Křížová trojka

Krimi / Komedie

Československo, 1948, 80 min

• klúčik

Filmová detektívka z roku 1948 , je strašne nudná a pomalá. Ale to je pozerané dnes a doba sa strááášne zmenila... Vo filme sú zaujímavé len mladí herci : St. Fišer, Ant. Šúra, a zazrel som tam aj Vl.Brabca. Všetci sú tak neuveriteľne mladí... Filmu dávam 45%.(18.7.2015)

Velmi zdařilá detektivní komedie, scenérie zámku Červená Lhota té doby prostě famózní.(6.1.2017)

Nenáročná humorní detektivka, ve své době určena zejména pro mládež. Pro mě je to jedna z mála komedií období 30.-40.let, u které jsem pociťoval i určité napětí. Mohl jsem si tak na filmu užívat nejen herecké výkony, pěkné scenérie červenolhotského zámku, ale i klukovská dobrodružství a celý kolotoč kolem zločinu a podivné postarší party vyvolávajících nejen duchy, ale i spoustu vtipných situací. Noční scény ze zámku svým vizuálem přidávají na tajemné atmosféře a film má v určitých pasážích blízko i k noirovému žánru. Potěšilo i herecké obsazení na čele s pány Deylem, Záhorským a mladičkým Luborem Tokošem. Perlička: V komparzu 12ti učňů pražských Leteckých závodů účinkuje i 14-tiletý Vladimír Brabec, objevující zde poprvé kouzlo filmu.(23.7.2017)

• farmnf

Ač agresivní antikomunista, budovatelské filmy mám rád, dívám se na ně s nadhledem a úsměvem. Zejména písně mě baví. Toto je bohužel zlá hloupá kravina a bez písní. 1* za Sašu a Standu coby junáka. Vydržet do konce nelze. Gajer stejně vlastně nic dobrého nevykonal, tady je důkaz.(13.9.2011)

Pokud oddělíme kal bolševicky uštěpačných příprců, dostaneme extrakt velmi napínavé detektivky pro mládež s pěknou dávkou chlapeckého dobrodružství. Báječné herecké obsazení s kultivovaným projevem a duchem ještě přetrvávající slušnosti.(18.7.2017)

• - Debut ve filmu pro 14 letého Vladimíra Brabce. (M.B)

• - Film bol natáčaný v Červenom Hrádku. (dyfur)