Likvidátoři

Bounty Killer

Thriller / Akční / Sci-Fi

USA, 2013, 92 min

Už krátce po začátku jsem si říkal na co to sakra koukám. Ten film je od začátku dost ujetý, a prakticky nedává žádný smysl. A to je co říct na to že se jedná o originální scénář a ne nějakou komiksárnu. Je to neskutečná kokotina, ale svůj styl to má, navíc herci se v průběhu natáčení museli fakt brutálně bavit.(5.9.2015)

Brutální komiksový krvák s černým humorem, který si bere vzor v Mad Maxovi i Sin City. A překvapivě drží pohromadě, některé černohumorné scény jsou skutečně vyvedené (nic pro slabší nátury, třeba souboj v přívěsu), ale hlavně je zde cítit nadhled tvůrců, kteří sebe ani film neberou až tak vážně, a tím jej odlehčují. Některé vtípky nebo repliky patří skutečně k tomu lepšímu. Pak je zde však pár ne moc vydařených scén a dokonce i nudných, časem i ta cákající krev začne být chvílemi nudná, a třeba závěrečný souboj má sice něco do sebe, ale člověk asi čekal i něco efektnějšího. Gary Busey nebo Beverly D'Angelo se filmem v podstatě jen mihnou, škoda. Zajímavý je nápad lovců manažerů, což je myslím tajný sen mnoha lidí, kteří pod podobnými týpky kdy dělali. Vtipné je i využití westernových prvků v moderní době - třeba zde místo dostavníku taženého koňmi máme skutečně velmi netradiční vozidlo. :-)(2.7.2015)

CITÁT - Vylez z poza toho baru, lovče lidí.......... Je to krvavé se spoustou hlášek, protkané trochou kreslených záběrů a dialogy jsou klasicky komiksové. Po půl hodině, kdy to začalo v baru, přešlo to až k cikánům, se to vydalo vlastní cestou. Cestou pomsty, zrady a odplaty. Trochu to připomíná Mad Maxe líznutého Grindhousem. Hudba je dobrá, obzvláště u odpočinkových scénách. Ty akční nejsou moc dobře hudebně podporované (až na tu poslední), ale to není na škodu, protože se lépe můžete soustředit na cákající krev. CITÁT - Proč se babrat s dokonalostí......... Závěrečná scéna je masakr, ale to se dalo očekávat. Jo a psal jsem, že je to o lásce? Je. CITÁT - Zajíčku na blatníčku.......... Natočeno podle stejnojmenného komiksu, který napsal Jason Dadson a nakreslil Henry Saine. Film má krásné komiksové předzávěrečné titulky a v těch úplně závěrečných si ještě můžete prohlédnout pár nepovedených záběrů z natáčení. CITÁT - Ty jsi mi dal své poslední pivo??..........(17.1.2015)

Relativně příjemné béčko s komiksovou stylizací která ale neutáhne pozornost a nadšení diváka celý film. Možná, kdyby se to méně snažilo být COOL za každou cenu a minutáž by se o cca 30min. zkrátila chytilo by to ten správný drive a ocenil by to i lehce náročnější divák(jako já). Dobrý ale víckrát to vidět nepotřebuju a za týden už si na to nevzpomenu.(12.1.2014)

Mad Max točený s úsměvem a na lepší filmový materiál. Nebudu se tu na rozdíl od ctěných kolegů pouštět do hodnocení romské armády, střídavě vedené Afroafričankou a střídavě hispánskou kráskou, která má v reálu asi takový bojový potenciál, jako Hello Kitty po chirurgickém odstranění hlavičky (ta fešná kost, cikarmáda je samozřejmě úžasně nebezpečná!), protože mám rozpraskané rty a nemohu si kloudně zařičet smíchy.(16.1.2015)

• - Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Dallasu 2013. (Terva)

• - Natáčelo se v americkém státě Kalifornie v lokalitách Santa Clarita, Los Angeles, Glendale a u vyschlého jezera El Mirage. (Terva)