Malý Felix je sice nadprůměrně inteligentní dítě, hlavně miluje čísla a stále počítá, na druhé straně je ale samotářský, snadno se rozčílí a propadá panice. Žije s rodiči, prarodiči a dvěma sourozenci v malé bavorské vesnici. Rodičům způsobuje jeho nepřizpůsobivé chování stále více problémů, které se vystupňují při nástupu Felixe do první třídy. Chlapec pobyt v kolektivu nezvládá a nabízí se jediná alternativa, umístit ho do zvláštní školy. S tím se ale nemíní smířit jeho matka Marie, která je rozhodnuta za každou cenu nalézt pro syna vyléčení a odbornou pomoc. Opuští zbytek rodiny a odjíždí s Felixem do Berlína. Mladý lékař, který se na tamní psychiatrické klinice specializuje na léčení dětí a mladistvých, se pro Marii a jejího syna stává poslední nadějí na vyřešení tíživé rodinné situace. Překvapilo mě, že v takové vyspělé zemi, jakou bylo Západní Německo na koci 60.let, medicína začala teprve pronikat do tajemství duševních chorob a pro takto nemocné nebylo léčení možno hradit ze zdravotního pojištění.(6.5.2014)

Sympatická Christine Neubauer, která i v 50 vypadá sexy.(2.11.2018)