Každý boží den (festivalový název)

• italský

Tutti i santi giorni

Every Blessed Day

Komedie / Drama

Itálie, 2012, 103 min

• Anderton

80 minút jeden rímsky pár rieši problémy s otehotnením a nič viac. Režisér sa nám tieto problémy snaží sprostredkovať kvázi vtipnou a bláznivo komediálnou formou, ktorá mnohých v kine rozosmiala a pri ktorej som si uvedomil, že rozhodne nesledujem žiaden európsky art. Občas mi bolo aj trochu trápne. Vážnejšie okamihy sú síce lepšie, ale psychologicky málo uveriteľné a pri jednej Antoininej poznámke, po ktorej by ju opustil každý hrdý chlap sa Guido zachová ako blb. Vedľajšie postavy sú karikatúry a typy, rocker je nezodpovedná komická figúrka, rodičia zase svojej dcére samozrejme nerozumejú. Skôr talianska komercia ako festivalový film, ktorý by mal zaujať kritiku. Aspoň som si urobil obrázok o súčasnom vzhľade Ríma a jej obytných štvrtiach.(3.12.2013)

MittelCinemaFest – Stredoeurópsky festival talianskeho filmu (Mladosť - 03.12.2013)(7.12.2013)

Na mě příběh udělal dojem, trochu nesourodý pár, který se snaží o miminko... Avšak jim není přáno.. Povahově je to trošku šílená kombinace, oheň a voda...(14.2.2015)