poster

Každý dělá, co umí

 • Německo

  Mann tut was Mann kann

 • Slovensko

  Muži robia, čo môžu

Komedie / Romantický

Německo, 2012, 103 min

 • Autogram
  ***

  Nemecký vzťahový galimatiáš, keď dospelí zabezpečení muži nevedia, čo so životom. Buď majú žien príliš, alebo žiadnu, a najkrajší vzťah je ten so psom. A možno aj s nevlastnou šestnásťročnou dcérou, ktorej Paul predvedie taký výklad o láske a sexe, že by ho mohli dať rovno do učebnice pre základné školy. Objaví sa niekolko odhalených Nemiek, za ich perfektné telá môže asi tá už napohľad odporná šťava, čo pijú nahé hneď po zobudení. Párkrát som skutočne vybuchol od smiechu, silné tri hviezdy si film zaslúži aj za návod, ako má vyznať lásku spravny ajťák. –––– Dáš si šťavu? Jablko, mrkva, fenikel a trochu zeleru. –––– Obe sú perfektné. Iné, ale perfektné.(19.10.2015)

 • kolodej1
  ***

  příjemný film, s docela vtipnými momenty, nesoucí se v lehkém, bezstarostném duchu a je o hledání té pravé, jak Paula, tak jeho kamarádů,. Je z kategorie filmů oddychových, na který se dobře kouká a přináší dobrou zábavu. Co v mých očích ovšem tento film sráží dolů, je maximální možná průhlednost, s kým se dá dohromady Paul. Už od prvního setkání s ní je jasné, že ona bude nakonec ta osudová. Celkově bych ale film doporučil(9.8.2014)

 • Enšpígl
  ****

  Hlavní hrdina si po celý film sice vystačí s jednmím výrazem obličeje, ale jeho postava je napsaná tak sympaticky, že ho nelze nemít rád. Jeho eskapády se ženskejma byly super. Film nepostrádal vrchovatou porci vtipu a příjemnou atmosféru. Závěrečné vyznění příběhu působilo až pohádkově romanticky a perfektně tak zapadlo do té celkové pohody, kterou film šíří.(1.8.2014)

 • NikaIn
  *****

  Pobavila som sa,oddychový filmík pre príjemný večer a presne tak som sa pri jeho sledovaní aj cítila,veľmi príjemne.Vyvolal mi úsmev na perách,vtisol mi slzy do očí,pár krát som sa s chuti zasmiala a hlavne aj napriek priehľadnému deju som to všetkým hercom uverila.Príbeh o hľadaní pravej lásky,dúfam,že aj na mňa niekde tá moja čaká :)(15.3.2015)

 • Brunetgirl
  ****

  Mann tut was Mann kann, jsem sledovala napůl mrtvá v letadle a čekala lehkou, nenáročnou komedii a přesně takový tento film je - navíc poměrně hodně vtipný, chvílemi jsem výbuchy smíchu budila půlku letadla, nečekejte rozhodně žádný složitý děj, ale spíše film s americký průběhem a happyendem, každopádně i po měsíci jsem si na něj ještě vzpomněla, což je záruka toho, že se mi líbil. :) Pro klidný večer po náročném dni je tohle správná volba:)(26.3.2013)