• Pitryx

Tento film může zaujmout jen nějakého vodáka. Já jako sportovní antitalent u toho usínal. Naštěstí jsem měl hodně šití, a tak jsem to jedním okem dokoukal až do konce. Fakt nevím, čemu bych udělil plusové body.(6.9.2019)

• sator

Slabé...(7.4.2016)

Film o jednom z největších úspěchů našeho veslování. Jelikož je obsah až příliš stručný, tak tady je toho o filmu více. http://prachaticky.denik.cz/z-regionu/pod-neklidnou-hladinou-zemrel-kameraman-20131005.html(29.4.2016)

Pěkně snímaný sportovní film s překvapivě trochu lekle vyprávěným historickým entrée, zato s výbornou hudbou Evžena Illína. Vzhledem k tomu, že se vyprávění důsledně soustředí na veslařský vzestup sportovců, tj. na „skutečnou událost“, a film měl především znázornit různé podoby oběti a souhry, nezbylo mnoho prostoru pro hlubší psychologické prokreslení postav, což mě docela mrzelo, protože drama vítězství zpravidla nespočívá ve zlepšování výsledků, ale v porážení sebe sama.(28.12.2019)

• - Příběh filmu byl inspirován skutečnými událostmi. Závodníky na čtyřce s kormidelníkem, kteří zvítězili v Helsinkách na XV. letních olympijských hrách v roce 1952, byli: Stanislav Lusk (1931), Karel Mejta (1928), Jan Jindra (1932), Jiří Havlis (1932) a kormidelník Miroslav Koranda. Zdroj: Český hraný film 1961-1970, NFA 2004. (NFA.cz)