poster

K čertu s hrdiny

 • USA

  The Hell with Heroes

Drama

USA, 1968, 95 min

 • farmnf
  **

  Tento film má dva velké klady. Hezký a výstižný název a Claudii C. Jinak je to naprosto nelogická pitomá sračka. Elena je kurva, která se pochopitelně narodila nedaleko Prahy, jako ostatně všechny kurvy celého všehomíra. Napřed jí zabili všechny bratry, neboť pracovali v odboji, pak dělala řidičku a milenku esesákovi a pak ruskému generálovi a pak ve Francii žijícímu mafiánovi. Vysvětlit to nedovede, dívá se svýma velkýma očima přes celý obličej na svého nynějšího milence amerického majora s válečným křížem. A pak to všechno dobře skončí. Fakt hezký! K čertu s americkou kinematografií!(24.4.2011)

 • majo25
  ***

  Povojnová dráma s dozvukmi vojny so slušným spracovaním, aj keď príbehu čo-to k napínavosti chýba. V hlavnej úlohe s charizmatickým Rodom Taylorom, ktorý to slušne ťahá. Škoda, že akcie je pomenej, dostaví sa až v závere a škoda tiež Cardinalovej, že sa neodhalila viac, lebo je jej postava viacmenej do počtu.(23.9.2019)

 • honajz
  **

  Kdyby byl film jen trochu takový, jak zde na ČSFD jeho obsah, mohl by být možná napínavý. Trošku z toho čiší pokus o další Casablancu, jinak drsní piloti se buď někde válejí u moře, v baru, na zámku, a nějaké akce zde moc není. Stejně tak situace pět chlapů v poušti a krásná Italka by asi v reálu skončila spíš jejím hromadným znásilněním, než nějakými řečičkami o lásce... Pořád říkám, že ve válečných filmech nemá ženská co dělat, a tohle se snaží tvářit jako válečný film, i když je krátce po válce.(5.4.2011)