Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Uznávaný irský režisér Lenny Abrahamson navazuje na své oceněné snímky originální komedií o rádoby muzikantovi Jonovi (Domhnall Gleeson), který zjistí, že si ukousl větší sousto, než na jaké stačí, když se přidá k avantgardní popové kapele vedené tajemným a záhadným Frankem (Michael Fassbender), hudebním géniem, který se schovává za obří umělou hlavu, a jeho děsivou kolegyní Clarou (Maggie Gyllenhaal). (AČFK)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (231)

Hees 

všechny recenze uživatele

Ťažká haluz tento film a ťažká aj na hodnotenie a to preto lebo aj okolo nás môžu byť ľudia čo majú nápad, ale pre niečo ho nedokážu uskutočniť. Frank je jeden z tých filmov čo majú síce napísané, že sú komédia, ale moc sa tu nenasmejete. Skôr film ako celkom vyznieva ako komédia a tak samozrejme aj zopár situácii na zasmiatie sa nájde (ja si teraz spomeniem len na jednu a to na tú v jakuzi - čo asi nie je spoiler, keď nepoviem čo sa tam dialo). Hlavný hrdina Domhnall Gleeson pôsobí ako nezrelí mladík čo nevie čo má skôr urobiť, ale chce byť čo najskôr slávny a preto sa pridá k bande "psychopatov" a to doslova, že každá jedna postava v skupine tvorcov hudby je trocha na hlavu. Postava čo hrala Maggie Gyllenhaal (Clara) sa mi najviac páčila, lebo bola tak nezdravo na hlavu a tiež to pani herečka dobre zahrala. Ako som už povedal keď chcete film, na ktorom sa budete stále smiať toto nie je on, ale celkové vyznenie filmu na komédiu/drámu sedí. ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Hipsterina bez humoru, trapošina, v ktorej Fassbender dokázal svoj maďarsko-anglosaský pôvod, keďže fas je konský kokot a bender "ohýbač". Niektorí hovoria, že je jeho meno plne anglické, pretože fas-bender môže znamenať ohýbač zákonov, spravodlivosti, ale ja som fanúšikom skôr tej maďarskej verzie. ()

Reklama

apacka 

všechny recenze uživatele

Jako Fassbenderův fanoušek jsem samozřejmě zklamaná, že měl na hlavě celou dobu retardovanou masku Franka Sidebottoma (chápu dobře termín "volně inspirováno"?), horší ale bylo, že téma mě totálně minulo. Nemluvím o hudbě, taky občas poslouchám Captain Beefheart, Pere Ubu, Soft Machine a kdesi cosi, ale o tom divným freakovským podtextu, kterej mi strašně nesedl. ()

fugazi 

všechny recenze uživatele

Další důkaz toho, že nezávislé filmy scénáristicky i filmařsky válcujou veškerou komerční produkci. O Frankovi se toho moc napsat nedá. To prostě musíte vidět a slyšet. Michael Fassbender opět dokazuje, že je asi nejlepší herec současnosti. Celej film má na hlavě masku s jedním výrazem, a přesto dokáže rozjet koncert mimiky, nálad a pocitů, o kterých spousta herců nemá ani ponětí. Hudba je naprosto dokonalá a kdyby Frankova kapela existovala, hned kupuju jejich cd ... 8,5/10 "Secure the Galactic Perimeter!" ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Pěkná písnička na úvod a pak hodinové martírium. Samozřejmě že si to své fanoušky najde, ale já opravdu preferuji filmy, ve kterých se toho děje více. Frank má své kouzlo, ale není pro každého. Kdo čeká zda-li si Fassbender papírovou hlavu nakonec sundá budu nadále napínat. Prozradím jen že tohle Michaela v hrají zase tolik nelimitovalo. Emoce lze vyjídřit i jinak než pomocí obličeje. 55% ()

Galerie (87)

Zajímavosti (6)

  • Jon Ronson, který napsal scénář k filmu, byl součástí  kapely Sidebottom. Děj začal psát jako adaptaci deníku této kapely. Později se rozhodl pro fiktivní příběh, který na kapelu kolem Chrise Sieveye odkazuje především papírovou hlavou hlavní hrdiny. (geklon)
  • Film se natáčel v Hrabství Wicklow na východě Irska, v Dublinu a v Novém Mexiku v roce 2013. (geklon)
  • Michaelovi Fassbenderovi (Frank) hlava z vystuženého papiera podľa režiséra vôbec nevadila, dokonca sa mu v nej údajne hralo veľmi dobre. (Zdroj: ASFK)

Související novinky

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

18.01.2015

Po bizarním a ceněném Frankovi se irský režisér Lenny Abrahamson pouští do další netradiční látky. Adaptuje ceněný knižní bestseller Emmy Donoghue s lakonickým názvem Room (česky vyšlo v roce 2011… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Mezi za oceánem nejlépe hodnocenými filmy roku 2014 je hodně těch menších, nezávislých, které k nám ještě nedorazily - Inherent Vice, Birdman, Slídil, Whiplash, Hon na lišku, Kód Enigmy nebo Teorie… (více)

Reklama

Reklama