Arthur Newman, Golf Pro

• Irsko

Arthur & Mike

Drama / Komedie

USA, 2012, 101 min

Přesně jak uvedla Emma53 ve svém komentáři. Colin Firth a Emily Blunt se k sobě vůbec nehodí, ale možná právě proto je to účel celého filmu. Nárazem dvou různorodých životů a zoufalství v nich totiž vzniklo pouto, které si může pomoct. Jen je to v rámci dost smutných a depresivních zpovědí, které na radosti tomuto filmu moc nepřidají. Lidský, ale nesmírně smutný film.(18.1.2015)

Mno, zajímavý nápad se zajímavou dvojicí hlavních protagonistů skončil někde na půli cesty mezi komedií, dramatem a zvláštní formou nudy. Rozhodně mě bavilo sledovat Emilku ve všech možných polohách a převlecích, ačkoli bohužel to samé už nemohu říci o Colinovi. Holt to příště bude chtít něco trochu víc než jen krizi identity - tady to totiž hlavně vypadalo, že krizí identity procházel především samotný scénárista. 55%(31.10.2013)

"Jsi osoba, která se nedokáže ubránit před svými nejhoršími pocity Máš pocity, od kterých většina z nás utíká. Pocity, které většina z nás dusí". Touha utéct, zmizet, spálit za sebou všechny mosty, hledat jinou identitu jakýmkoliv možným způsobem, ale na konci toho všeho zjistíš, že sám sobě stejně nikdy neutečeš. Melancholicky smutné a skoro depresivně působící dvojice, kde jsem Colinovi a Emily měla zprvu za zlé, že tam ta chemie mezi nimi vůbec žádná nefunguje, ale o tom to právě bylo. S Arthurem Newmanem a Mike mně bylo tak trochu úzko a smutno na duši a kde vzali tu komedii, to opravdu nevím.(15.7.2015)

My name is Forrest Gump ... teda Arthur Newman. Arthur J. Newman. --- Poměrně nezáživnej příběh o tom, že utíkat prostě nemá smysl, páč minulost je klonem Emila Zátopka a dřív nebo později vás stejně dožene. Přes precizní herecký výkony (oba se ve svých rolích vážně našli), zručnou kameru a pár nadějných náznaků (oživovací scéna), který se ale nepovedlo uspokojivě rozvést, jde pro mě o jaksi prázdnej snímek.(2.9.2013)

• maniacxl

Asi je potřeba brát v případě Colina Firtha a Emily Blunt i béčkové filmy neznámých režisérů.Protože jinak si myslím,že to ani jeden z nich nemá zapotřebí.Škoda,určitá snaha tam byla,ale velmi roztěkanej scénář nedovolil mnoho kvalit.Trailer mě navnadil,ale po 20 minutách,kdy jsem furt doufal,že teď už to začne,jsem vystřízlivěl a začal trpět.Ještě že Emily je taková číča,tak jsem to kvůli ní vydržel do konce.40%.(26.9.2013)

• - Natáčelo se v roce 2011 v Severní Karolíně včetně Raleighu, Durhamu, Wilmingtonu a Farmontu. (..Lucas..)