Arthur Newman

Arthur Newman

Athur and Mike

Drama / Komedie

USA, 2012, 101 min

Vážné, životní, uplakaně sebelítostivé, hledající × za týden nebudu vědět o čem to bylo. Mám ráda tyhle životní psychopatické road příběhy. mám ráda Emilku i Colina. Do komedie to mělo teda hodně daleko. Příběh zajímavý, který vás nechytne, netušíte co se bude dál dít ani jak příběh skončí (což je plus v poslední době jasných scénářů). Já jsem spokojená. ..před problémy a realitou se nedá utíkat věčně..a navíc ten krásný podzim.. (12.10.2013)

• pm

Musela jsem si pustit P&P a dát epizodu, v níž Darcy skáče do jezera, abych se po Arturově road movie trochu srovnala. Už několik měsíců nemám chuť hodnonit filmy Colina Firthe z posledních let a bojím se, že se jim začnu snad i vyhýbat. Když před dvěma lety posledního února, ve chvíli kdy jsem se narodila, tedy o půl šesté ráno našeho času a v den mých kulatin, děkoval s Oscarem v ruce, říkala jsem si, že sice řeč nic moc, přesto jak ten přenos fajn končí a den začíná. On koktavý král byla role hezká a zřejmě životní, ale nerada bych se mýlila, že zřejmě navíc na dlouhou dobu poslední, která stála za to. To by mi tu nakonec zůstala vážně jen ta cesta od Darcyho k Darcymu a něco kolem toho.(8.12.2013)

Bůh ví, že pro projížďku a ponocování po hotelech s Emily bych i svojí orezlou toyotku naučila střechu stahovat a bankovní konto růst, ale jakmile totéž provozuje s jakýmsi panem Newmanem, začínám se nudit hnedle, jak si ti dva poprvé hrknou a do konce už to nic nezmění a je to právě jen Ems, co mě drží nad vodou. 50%(1.10.2013)

"Svatá dobroto, ty jsi tak nádherná," řekl Colin Firth a bylo vymalováno. Jelikož Wallaceovi život úplně neklape, za tři tisíce si nechá udělat nový údaje, přesnějc údaje člověka, který před dvěma lety zemřel. Jeho jméno, které si převzal Wallace, je Arthur J. Newman. Když se vydá stanovat k nějaké pláži, potká cestou motel, ve kterém se ubytuje. Tady právě potká Emily Blunt, se kterou prožívá zbytek děje. Emily mám rád, tady mi ale přišla taková nic moc. Nejlepší mi v poslední době přišla Na hraně zítřka, kde s Cruisem tvořili super dvojku. To se o tomto "komediálním dramatu" říci nedá. Ano, drama to bylo. Komedií bych to úplně nenazýval. Byla tam snad jedna hláška, které jsem se zasmál, a to, když se Arthurův syn zeptal jeho milenky: "A dělali jste to tady často?". Jediný náznak komedie. Jinak spíš romantika. To, abych se smál tomu, když Emily kouří Colinovi, a někdo tam přijde, tak to je trošku infantilní. No co no, prostě obcházeli byty, domy, asi víte, co tam dělali. A potom, když je tam někdo načapal, tak utekli. Nejvyšší vrchol komedie. Tedy aspoň podle "neznámého" režiséra Dante Arioly, který zatím jiný, než tento film, nenatočil. Jinak, hudba byla super, zvlášť na romantické scény se docela hodila. Scénář taky nebyl nejhorší. K tomuhle filmu se hodí to, co řekl Woody Allen: "Sex bez lásky je prázdný zážitek. Ale ze všech prázdných zážitků je to jeden z nejlepších". 22. 10. 2015(22.10.2015)

Přesně jak uvedla Emma53 ve svém komentáři. Colin Firth a Emily Blunt se k sobě vůbec nehodí, ale možná právě proto je to účel celého filmu. Nárazem dvou různorodých životů a zoufalství v nich totiž vzniklo pouto, které si může pomoct. Jen je to v rámci dost smutných a depresivních zpovědí, které na radosti tomuto filmu moc nepřidají. Lidský, ale nesmírně smutný film.(18.1.2015)

• - Natáčelo se v roce 2011 v Severní Karolíně včetně Raleighu, Durhamu, Wilmingtonu a Farmontu. (..Lucas..)