poster

Křížová trojka

Krimi / Komedie

Československo, 1948, 80 min

 • farmnf
  *

  Ač agresivní antikomunista, budovatelské filmy mám rád, dívám se na ně s nadhledem a úsměvem. Zejména písně mě baví. Toto je bohužel zlá hloupá kravina a bez písní. 1* za Sašu a Standu coby junáka. Vydržet do konce nelze. Gajer stejně vlastně nic dobrého nevykonal, tady je důkaz.(13.9.2011)

 • klúčik
  **

  Filmová detektívka z roku 1948 , je strašne nudná a pomalá. Ale to je pozerané dnes a doba sa strááášne zmenila... Vo filme sú zaujímavé len mladí herci : St. Fišer, Ant. Šúra, a zazrel som tam aj Vl.Brabca. Všetci sú tak neuveriteľne mladí... Filmu dávam 45%.(18.7.2015)

 • Cucina_Rc
  *****

  Velmi zdařilá detektivní komedie, scenérie zámku Červená Lhota té doby prostě famózní.(6.1.2017)

 • Karlas
  ****

  Pokud oddělíme kal bolševicky uštěpačných příprců, dostaneme extrakt velmi napínavé detektivky pro mládež s pěknou dávkou chlapeckého dobrodružství. Báječné herecké obsazení s kultivovaným projevem a duchem ještě přetrvávající slušnosti.(18.7.2017)

 • Willy Kufalt
  ****

  Nenáročná humorní detektivka, ve své době určena zejména pro mládež. Rozhodně nepostrádá napětí a noční scény ze zámku svým vizuálem přidávají na tajemné atmosféře. Mohl jsem si tak na filmu užívat nejen herecké výkony, pěkné scenérie červenolhotského zámku, ale i klukovská dobrodružství a celý kolotoč kolem zločinu a podivné postarší party vyvolávajících nejen duchy, ale i spoustu vtipných situací. Potěšilo i herecké obsazení na čele s pány Deylem, Záhorským a mladičkým Luborem Tokošem. Perlička: V komparzu 12ti učňů pražských Leteckých závodů účinkuje i 14-tiletý Vladimír Brabec, objevující zde poprvé kouzlo filmu.(23.7.2017)

 • - Film bol natáčaný v Červenom Hrádku. (dyfur)

 • - Poslední film Jiřího Pravdy před emigrací do Francie. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace