Neukdae sonyeon

Jižní Korea, 2012, 122 min

Sung-hee Jo

Sung-hee Jo

Sang-mok Choi

V prvej polovičke veľmi krásna rozprávka o dievčati čo sa začala kamarátiť s vlčím chlapcom. Druhá polovica ale už dosť stratila na romantike a je to už skôr dráma o jednom nedonosenom somárovi čo sa nevie zmieriť stým, že ho holka nechce / a dala prednosť niekomu inému / tak ju začne kopať do brucha .... P.S ak vám niekedy žena povie aby ste počkali že ona sa vráti. čakajte ale zas nie moc dlho :D(6.9.2014)

• Fr

,,DLE MÉHO NÁZORU - POSTRÁDÁ SOCIÁLNÍ DOVEDNOSTI, PROTOŽE BYL VYCHOVÁVÁN MEZI ZVÍŘATY. ALE JE SCHOPNÝ A BUDE SE UČIT.“...... /// Co taky můžete jinýho najít v baráku, kde dřív bydlel chovatel vlků…. (nechcu vám do toho kecat, ale ten parchant, kterýho jste našli, bude asi … - nic ti neřeknu!). Nevím jak vy, ale já mám dojem, že taková jednička Twilight, byla proti vlkoušovi parádním bijákem. A to nejsu osoba, která čekala, jen až někdo zařve ,,vlkodláááák, zachraň se kdo můžeš“. Chtěl jsem prostě jakousi fantasy pohodovku. Ale ten příběh je místy děsná píčovina s logikou …. prostě Korejci (ti co mě znaj věděj, že nejsu žádnej filmovej xenofoba, ale čeho je moc…). Kurevsky r o z v l á č n e j, byť filmařsky obstojnej příběh v duchu duchů, vo princi mých snů (ne mejch ne…) a bejt holka, náctiletá, asi na nic nečekám, fláknu si film i rejžu do oblíbenejch a vlkodlak mi ještě večer štěká v boudě …(ale bez záruky). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Bráchu doma vychováváme podle příručky k výcviku psů. 2.) Zjistím, že zamilovat se do kluka s IQ houpacího koně (vlka?) je hovadina. 3.) Thx za titule ,,hanik.n“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(7.4.2013)

První polovina filmu se mi líbila hodně moc, ta druhá mi už celkový dojem trošku pokazila. Joong Ki byl v roli vlkodlačího kluka naprosto úžasný a poprvé se mi u něj stalo, že jsem se na něj nemohla vynadívat. Není divu, že hlavní hrdinka měla potřebu starat se o něj. Kdyby tvůrci malinko přitlačili na pilu po té romantické stránce, asi by to bylo dokonalé. A nebo je možná dobře, že tak neudělali, protože by se jim to celé rozsypalo. Každopádně, takhle to vidím na silné 4*.(5.12.2013)

Letos můj první shlédnutý film z Koreje, který se nádherně povedl a i když bych ho přirovnal k něčemu jako hodně lehký remake Tarzana a Twilight, tak ani jeden ze zmíněných filmů není tak krásný jako Werewolf Boy, který předčil mé očekávání. Tenhle snímek mi po dlouhé době vyrazil dech a byl to jeden z mála, kde mi přišlo těch 122 minut jako prchavý okamžik. Krásný procítěný film, o lásce, strachu a věčnosti. 85%(1.4.2013)

Je to vydarený čiastočne hororovo ladený romantický film. Má dosť dobrý príbeh o mladom dievčati, ktoré sa spolu so svojou matkou a sestrou presťahujú na vidiek kvôli čerstvému vzduchu, pretože trpí pľúcnym ochorením. Čoskoro pri dome nájdu zdivočeného chlapca bez spoločenských návykov a tak ho vezmú k sebe, pričom medzi ním a dievčaťom vznikne puto, no čoskoro si uvedomujú, že nie je len zdivočenou sirotou, čo im kvôli cudzím ľuďom môže priniesť aj mnohé problémy. Spracovanie sa mi páči, ale stále sa z toho dalo získať aj viac. Po bezproblémovej úvodnej sekvencii zo súčasnosti sa už začne hlavný dej v minulosti, síce všetko ide podľa očakávaní, nič tu výraznejšie neprekvapí, ale hlavne celú prvú polovicu s tým nemám žiadny problém, sadlo mi to výborne, skvelo podané vzťahy medzi všetkými zúčastnenými, no samozrejme hlavne medzi dievčaťom a chlapcom, spoločné trénovanie a postupné prehlbovanie ich puta, všetko sa mi to veľmi páčilo. Ale v druhej polovici to už predsa len o niečo zoslabne, stále sa na to pozerá viac než dobre, ale zatiaľ čo predtým to bolo tak príjemne čisté, teraz už to začne byť také akčnejšie a dobrodružnejšie, kvôli mnohým problémom sa naruší vzťah medzi hlavnou dvojicou a toto mi už sadlo menej. A kvôli tomuto som si už dostatočne nevychutnal ani záverečnú fázu, ktorá inak mohla byť perfektná. Čo sa týka tej akčnejšej, prípadne hororovej stránky, vidno, že toto je v prvom rade romantický štýl a tak toho je tu minimum, ale som aj rád, pretože práve tieto sekvencie mi prišli z celého filmu najslabšie, obzvlášť prvá scéna s premenou na vlkodlaka. A navyše musím spomenúť, že to nie je práve najtypickejší vlkodlak, v tomto filme funguje na iných princípoch, než obvykle, svojim pojatím mi skôr pripomenul Hulka. Herecké obsadenie je skvelé, perfektná Park Bo-Young v hlavnej úlohe, získala si ma okamžite, veľmi dobrý Song Joong-Ki, síce jemu to už trvalo o niečo dlhšie, ale zahral to prvotriedne, k tomu sympatická Jang Yeong-Nam v úlohe matky a viacero zaujímavých vedľajších postáv, tu nemám čo vytknúť. Réžia a technická stránka sú výborné, ale lepšie je zvládnutá práve tá čistá prvá polovica, ktorá mi prišla prvotriedna. A kvôli tomu už u mňa neskôr nefungovali emócie. Takže celkovo som dosť spokojný, len ma mrzí tá druhá polovica. Sama o sebe je tiež dostatočne kvalitná, no v porovnaní s prvou mi príde horšia. Ale aj tak vydarený film, ktorý si kľudne pozriem znovu. 79%(2.3.2013)

• - Románová verze "Werewolf Boy" byla uvedena na pulty knihkupectví dne 31. října 2012, jejím autorem je Kim Mi-Ri a knihu publikovalo vydavatelství Publishing Esoope v Jižní Koreji. Román je založen na filmu. (Dragoni)

• - Natáčení začalo 21.prosince 2011 v jihokorejském Jeonju. (Dragoni)

• - Aby se naučil psí mimiku a pohyby, zhlédl Joong-ki Song (Chul-Su) mnoho dokumentárních filmů a také studoval chování psů na ulici. (Jirka_Šč)