poster

I

 • Indie

  Manoharudu

 • Indie

  Shankar's I

  (neoficiální název)

Drama / Komedie / Akční / Romantický / Thriller

Indie, 2015, 170 min

Režie:

S. Shankar

Scénář:

S. Shankar

Kamera:

P.C. Sreeram

Hudba:

A.R. Rahman

Střih:

Anthony
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • marrjaana
  *****

  Už jsem pár Indických filmů viděla a byla jsem přesvědčena, že mně jen tak nic nepřekvapí.... Ovšem tento film během prví (asi) hodiny přinesl několik WTF? momentů, ovšem poté kdy hlavní hrdina přijde o knír( a už je alespoň koukatelný) tak se přestanou i WTF momenty vyskytovat a podívaná je to opravdu kouzelná, uhrančivá a úžasná indická variace na krásku a zvíře (19.12.2015)

 • Fr
  ***

  „SVĚT UŽ JE TAKOVÝ. POKUD ČLOVĚK DĚLÁ DOBRÉ VĚCI, LIDÉ HO NEMAJÍ RÁDI. TOHLE JE MŮJ OSUD…“ /// Jak je jejich (špatným) zvykem, strašlivě zdržujou. Pak ještě ty popěvky… není se co divit, že to má tolik minut (hodin). Mixujou ten svůj humor úplně se vším (kulturistická soutěž, bitky, únos…), ale protože jsem votrlej, nemám s tím v podstatě problém. Hlavní postava ze sebe dělá debila, což přestane tak nějak bavit (kupříkladu mě po 50ti minutách). To jako moc nevymysleli – pan drsňák s kamenným vobličejem a s mozkem houpacího koně. Pak dlouhatááncká linie o stvoření reklamního modela (ne vole, to není spoiler, to je fakt!), která je určená pro beznadějný romantiky. Na rozdíl vod tý (linie) s úchylným, sadistickým hrbáčem, sršícím podivným smyslem pro humor, u který musí bejt každýmu jasný, kam že bude (jednoho dne) směřovat (zase k těm beznadějnejm romantikům? Vidím, že si dával pozor, Blesku!). Akční scény, toť kapitola sama pro sobe. Hodně bitek se zajímavejma předmětama (hrábě, činky…) a ve stylu: jeden proti celý Indii. Jakejsi podtext (příběhovej) by mohl bejt výsměch hloupýmu světu reklamy. Nakonec dojde i na pomstu. Ta je fajn, ale ta dýlka (i tý pomsty) všechno zabíjí a všechno to působí hloupě, zbytečně přehnaně a indicky kýčovitě. Jelikož umím přetáčet, dávám solidní 3*. . /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechybím nikde, kde se vobjeví kráska v doprovodu zvířete. 2.) Jedu jen tříhodinový filmy. 3.) Thx za titule „Manoharudu“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *(3.11.2015)

 • kaylin
  ***

  Šílený žánrový mix, který mohou předvést nejspíš jen Indové. Nebo ještě případně Japonci. Je to pohádka, má to v sobě něco z Quasimoda a Krásky a zvířete, přitom je to ale akční, má to muzikálová čísla, a některé prdel nakopávací scény jsou skutečně pořádně cool. Tohle nesedne každému, ale něco to do sebe má.(29.7.2017)

 • Jirka_Šč
  *****

  Člověk si říká, že WTF. Člověku se nemusí líbit hlavní hrdina. Člověk si zvykne. V první hodině jsem dvakrát zastavil, a posunul zpět, abych určitou pasáž viděl znova. Později mě napadlo zkontrolovat čas, kolik z tříhodinovky tohoto tamilského filmu už uplynulo. Nepodíval jsem se. Ok, možná to je mozaika videoklipů a reklam, ale velmi kreativní a výborná mozaika. Pokud později něco vadilo, tak délka a forma pasáží s novinářem. Jinak velmi dobré (a do značné míry neporovnávatelné). ■ Ladiyo https://m.youtube.com/watch?v=vcRi8HlwMFs - fascinuje už úvod - nevybavuju si, že bych viděl tak kreativní reklamu na hodinky. ■ Zvedám na maximum, protože nízká hodnocení některých uživatelů nejsou fér.(31.7.2017)

 • Niktorius
  ****

  "I" je zatím nejkřiklavějším dokladem toho, co už jsme mohli zaznamenat dávno - Shankarovy filmy lze označit za svým způsobem uhrančivé a zábavné spektákly, které však horko těžko obstojí, pokud se je pokusíme hodnotit dle obvyklých kritérií uplatňovaných na západní mainstreamovou tvorbu. Na rozdíl od Anniyana či Enthirana "I" tentokrát vybočuje i z konvencí tamilské kinematografie (epizodické vyprávění se střídáním žánrů a nálad nahradilo paralelní rozvíjení dvou časových linií) a představuje tak zcela excentrické dílo, které lze jak obdivovat pro jeho nápaditost a fascinující obraznost, tak zatracovat pro rozpadlé vyprávění, prkenné herectví a morální problematičnost. Tematika reklamní povrchnosti a důležitosti, která je dnes přikládána fyzické kráse, se sice odráží ve formálním zpracování filmu, ale vyjma jedné písňové sekvence (doslovně zobrazující objektifikaci ženského těla) není nijak kriticky reflektována a posedlosti krásným zevnějškem je spíše přitakáváno. Každopádně je to film, který leží mimo veškeré tabulky a kterému je možné odůvodněně napařit jakékoli myslitelné hodnocení. To moje odráží skutečnost, že ač jsem při jeho sledování mnohokrát kroutil hlavou, oči jsem od něj po celé tři hodiny neodtrhnul ani na chvíli.(21.2.2015)

 • - Jedna pětiminutová taneční scéna se natáčela 40 dní. (Jirka_Šč)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace