poster

Neukdae sonyeon

 • Jižní Korea

  늑대소년

 • Kanada

  A Werewolf Boy

 • Velká Británie

  A Werewolf Boy

Fantasy / Romantický

Jižní Korea, 2012, 122 min

Režie:

Sung-hee Jo

Scénář:

Sung-hee Jo

Kamera:

Sang-mok Choi
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ainny
  ****

  Jsem už nějaká otrlá či co... Film se mi líbil, ale slzy se nekonaly. Nevím, kde se zasekly, protože jako profesionální plačka bych se uživila naprosto s přehledem. Na nedělní odpoledne to byla dobrá volba. Ale jedno ale tu zůstalo. No, třeba na to přijdu, až si to pustím podruhé. A pak těch hvězdiček bude pět.(10.3.2013)

 • Pethushka
  ****

  První polovina filmu se mi líbila hodně moc, ta druhá mi už celkový dojem trošku pokazila. Joong Ki byl v roli vlkodlačího kluka naprosto úžasný a poprvé se mi u něj stalo, že jsem se na něj nemohla vynadívat. Není divu, že hlavní hrdinka měla potřebu starat se o něj. Kdyby tvůrci malinko přitlačili na pilu po té romantické stránce, asi by to bylo dokonalé. A nebo je možná dobře, že tak neudělali, protože by se jim to celé rozsypalo. Každopádně, takhle to vidím na silné 4*.(5.12.2013)

 • sniper18
  ****

  Je to vydarený čiastočne hororovo ladený romantický film. Má dosť dobrý príbeh o mladom dievčati, ktoré sa spolu so svojou matkou a sestrou presťahujú na vidiek kvôli čerstvému vzduchu, pretože trpí pľúcnym ochorením. Čoskoro pri dome nájdu zdivočeného chlapca bez spoločenských návykov a tak ho vezmú k sebe, pričom medzi ním a dievčaťom vznikne puto, no čoskoro si uvedomujú, že nie je len zdivočenou sirotou, čo im kvôli cudzím ľuďom môže priniesť aj mnohé problémy. Spracovanie sa mi páči, ale stále sa z toho dalo získať aj viac. Po bezproblémovej úvodnej sekvencii zo súčasnosti sa už začne hlavný dej v minulosti, síce všetko ide podľa očakávaní, nič tu výraznejšie neprekvapí, ale hlavne celú prvú polovicu s tým nemám žiadny problém, sadlo mi to výborne, skvelo podané vzťahy medzi všetkými zúčastnenými, no samozrejme hlavne medzi dievčaťom a chlapcom, spoločné trénovanie a postupné prehlbovanie ich puta, všetko sa mi to veľmi páčilo. Ale v druhej polovici to už predsa len o niečo zoslabne, stále sa na to pozerá viac než dobre, ale zatiaľ čo predtým to bolo tak príjemne čisté, teraz už to začne byť také akčnejšie a dobrodružnejšie, kvôli mnohým problémom sa naruší vzťah medzi hlavnou dvojicou a toto mi už sadlo menej. A kvôli tomuto som si už dostatočne nevychutnal ani záverečnú fázu, ktorá inak mohla byť perfektná. Čo sa týka tej akčnejšej, prípadne hororovej stránky, vidno, že toto je v prvom rade romantický štýl a tak toho je tu minimum, ale som aj rád, pretože práve tieto sekvencie mi prišli z celého filmu najslabšie, obzvlášť prvá scéna s premenou na vlkodlaka. A navyše musím spomenúť, že to nie je práve najtypickejší vlkodlak, v tomto filme funguje na iných princípoch, než obvykle, svojim pojatím mi skôr pripomenul Hulka. Herecké obsadenie je skvelé, perfektná Park Bo-Young v hlavnej úlohe, získala si ma okamžite, veľmi dobrý Song Joong-Ki, síce jemu to už trvalo o niečo dlhšie, ale zahral to prvotriedne, k tomu sympatická Jang Yeong-Nam v úlohe matky a viacero zaujímavých vedľajších postáv, tu nemám čo vytknúť. Réžia a technická stránka sú výborné, ale lepšie je zvládnutá práve tá čistá prvá polovica, ktorá mi prišla prvotriedna. A kvôli tomu už u mňa neskôr nefungovali emócie. Takže celkovo som dosť spokojný, len ma mrzí tá druhá polovica. Sama o sebe je tiež dostatočne kvalitná, no v porovnaní s prvou mi príde horšia. Ale aj tak vydarený film, ktorý si kľudne pozriem znovu. 79%(2.3.2013)

 • tombac
  ***

  Do filmu se mi dlouho nechtělo, jelikož smrděl na hony daleko korejskou odpověďí na otravnou západní módu nadpřirozených mezidruhových romancí pro náctileté divačky. Bohužel korejský zástupce souputníky ze Západu kvalitou nepřebíjí. Únavná hromada subžánrových klišé, včetně archetypálních postav (slizký zlosyn nadbihající hrdince, dobrácky soused, "agenti"), v přemrštěné stopáži a přesvícené denní scény evokující televizní inscenaci. To mi vadilo nejvíce. Ke cti snímku lze říct, že chemie mezi ústředními představiteli v něm je a romantická linie jakž takž funguje. 5/10(3.2.2014)

 • Fr
  **

  ,,DLE MÉHO NÁZORU - POSTRÁDÁ SOCIÁLNÍ DOVEDNOSTI, PROTOŽE BYL VYCHOVÁVÁN MEZI ZVÍŘATY. ALE JE SCHOPNÝ A BUDE SE UČIT.“...... /// Co taky můžete jinýho najít v baráku, kde dřív bydlel chovatel vlků…. (nechcu vám do toho kecat, ale ten parchant, kterýho jste našli, bude asi … - nic ti neřeknu!). Nevím jak vy, ale já mám dojem, že taková jednička Twilight, byla proti vlkoušovi parádním bijákem. A to nejsu osoba, která čekala, jen až někdo zařve ,,vlkodláááák, zachraň se kdo můžeš“. Chtěl jsem prostě jakousi fantasy pohodovku. Ale ten příběh je místy děsná píčovina s logikou …. prostě Korejci (ti co mě znaj věděj, že nejsu žádnej filmovej xenofoba, ale čeho je moc…). Kurevsky r o z v l á č n e j, byť filmařsky obstojnej příběh v duchu duchů, vo princi mých snů (ne mejch ne…) a bejt holka, náctiletá, asi na nic nečekám, fláknu si film i rejžu do oblíbenejch a vlkodlak mi ještě večer štěká v boudě …(ale bez záruky). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bráchu doma vychováváme podle příručky k výcviku psů. 2.) Zjistím, že zamilovat se do kluka s IQ houpacího koně (vlka?) je hovadina. 3.) Thx za titule ,,hanik.n“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(7.4.2013)

 • - Románová verze "Werewolf Boy" byla uvedena na pulty knihkupectví dne 31. října 2012, jejím autorem je Kim Mi-Ri a knihu publikovalo vydavatelství Publishing Esoope v Jižní Koreji. Román je založen na filmu. (Dragoni)

 • - Natáčení začalo 21.prosince 2011 v jihokorejském Jeonju. (Dragoni)

 • - Aby se naučil psí mimiku a pohyby, zhlédl Joong-ki Song (Chul-Su) mnoho dokumentárních filmů a také studoval chování psů na ulici. (Jirka_Šč)