Reel Evil

• angličtina Ghost Asylum

Traja filmári, Kennedy, Cory a James sa konečne dostali k vysnenej práci. Napokon si ich niekto všimol a ponúkol im prácu. Pre jedno veľké hollywoodske štúdio majú natočiť materiál o ich pripravovanom horore. Celé to má prebiehať na mieste natáčania filmu, v starom opustenom ústave pre mentálne chorých. Nikto z nich si však nemyslel, že to, čo ich tu čaká, je oveľa desivejšie, než by si mohol predstaviť aj ten najkreatívnejší hollywoodsky scenárista. Opustené priestory majú totiž svoje temné tajomstvá a navyše temné zákutia ústavu nie sú až tak celkom opustené... (beso74)

ricci.s

Ďalší z nespočetnej, nekonečnej a žiaľ neutíchajúcej rady found footage so všetkými plusmi a mínusmi, teda najmä mínusmi, ako stovky podobných hororov pred ním. Skupinka dokumentaristov, opustená nemocnica, duchovia pacientov a vraždiaci duch lekára. Prvá hodina spomalená nuda (sem tam nejaká opozeraná paranormálna aktivita), v ktorej sa občas objaví duch v statickej kamere, záverečných 15 minút štipka akcie a gore s pobehovaním po tmavých priestoroch, ako sme si už všetci zvykli. Malé plusy: Pekné herečky, ktoré sa občas vyzliekli, a aspoň tých duchov občas ukázali. Ako na mňa zapôsobili je už druhá vec. Zľaknúť sa tu totiž nedalo ani pri najväčšej snahe. ()

LIVINGDEAD

Kennedy, Cory a James jsou filmaři začátečníci, kteří mají natočit dokument. Díky náhodě se dostanou do nemocnice posedlé duchem, ze které již není úniku. ()

George Stobbart

Vcelku slušne natočený, technicky zvládnutý found footage s pravdepodobne rekordným počtom odhalených pŕs v tomto hororovom subžánri. Tým ale bohužiaľ končia pozitíva, ktoré môžem napísať, keďže ináč je to len zdĺhavá nuda, bez atmosféry či napätia, úplne zlyhávajúca práve v tom o čo sa pokúša; v horore. Trojica filmárskych blbečkov sa ocitá v opustenej nemocnici, kde majú natočiť zákulisný dokument, zistia však, že tu na nich číhajú agresívni duchovia. Nuda, nuda, zívačka a zlatí Grave Encounters. Na druhej strane ma však pobavili detailne obdivné recenzie z imdb, ktoré si tam s najväčšou pravdepodobnosťou "nenápadne" šupli sami tvorcovia. ()

ARI50

Celkem v pohodě FF je škoda že tyhle slabší kousky se málo kdy povedou, místo se vybralo dobře herci byli trochu slabší, celkové strašení taky což je pak ve finále škoda příště rozjet trochu start a pak se aspoň držet. ()

Furry_Sheep

Nevýrazný přírůstek do rodiny found footage. Chápu, že od tohoto žánru se snad ani nedá čekat kdovíjaká invence a originalita, ale vážně bych prosila nějaké ty lekačky a houstnoucí atmosféru. P.S.: Milovníci koz si přijdou na své už po čtyřech minutách. ()