Křížová trojka

Krimi / Komedie

Československo, 1948, 80 min

• honajz

Tak skvělé kulisy, jednota místa, času a děje, tajemná legenda, hypnóza - a tak slabý výsledek! Ti kluci jsou na zabití a místo pochvaly měli za ničení cizího majetku dostat pár pohlavků. Vůbec všechny scény s tím klučičím internátem mne kdoví proč strašně iritovaly - zvlášť ten tlustý chlapeček s kulatou, holou hlavou, ten vypadal jak z ústavu. Už se ve filmu dělí na hodné budovatele a zlé milovníky starých pořádků, kteří by kradli jak straky. Ale Bezpečnost nespí! Zde ji tedy nahrazuje nějaký advokát v Deylově podání (jeho kombinační schopnosti daleko převyšují ty policistů) a dva zcela pitomí kluci, kteří jen mají štěstí a notné požehnání paní náhody ("Jé, o co jsem to zakopl?" - "Vrať to zpátky."), že se jim zrovna povede něco odhalit. A policisté jsou zde jen pro zápis a jednu honičku. Ona vlastně i ta samotná zápletka je strašně jednoduchá a vydala by na krátký film - je zde spousta hluchých míst a scén jen na vyplnění času, které zdržují děj, a nijak jej neposouvají. Je to vážně škoda, protože samotné atributy i lokace jsou naprosto skvělé - ale zcela laxně či vůbec využité. "Vsadili na špatnou kartu." Ach jo.(18.4.2019)

• troufalka

Tentokrát bych s OTD tak nějak souhlasila ...(30.1.2019)

Natruc zdejšímu hodnocení se přikloním k nadprůměru, protože mě to bavilo nejen jako mladou holku, ale zábavné mi to připadá i dnes. Dokonce teď dokážu více ocenit strach a znechucení místního personálu nad změnou poměrů, které ve své době mělo zřejmě vyznít komicky. A kdo z diváku ještě neviděl zámek Červená Lhota, tak by si měl naplánovat pěkný výlet. Stojí to za to!(18.4.2019)

Pokud oddělíme kal bolševicky uštěpačných příprců, dostaneme extrakt velmi napínavé detektivky pro mládež s pěknou dávkou chlapeckého dobrodružství. Báječné herecké obsazení s kultivovaným projevem a duchem ještě přetrvávající slušnosti.(18.7.2017)

Nenáročná humorní detektivka, ve své době určena zejména pro mládež. Rozhodně nepostrádá napětí a noční scény ze zámku svým vizuálem přidávají na tajemné atmosféře. Mohl jsem si tak na filmu užívat nejen herecké výkony, pěkné scenérie červenolhotského zámku, ale i klukovská dobrodružství a celý kolotoč kolem zločinu a podivné postarší party vyvolávajících nejen duchy, ale i spoustu vtipných situací. Potěšilo i herecké obsazení na čele s pány Deylem, Záhorským a mladičkým Luborem Tokošem. Perlička: V komparzu 12ti učňů pražských Leteckých závodů účinkuje i 14-tiletý Vladimír Brabec, objevující zde poprvé kouzlo filmu.(23.7.2017)

• - Film bol natáčaný v Červenom Hrádku. (dyfur)

• - Poslední film Jiřího Pravdy před emigrací do Francie. (M.B)