Uznávaný irský režisér Lenny Abrahamson navazuje na své oceněné snímky originální komedií o rádoby muzikantovi Jonovi (Domhnall Gleeson), který zjistí, že si ukousl větší sousto, než na jaké stačí, když se přidá k avantgardní popové kapele vedené tajemným a záhadným Frankem (Michael Fassbender), hudebním géniem, který se schovává za obří umělou hlavu, a jeho děsivou kolegyní Clarou (Maggie Gyllenhaal). (AČFK)

petrskoc

Frank má první polovinou našlápnuto na velmi trefnou, satirickou komedii o tvorbě, módním hypu a hlavně relativitě toho, jak lze v dnešní době vnímat kvalitu muziky vlivem internetu, sociálních sítí a celkově tím, jak snadno lze všechnu tvorbu obecně konzumovat (to, že má něco hodně views, ještě neznamená, že je to kvalitní). Škoda druhé půlky, kdy se tempo zpomalí, příběh se moc nevyvíjí, měl by být víc intimní/osobní a je tomu přesně naopak, a koncovka je velmi nejistá a vlastně nic moc nesdělí. Fassbender potvrzuje pozici jednoho z nejlepších a nejosobitějších herců současnosti i v takto absurdní a přehnané poloze. Bavil jsem se a čtyři hvězdičky utekly pouze o fous. ()

Marys

Film nesmierne spopularizovaný na LFŠ 2014, ktorý vyvolal miernu vlnu sklamania u divákov po zhliadnutí. Ja som si ho pozrel až s polročným odstupom a osobne sa mi páčil. Možno by som mu mierne vytkol záver, ktorý ma veľmi neuniesol, ináč má ale Frank zvláštnu atmosféru, tajomnosť, ducha, umeleckosť a všetko je to do seba príjemne skĺbené tak, že som sa doňho dokázal úplne bezproblémovo vcítiť. ()

bohemia_regent

Pro mě jeden z nejzábavnějších filmů o muzice a hlavně o muzikantech, jaký jsem kdy viděl. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2013. ()

Oralfabet

Tak nějak to oscilovalo mezi něčím naprosto dokonalým a mezi... Něčím ne úplně dokonalým. V konečném důsledku... Šlo to. 7/10 ()

bobstock

Podivnost v každé hlavě. V té Frankově jí je tolik, že i přes svůj zřejmý zájem a talent udělat nejlepší hudební album pod sluncem, nedokáže čelit slávě a přímému kontaktu s kýmkoliv kolem něho. Zrzavý klávesista Gleeson poznává ultra-edge alternativní band plný nejrůznějších figurek s duševními problémy, zkratkovitým jednáním, častou nevírou v sebe sama a přesto ta cesta k tomu je tak naplňuje a drží pokupě. Abrahamsovi se podařilo všechnu tu podivnost poskládat a roztomilým způsobem předat alternativnímu divákovi. V titulcích je film dokonce věnován jistému muži, který umělou hlavu skutečně nosil a kdybyste někdy někde narazili na festivalový lineup se skupinou GRGFFJKF nebo SURPBREFJ budou to dozajista oni. :) 60% ()

Brylin

Kreativita má mnoho podob a žádný univerzální návod neexistuje. Pro amatérského muzikanta Jona je náhodná šance na natáčení desky s avantgardní kapelou pod vedením Franka cestou k uskutečnění jeho snu o hudební popularitě. Díky Jonově tweetování a YouTube videím to vypadá, že se o Franka a jeho skupinu konečně někdo zajímá a zdá se, že cesta ke slávě je otevřená. Snímek nabízí nejen specifický humor a bizardní situace, ale také mnoho témat k zamyšlení. Namátkou "freak a geek" kultura na netu a její popularita či konfrontace umění jako sebevyjádření a umění jako kalkulu, popřípadě honu za popularitou. Celkově jsem od této tragikomedie čekal víc, a tudíž zůstávám na pomezí třech a čtyřech hvězdiček. ()

spoonman

Nejvíc ze všeho to připomíná hodinu a půl dlouhý klip od nějaké freak folkové kapely...což by mohl být záměr ()

dragoliz

Pod tou Fassbenderovou mega-hlavou sa schováva iba blbosť... hlúpy film... nezmysel. Mega-hlavu používa na to, aby vyzeral ako niečo viac. Veď alternatíva a hipsterstvo je dnes cool. ()

Saur.us

Hipsterská jízda, zábavná ale i vážná a procítěná. A ujetá jako těremin M. Gyllenhaal. Skvělé díky prvnímu dějství, odehrávající se na lesní chatě, představující členy kapely a odhalující génia s kartonovou hlavou a jeho velice nestandartní postupy při tvorbě alba, velmi často zábavné a řekněme i inspirativní. Druhé dějství znatelně zvážnělo a bohužel tím utrpěla i kvalita snímku. Skvělá psychedelická hudba S. Rennickse a The Soronprfbs, vynikající M. Fassbender, vynikající Frank. ()

KosiR_ksr

Nemainstreamová ale přesto dobře obsazená ujetost, která nesedne každému. Potěšit a pobavit může ty diváky, co vítají netradiční námět i filmové zpracování nebo mají chuť utéct od současné předvídatelné hollywoodské tvorby. V podobném duchu se nese novější film Medvěd Brigsby, který mi ovšem přijde snáze stravitelný. A nebo něco ze severoevropské tvorby od autorů jako je Anders Thomas Jensen se skvělými filmy jako jsou Rytíři spravedlnosti nebo Adamova jablka. ()

Heroine

Bylo by pochopitelný, kdyby film stavěl před sebe dva protiklady, mírně ujeté excentriky s velkým talentem a malým rozumem, a jednoho snaživce, který toho talentu moc nemá, ale zato ví, co se lidem líbí. Mohlo by to myšlenkou i někam vést. Jenže! Postavy které jsou nám představeny, je jeden kluk, kterej by chtěl dělat muziku, ale neumí to. OK. Náhodou ho nabere kapela, která se ze začátku tváří jako ohromný umění, jenže je to jenom parta nesympatických magorů, kteří mají asi tak stejně nulový talent jako on. A na tom kiksne celý film, nemá to východisko, protože v celé té partě "muzikantů" vlastně ani jeden muzikant není. A podle toho to i skončí. Mám dojem, že se záměr nepovedl, protože sledovat jak nikdo nic neumí, a nikomu se nic nepodaří, to mně prostě nebere. ()

BOURQUE

Kúsok zo života alternatívnej (ale v značnej miere obsahujúce psychedelických elementov) skupiny The Soronprfbs. Najzaujímavejšie z celého príbehu je spôsob hľadania nových zvukových zdrojov a scéna pri jacuzzi. Bohužiaľ, réžia priemerná. Zo strany hereckých výkonov M. Fassbendrovi a M. Gyllenhaal sa nedá nič vytknúť. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji