Reklama

Reklama

Arthur Newman

  • Česko Lepší časy (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Wallace Avery je znechucen životem. Klasická krize středního věku - rozvedený, odloučený od mladičkého syna a nespokojený v lásce, se rozhodne udělat za svou minulostí tlustou čáru. Jako Arthur Newman se vydává na cestu do Terre Haute v Indianě, kde se chce stát profesionálním hráčem golfu v malém venkovském klubu. Z plánované cesty ho však vykolejí Michaela "Mike" Fitzgeralová. Ta brzy odhalí Arthurovo tajemství, stejně jako Arthur odhalí to její – Mike je kleptomanka na útěku před sebou samou. Láska kvete za každé situace a na cestě do Indiany pár nečekaně zjistí, že cizí životy mohou posloužit pro lepší pochopení těch vlastních. Rozvinou se bolestivá tajemství, vše začíná dávat smysl. Ale je opravdu možné začít znovu úplně od nuly? (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (70)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Je fakt, že napísané je to vcelku dobre a natočené zrovna tak. Akú to má vlastne myšlienku je ťažké posúdiť. Každopádne ako obyčajný snímok neuškodí. Krásny a citlivý film pre tých, ktorí vnímajú, premýšľajú a nie sú skonštruovaní z betónu. O túžbe zmeniť život, pretože sama zmena je život a pohyb vpred. Filmov o hľadaní sme tu už mali viac. Túžba utiecť, zmiznúť, spáliť, čo zostalo. Je to depresívne. Rovnako depresívne ako samotný život v strednom veku. Komediálnych scén je tam veľmi málo, skôr to sú scény, ktoré vyludzujú smutný úsmev. Takže ako komédia určite nie. Ak sa chcete baviť, tak toto je zlá voľba. Emily Blunt je fantastická herečka a pekelne sexi v každej úlohe. Toto je snímka, ktorá nikoho neurazí, ale je pravda, že po pár dňoch si na ňu už nespomeniete. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

"Jsi osoba, která se nedokáže ubránit před svými nejhoršími pocity Máš pocity, od kterých většina z nás utíká. Pocity, které většina z nás dusí". Touha utéct, zmizet, spálit za sebou všechny mosty, hledat jinou identitu jakýmkoliv možným způsobem, ale na konci toho všeho zjistíš, že sám sobě stejně nikdy neutečeš. Melancholicky smutné a skoro depresivně působící dvojice, kde jsem Colinovi a Emily měla zprvu za zlé, že tam ta chemie mezi nimi vůbec žádná nefunguje, ale o tom to právě bylo. S Arthurem Newmanem a Mike mně bylo tak trochu úzko a smutno na duši a kde vzali tu komedii, to opravdu nevím. ()

Reklama

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Co já jsem jenom schopen kvůli té Emilce všechno vytrpět! Dokonce i žvanivé fňukdrama o vyhořelém padesátníkovi, co si vymění občanku, narazí si feťáckou štětku, jedou spolu někam do prdele a sto minut melou pičoviny o ničem. No, scénáristka si patrně léčila mindrák z nadváhy, možná, že jí dokonce pošla její nejoblíbenější kočka nebo jí manžel zdrhl s ovcí, a až bude Mistrovství světa v urputném nudění, natuty získá některou z medailí! Ač je Emilka stále prudce píchatelná, tohle rozhodně nevytrhla a několikrát jsem měl dokonce neodolatelné nutkání zastrčit ho a pustit si raději něco o Džastýnu Bíbrovi. Kolín měl ve scénáři unylou chcíplou tresku s komplexy, takže se celou dobu tvářil děsně ublíženě, ale pokud rádi sledujete ultranudného chlapa, co musí sežrat feferonku, aby mu holka řvala u orálu, vyložte si můj odpad zase jako trapné pozérství. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Přesně jak uvedla Emma53 ve svém komentáři. Colin Firth a Emily Blunt se k sobě vůbec nehodí, ale možná právě proto je to účel celého filmu. Nárazem dvou různorodých životů a zoufalství v nich totiž vzniklo pouto, které si může pomoct. Jen je to v rámci dost smutných a depresivních zpovědí, které na radosti tomuto filmu moc nepřidají. Lidský, ale nesmírně smutný film. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Zůstat doma, ti dva by se asi jen těžko setkali. On byl manažerem velké nadnárodní společnosti, pro rodinu přesto nulou. Vykašlal se na Wallace Averyho, a začal jinak. Ona ztratila sebe samu už dávno, teď se plácá od jedné postele na jednu noc k druhé. Filmů o hledání jsme tu už měli víc. Většinou se jednalo o látky, kdy se dva nečekaně potkali a rozvíjeli něco dosud nepoznané. Chápali slova, která ten druhý ani nevyřknul. Napadá mě například Ztraceno v překladu Sofie Coppoly i netradiční love-story Šílená/krásný. Touha utéct, zmizet, spálit, co zbylo. Debutující Dante Ariola vyprávění, které naštěstí není plné nekonečného řečnění, nesoustřeďuje jen na to vážné a důležité, ale předkládá i unikavé a navenek bezvýznamné okamžiky. Jenže z právě takových momentů beze slov by právě Coppola mohla složit státnice, zatímco Ariola se má ještě hodně co učit. Tu a tam jsme sice šikovně vmanipulovaní do nějaké zajímavé situace (obývání prázdných domů a vydávání se za jejich nepřítomné majitele), takže jsme zvědaví, co bude následovat. Kýžený efekt to však většinou nepřinese. Oba tuší, že se za několik dní zřejmě stejně rozejdou. Teď jsou ale tady. S pocitovou kamerou i příjemným klavírním doprovodem. Hrdiny nespokojené se svým životem naštěstí hrají výborní herci svých generací. Britové Emily Blunt a Colin Firth jsou typově přesní, škoda jen, že v téhle ozdravné cestě nemají větší oporu ve scénáři. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se v roce 2011 v Severní Karolíně včetně Raleighu, Durhamu, Wilmingtonu a Farmontu. (..Lucas..)

Reklama

Reklama