Arthur Newman

Arthur Newman

Athur and Mike

Drama / Komedie

USA, 2012, 101 min

Mno, zajímavý nápad se zajímavou dvojicí hlavních protagonistů skončil někde na půli cesty mezi komedií, dramatem a zvláštní formou nudy. Rozhodně mě bavilo sledovat Emilku ve všech možných polohách a převlecích, ačkoli bohužel to samé už nemohu říci o Colinovi. Holt to příště bude chtít něco trochu víc než jen krizi identity - tady to totiž hlavně vypadalo, že krizí identity procházel především samotný scénárista. 55%(31.10.2013)

Bůh ví, že pro projížďku a ponocování po hotelech s Emily bych i svojí orezlou toyotku naučila střechu stahovat a bankovní konto růst, ale jakmile totéž provozuje s jakýmsi panem Newmanem, začínám se nudit hnedle, jak si ti dva poprvé hrknou a do konce už to nic nezmění a je to právě jen Ems, co mě drží nad vodou. 50%(1.10.2013)

netradiční "road movie",která nabízí něco úplně jiného než sliboval trailer a ve své podstatě se jedná o dost depresivní film.Bohužel vedle skvělého Firtha,ještě lepší (a děsně sexy) Emily Blunt a sdělení,že člověk může utíkat jak chce,ale sám před sebou stejně nikdy neuteče,nenabízí prakticky nic.Na jedno shlédnutí OK,ale potřebu vidět Arthura Newmana znovu nemám...60%(11.9.2013)

• Aljak

Ach jaj, čo to porobili s takým dobrým námetom? Základ to malo vynikajúci, dokonca aj počiatočný vývoj deju, no potom sa to nejako zaseklo v jednej fáze a v tej to zostalo až do úplného konca. Teda záver ešte priniesol jemný zlom, ktorý som ja osobne nečakal, alebo možno lepšie povedané - mal som o konci oveľa inšiu predstavu. Ale námet mal naozaj veľký potenciál - osud spojil dokopy dvojicu ľudí, ktorí sa rozhodli utiecť od reality k novému životu. Čo sa mi ale naozaj páčilo, boli tie dialógy a ako postupne pred sebou odkrývali svoje životy a zdroj ich problémov. No tá ich sexuálna "hra" o výmene rolí mi prišla dosť zvrátená, a neviem aký to vlastne malo zmysel. Ale inak, dosť melancholický film - za žiadnych okolností nie komédia!(2.10.2013)

"Jsi osoba, která se nedokáže ubránit před svými nejhoršími pocity Máš pocity, od kterých většina z nás utíká. Pocity, které většina z nás dusí". Touha utéct, zmizet, spálit za sebou všechny mosty, hledat jinou identitu jakýmkoliv možným způsobem, ale na konci toho všeho zjistíš, že sám sobě stejně nikdy neutečeš. Melancholicky smutné a skoro depresivně působící dvojice, kde jsem Colinovi a Emily měla zprvu za zlé, že tam ta chemie mezi nimi vůbec žádná nefunguje, ale o tom to právě bylo. S Arthurem Newmanem a Mike mně bylo tak trochu úzko a smutno na duši a kde vzali tu komedii, to opravdu nevím.(15.7.2015)

• - Natáčelo se v roce 2011 v Severní Karolíně včetně Raleighu, Durhamu, Wilmingtonu a Farmontu. (..Lucas..)