Bubovo děvče

Franco Cristaldi

Nino Baragli

Kostýmy:

Piero Gherardi

Po druhej vojne bola v Taliansku komplikovaná politická situácia, azda viac ako v iných západoeurópskych krajinách. Nástup politických strán od extrémnej ľavice po krajnú pravicu rozohrali silnú hru o voliča. V tomto období sa odohráva aj tento príbeh a dá sa pokojne povedať, že sa Comencinimu podarilo popísať zložitú situáciu vierohodne a hlavne pre neznalého diváka jednoducho. Mladá dievčina Mara sa zamilovala do bývalého partizána Beba ( netuším, prečo distribúcia v roku 1965, keď film bežal v našich kinách, premenovala postavu na Buba ) a že sa jednalo o osudovú lásku svedčí priebeh deja. Film vhodne kombinuje politiku s romantikou, ktorej je našťastie viacej, čiernobiela kamera sa vyžíva v tmavších scénach a dotvára tak bezútešnú situáciu v povojnovom období. Z hercov odviedla dobrú prácu Claudia Cardinale a vo vedľajšej úlohe Marc Michel v úlohe Stefana. Druhý komentár.(29.3.2018)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(20.6.2006)

True love waits. Pravá láska počká, čeká, vyčká, přečká...a dočká se. Čeština umí zázraky. A láska teprve.(30.5.2015)

• - Jedna z nejlepších rolí Claudie Cardinale (za roli Mary získala první velké ocenění - Stříbrnou stuhu za nejlepší herečku v roce 1965). (MI-380)