Komedie / Drama / Mysteriózní / Hudební

Velká Británie, 2014, 95 min

Neskutečná kombinace dojemného dramatu s pročernalým humorem o podivných a bizarních entitách (a tím rozhodně není míněna jen titulní papírová hlava, která se dost často stará o podvratné humory), všichni jsou více či méně divní, což je u Maggie Gyllenhaall podpořeno skvělým a uhrančivým herectvím (jak skvostná herečka, tady vede), což neznamená, že by Fassbender hrál blbě, ale prostě má furt na hlavě papírovou kebuli. Je škoda, že hlavní postava (nebo chcete-li průvodce dějem) je až nudně normální. Atmosféru absurdna dotváří i hudba, která je někde na hranici parodie a čehosi zajímavého. Upřímně doufám, že během natáčení nebylo ublíženo žádné činčile.(3.11.2014)

Opravdu hodně netradičně ulítlý nezávislý snímek o zvláštní kráse alternativního noise rocku, labilních podivínech, hledání a nacházení se uprostřed tvůrčího procesu a taky o fenoménu zvaném Internet, který dělá populárními především ty nejbizarnější věci a nejzvláštnější lidi. Zvláštnost má ale ráda samotu a nedělají jí dobře světla televizních kamer a koncertních pódií...(1.1.2015)

Alternativní alternativa. Už dlouho se mi nestalo, že by z nějakého filmu tak strašně moc čišelo jak je jiný. Nezávislý, který je zastřešen velmi kvalitním hereckým obsazením a naprosto sází na svou nespoutanost, teatrálnost a divokost. Opravdu, kdo by si dovolil svojí hlavní hereckou hvězdu chodit s obří plastovou hlavou po naprostou většinu filmu. Bavil jsem se, ale větší uměleckou hodnotu Frankovi nepřikládám.(26.9.2014)

Frank je na můj vkus až moc podivný film. A jak každý asi ví, podivný a podivný může pokaždé znamenat něco jiného. Podivnost Franka však pro mě byla povětšinou i ekvivalentem nudy a nezájmu. Postavy mi byly nesympatické a téměř mě nezajímaly, stejně tak jako důvod, který donutil Fassbendera nosit na hlavě obří papírovou hlavu. 5/10(13.12.2015)

Tento příběh má doopravdy potenciál být nudným nezavislým hudebním filmem, s lehkými náznaky biografického dramatu o vnitřních běsech a touze napsat osoduvou píseň. A nakonec to taková nuda není. Má to velmi sugestivní náladu a ví kdy být tím, čím zrovna chce být. Koulovačka mezi styly a náladami, je vážně až nepostřehnutelná, takže "Frank" působí celistvým dojmem, ikdyž na mě moc popi a málo podivínský. Frank v podání Michaela je i přes drtivou délku stopáže zahalen maskou, ale o to víc si užíváme jeho zahuhlanenj hlas a gestikulaci, ikdyž na sociopatický potrhlíka je nadpřirozeně X- manovsky vyrýsovanej.Za to Maggie tomu dává slušnou přesnídávku. Chris Sievey by mohl být spokojen.(1.10.2014)

• - Film se natáčel v Hrabství Wicklow na východě Irska, v Dublinu a v Novém Mexiku v roce 2013. (geklon)

• - Premiéru si film odbyl 17. ledna 2014 v Utahu na festivalu Sundance. (geklon)

• - Frank je inspirovaný životem a smrtí Franka Sidebottoma, alter egem muzikanta Chrise Sieveye, ale i hudebníky, jako jsou Daniel Johnston a kapitán Beefheart, kteří měli ve své době pověst hudebních outsiderů a undergroundových podivínů. (geklon)