Epizody(2)

Nemecko, 1967. Čas sociálnych nepokojov a konfliktov starých predsudkov s novými, liberálnejšími myšlienkami. Na vidieku, ďaleko od veľkých miest, sa začína neuveriteľná cesta Marie, manželky, a matky troch detí, ktorú musí podniknúť aby pomohla svojmu šesťročnému synovi Felixovi, problémovému dieťaťu, ktorého introvertné a nespoločenské správanie rodine spôsobuje čoraz väčšie problémy. Keď ho napriek mimoriadnemu matematickému nadaniu odmietnu zapísať na základnú školu, je to len jeho matka Marie, ktorá pri ňom aj naďalej neochvejne stojí. Napokon sa rozhodne hľadať pomoc pre svojho syna až v Berlíne... (oficiální text distributora)

evapetra

Malý Felix je sice nadprůměrně inteligentní dítě, hlavně miluje čísla a stále počítá, na druhé straně je ale samotářský, snadno se rozčílí a propadá panice. Žije s rodiči, prarodiči a dvěma sourozenci v malé bavorské vesnici. Rodičům způsobuje jeho nepřizpůsobivé chování stále více problémů, které se vystupňují při nástupu Felixe do první třídy. Chlapec pobyt v kolektivu nezvládá a nabízí se jediná alternativa, umístit ho do zvláštní školy. S tím se ale nemíní smířit jeho matka Marie, která je rozhodnuta za každou cenu nalézt pro syna vyléčení a odbornou pomoc. Opuští zbytek rodiny a odjíždí s Felixem do Berlína. Mladý lékař, který se na tamní psychiatrické klinice specializuje na léčení dětí a mladistvých, se pro Marii a jejího syna stává poslední nadějí na vyřešení tíživé rodinné situace. Překvapilo mě, že v takové vyspělé zemi, jakou bylo Západní Německo na koci 60.let, medicína začala teprve pronikat do tajemství duševních chorob a pro takto nemocné nebylo léčení možno hradit ze zdravotního pojištění. ()