Arthur Newman, Golf Pro

• Kanada

Arthur & Mike

Drama / Komedie

USA, 2012, 101 min

Mno, zajímavý nápad se zajímavou dvojicí hlavních protagonistů skončil někde na půli cesty mezi komedií, dramatem a zvláštní formou nudy. Rozhodně mě bavilo sledovat Emilku ve všech možných polohách a převlecích, ačkoli bohužel to samé už nemohu říci o Colinovi. Holt to příště bude chtít něco trochu víc než jen krizi identity - tady to totiž hlavně vypadalo, že krizí identity procházel především samotný scénárista. 55%(31.10.2013)

Vážné, životní, uplakaně sebelítostivé, hledající × za týden nebudu vědět o čem to bylo. Mám ráda tyhle životní psychopatické road příběhy. mám ráda Emilku i Colina. Do komedie to mělo teda hodně daleko. Příběh zajímavý, který vás nechytne, netušíte co se bude dál dít ani jak příběh skončí (což je plus v poslední době jasných scénářů). Já jsem spokojená. ..před problémy a realitou se nedá utíkat věčně..a navíc ten krásný podzim.. (12.10.2013)

"Svatá dobroto, ty jsi tak nádherná," řekl Colin Firth a bylo vymalováno. Jelikož Wallaceovi život úplně neklape, za tři tisíce si nechá udělat nový údaje, přesnějc údaje člověka, který před dvěma lety zemřel. Jeho jméno, které si převzal Wallace, je Arthur J. Newman. Když se vydá stanovat k nějaké pláži, potká cestou motel, ve kterém se ubytuje. Tady právě potká Emily Blunt, se kterou prožívá zbytek děje. Emily mám rád, tady mi ale přišla taková nic moc. Nejlepší mi v poslední době přišla Na hraně zítřka, kde s Cruisem tvořili super dvojku. To se o tomto "komediálním dramatu" říci nedá. Ano, drama to bylo. Komedií bych to úplně nenazýval. Byla tam snad jedna hláška, které jsem se zasmál, a to, když se Arthurův syn zeptal jeho milenky: "A dělali jste to tady často?". Jediný náznak komedie. Jinak spíš romantika. To, abych se smál tomu, když Emily kouří Colinovi, a někdo tam přijde, tak to je trošku infantilní. No co no, prostě obcházeli byty, domy, asi víte, co tam dělali. A potom, když je tam někdo načapal, tak utekli. Nejvyšší vrchol komedie. Tedy aspoň podle "neznámého" režiséra Dante Arioly, který zatím jiný, než tento film, nenatočil. Jinak, hudba byla super, zvlášť na romantické scény se docela hodila. Scénář taky nebyl nejhorší. K tomuhle filmu se hodí to, co řekl Woody Allen: "Sex bez lásky je prázdný zážitek. Ale ze všech prázdných zážitků je to jeden z nejlepších". 22. 10. 2015(22.10.2015)

Je fakt, že napísané je to vcelku dobre a natočené zrovna tak. Akú to má vlastne myšlienku je ťažké posúdiť. Každopádne ako obyčajný snímok neuškodí. Krásny a citlivý film pre tých, ktorí vnímajú, premýšľajú a nie sú skonštruovaní z betónu. O túžbe zmeniť život, pretože sama zmena je život a pohyb vpred. Filmov o hľadaní sme tu už mali viac. Túžba utiecť, zmiznúť, spáliť, čo zostalo. Je to depresívne. Rovnako depresívne ako samotný život v strednom veku. Komediálnych scén je tam veľmi málo, skôr to sú scény, ktoré vyludzujú smutný úsmev. Takže ako komédia určite nie. Ak sa chcete baviť, tak toto je zlá voľba. Emily Blunt je fantastická herečka a pekelne sexi v každej úlohe. Toto je snímka, ktorá nikoho neurazí, ale je pravda, že po pár dňoch si na ňu už nespomeniete.(8.12.2019)

Colin Firth se na hodinu a půl zaseknul v jedné herecké poloze, to Emily Blunt předvedla mnohem barvitější výkon. Faktem ale je, že role i poněkud vrtkavý scénář jí k tomu daly víc příležitostí. Wallace alias Arthur Newman byl zkrátka přesně takový mizerně naladěný suchar, jak ho Colin Firth ztvárnil. Film je to opravdu nevšední, lehčí existenciální drama pojaté jako road movie s komickými prvky, kterých je ale pomálu a zdaleka ne všechny fungují, jak by měly. Chemie mezi hlavním duem není žádná, ale to je v tomto případě v pořádku, protože tam ani být neměla. Jediné co je doopravdy sbližuje je touha začít znovu a jinak. Vedlejší linie s expřítelkyní byla zbytečná a i docela nudná. Když to shrnu, námět je dobrý, ale chtělo to víc zapracovat na scénáři, určitě kvalitnější režii a dalo se jít mnohem více do hloubky.(19.10.2013)

• - Natáčelo se v roce 2011 v Severní Karolíně včetně Raleighu, Durhamu, Wilmingtonu a Farmontu. (..Lucas..)