poster

Frank

 • Velká Británie

  Frank

 • Slovensko

  Frank

Komedie / Drama / Mysteriózní / Hudební

Velká Británie / Irsko, 2014, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • apacka
  ***

  Jako Fassbenderův fanoušek jsem samozřejmě zklamaná, že měl na hlavě celou dobu retardovanou masku Franka Sidebottoma (chápu dobře termín "volně inspirováno"?), horší ale bylo, že téma mě totálně minulo. Nemluvím o hudbě, taky občas poslouchám Captain Beefheart, Pere Ubu, Soft Machine a kdesi cosi, ale o tom divným freakovským podtextu, kterej mi strašně nesedl.(17.7.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Co se děje uvnitř té hlavy?" Zpočátku jsem si myslel, že by mě to mohlo zajímat, ale brzy jsem sám sebe vyvedl z omylu. Nezajímalo mě to, nebavilo mě to a ani mě to neinspirovalo k tomu, abych zašel do nejbližší psychiatrické léčebny a sestavil tam z pacientů kapelu. Přesto mě zaujala úchylka v souloži s figurínami či Frankovo nacházení inspirace ve vláknu z koberce, ale to byly jen takové výkřiky ze tmy, do které se nehodlám vracet.(22.9.2017)

 • Fiftis
  ****

  Napriek tomu, že režisér Lenny Abrahamson v tejto snímke pracuje s hlavným hrdinom skrytým v maske, Frank je najuveriteľnejším hrdinom príbehu a vzbudzuje viac sympatií než jeho kolegovia. Michael Fassbender nepochybne čelil výzve znázorniť osobnosť postavy jedine cez pohyb a hlas a podarilo sa mu to určite bravúrne. Domnhall Gleeson poslednú dobou rozdáva talent na všetky strany a veľmi rýchlo sa zaraďuje k mojim obľúbeným hercom. Aj keď kapela Soronprfbs vo filme je vymyslená, môžeme za ňou nájsť reálny predobraz. Hudobnú komédiu Frank preslávila v médiách skutočnosť, že titulného hrdinu si zahral Michael Fassbender, ktorého tvár je väčšinu filmu skrytá za okrúhlou papierovou mega maskou. Hoci si tak na 99% v snímke vôbec nedá dole tú svoju obrovskú masku, rozhodne nenechá nikoho na pochybách, kto je tu najväčší herecký kráľ.(1.6.2019)

 • Slarque
  ****

  Hudební komedie o alternativní kapele s nečitelným jménem a rozkladném prvku jménem Komerce. Nejlepší byli dle očekávání Michael Fassbender a Maggie Gyllenhaal, s nimi se snaživě snažil držet krok Domhnall Gleeson, což se k jeho roli ve filmu báječně hodilo. Promyšlená komedie se scénářem, který diváka nutí k zamyšlení.(18.9.2017)

 • Anrie
  ***

  Neposlouchám takovou muziku. Nechápu jejich životní styl. Neměla bych si s takovými lidmi, co říct. Druhá věc je, že i když bylo pro mě sledování této sebranky trošku nepříjemné, skrze postavu Jona a jeho stejného úžasu a nepochopení, ke komu a kam se to dostal, vytvořil film jakousi atmosféru, co se vryla pod kůži a hlodala a hlodala. Jsem tedy zmatená. Ten příběh nebyl úplně podle mého gusta, ale určitě to ve mně něco zanechalo. Nejsem si jistá, co přesně, ale možná i to byl záměr. Aby byl divák i po skončení rozpačitý, stejně jako v průběhu. A dozajista, aby mu zněla v hlavě otázka: "Na co se to sakra koukám". Ale nevypnul to...(14.9.2017)

 • - Frank je inspirovaný životem a smrtí Franka Sidebottoma, alter egem muzikanta Chrise Sieveye, ale i hudebníky, jako jsou Daniel Johnston a kapitán Beefheart, kteří měli ve své době pověst hudebních outsiderů a undergroundových podivínů. (geklon)

 • - Michaelovi Fassbenderovi (Frank) hlava z vystuženého papiera podľa režiséra vôbec nevadila, dokonca sa mu v nej údajne hralo veľmi dobre. (Zdroj: ASFK)

 • - Film se natáčel v Hrabství Wicklow na východě Irska, v Dublinu a v Novém Mexiku v roce 2013. (geklon)