabi na pivo, tak i posuci verici v UFO se slezaji k Roswellu, aby s jeste vetsimi magory, kteri tam jiz ziji, spolecne podebatovali, jak tam v roce 1947 havarovali mimozemstane a nebo ze dokonce pozvali prezidenta do talire na kafe. Podobne jako je Roswell plny cetek o ufonech a z niceho jineho tam neziji, tak i tenhle porad ma asi za cil prilakat "verici". Bohuzel je to tak neskutecne trapne, vsechny ty radoby odborne rozhovory s armadnimi vyslouzilci, kteri uz ve svych osmdesati letech nemaji co praci, tak se snazi dostat do vysluni kamer, zvlast kdyz ti tri dementi z NG u toho tak krasne vali oci a jsou nadrzeni jak deti v Disneylandu. Porad jsem cekal, co z toho vypadne, kdyz uz tak svedomite patraji v noci! za svitu baterek a nocniho videni, kdyz se plahoci po planich ci horach... No neveril jsem svym ocim :) nejdriv nasli kus plechu a pak knoflik :-D Jsem myslel ze to je spatnej vtip :) Ne, tohle je presne ten druh brakoveho dokumentu, kterych je posledni dobou spousta. Kez by tvurci odleteli nekam ke "kolegum" na Mars...po tech pataliich uz prece musi mit kontakty i odvoz :-D(16.11.2014)

• peiton

Tak tento dokument z dielne NG prestrelili.Na tému Ufo povedzme si úprimne neviem či mám veriť,teda aspoň nie takým zeleným mužíčkom,ktorých nám predstavujú televízie a nepriamo nám vnucujú ich podobu.Je to hlavne diskutabilná a konšpiračná téma a takou je aj celý dokument,ktorý nám nevysvetľuje zhola nič a k žiadnemu uveriteľnému záveru nedochádza.No zdá sa mi a tejto (mojej) teorii by som sa skôr priklonila a síce,niekto si chce privyrobiť doláre či zviditeľniť sa,tak porozpráva do kamery čokoľvek.Dokázať sa to bohužiaľ nedá a práve preto,mám z tohto tak silný pocit,že to je len surovo nahrané s dopredu naplánovaným scenárom.Môže to byť všetko jedno veľké klamstvo na úkor sledovanosti?!Ja vravím vždy jedno "Kto chce,ten tomu veriť bude!"Ja nie som ten prípad.(22.5.2014)

• haffen

Neuveriteľné ako 45 minút dokáže niekto kecať v podstate o ničom. Prebieha to asi takto. Nájdu si niekoho, kto videl UFO. Potom 25 minút behajú po poli s detektormi tepla a hľadajú nejaké dôkazy o mimozemšťanoch. Sem tam nájdu nejaký gombík (ako dôkaz), alebo kúsok kartónu a je okolo toho pekelný rozruch a na konci po týchto ultra dôležitých nálezoch konštatujú, že začínajú veriť v existenciu UFO. Ešte by som pochopil, že stalo sa to včera, poďte sa na to pozrieť, ale keď to robia aj v Rooswell-i, kde údajne havaroval lietajúci tanier pred 67 rokmi? Čo tam asi tí blázni dokážu nájsť? Fakt len ten gombík (ktorý tam aj našli ako nevyvrátiteľný dôkaz toho, že sa tam skutočne niečo stalo). Aby to pôsobilo strašidelne, tak je použitá handycam s nočným videním a z každého pohybu veveričky, pštrosa, kravy a ja neviem čoho ešte, sa idú posrať. Myslel som, že National Geographic má vysokú úroveň, ale toto je vážne fail. Oblúkom sa tomu vyhnite. 10%.(8.7.2014)

• Lakomidias

Tento "dokument" je tragický zejména proto, že nic nevyšetřuje. Ani si na to nehraje. Prostě úplně na všechno kašle. Když se mají jít podívat na něco důležitého tak vždy v noci... A pak tam pobíhají jak magoři. Když už se najde nějaká zajímavá stopa, tak se na to nikdo nepodívá, ale radši zajdou do někam v noci do lesa honit divočáky. Kamera na obličej a všechny tyhle věci jsou naprosto trapné a totálně mimo. Ty noční výlety jsou tak tragické, že to snad horší být nemůže. Nechápu, když se jedou podívat na místo, kde by mohli být trosky UFO, tak tam jdou v NOCI!!!!! A navíc nakonec na to hledání úplně kašlou a radši si tam hrajou na schovávanou. Většina pořadů UFO je zajímavá aspoň tím, že se pohybují na pomezí sci-fi a reality, nutí člověka, aby se nad tím zamyslel a třeba trochu váhal. Tahle fraška je ale hrozný odpad, která člověka nutí přemýšlet pouze o tom, jak někdo mohl vymyslet tak tragický pořad.(2.6.2014)