Hayride

Krimi / Drama / Horor

USA, 2012, 90 min

Terron R. Parsons
  • kaylin

„Hayride“ je klasický špatný slasher, kterých se v dnešní době pořád ještě točí dost. V tomhle případě je vidět, že mnoho peněz nebylo, což by samo o sobě ani tak nevadilo, ale ono se na to prostě dobře nekouká. Ty postavy nejsou dobré, nejsou dobře zahrané, je to prostě jen snaha budovat další legendu, ale měl jsem z toho pocit, že to je kvalitativně skoro horší než česká „Hra na vraha“.(29.4.2015)

• cskomando

1 hvězda za hudbu na konci, ta druhá díky rozzuzlení na konci filmu, který jsem teda vůbec nečekal. Málo známej filmek, který snad ani nemá vlastní české/slovenské titulky jen eng. titulky ale ani angličtina se neztratí. Jedná se o levné americké Béčko, které se sice snaží upoutat pozornost ale nevyužilo snad ničeho... tmy (prostoru v den oslav halloweenu a hayride strašení, vraždění (k pobavení spíše, zakryté, pouze krev po přepnutí kamery), klasický příběhový děj o dávné historce. Fajn uvidíme co nám přinese 2 díl, třeba se zadaří !(7.6.2015)

• George Stobbart

Redneck slasher o študentovi, ktorý príde so svojou priateľkou domov na vidiek, aby sa zúčastnili výročnej halloweenskej akcie; tzv. haunted hayride. Jeho strýko im pri ohni porozpráva svoju obľúbenú historku, miestnu legendu o Pitchforkovi, ktorý sa zbláznil a začal zabíjať tamojších dedinčanov, keď mu ušla dcéra. Onedlho ale legenda svojím spôsobom ožije, keďže sa tu priženie psychopatický vrah na úteku a začne masakrovať obyvateľov. Mrzí ma, že z toho neurobili obyčajný, priamočiary slasher, pretože po väčšinu času to bola dosť nuda, postavy sa vykecávali, snažili sa predstaviť až zbytočne veľa z príbehu a dokopy sa nič moc nedialo. Záverečná tretina potom konečne pritvrdila a masívny vrah začal robiť poriadky, bohužiaľ vraždy boli často off-screen a rozbehnúť naplno sa to už nedokázalo. Ako taký slabší predkrm ku slušnému pokračovaniu to však nie je úplne márne.(13.5.2013)