poster

Návštěva z vesmíru

 • USA

  It Came from Outer Space

Sci-Fi

USA, 1953, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  **

  Začína sa to skvelo. V prvých sekundách už vidíme vesmírnu loď, v šiestej minúte sa nám v plnej kráse objaví emzák. Lenže potom sa niečo stane. Film upadne do bľabotania, mimozemšťania zmiznú alebo nadobudnú body-snatcher podobu a výsledok je rutina s mizerným dejom. V týchto okamihoch potešia len občasné patetické hlášky (skvelá bodka za filmom), ešte patetickejšie herecké výkony a skvelá béčková hudba. Inak je to veľká škoda. No už za dva roky si Universal napravil povesť s brilantným This Island Earth!(18.7.2011)

 • Aluska88
  ****

  Sci-fi z 50.- 60. let mám moc ráda. It Came from Outer Space se drží výborného scénáře, kde hrdinové jednají uváženě a promyšleně a dámy jsou noblesní a pohotové. Na dobu vzniku mě překvapila nevšední kamera z pohledu návštěvníka z vesmíru. Jak originální:) Několik scén bylo velmi působivých, a lehce strašidelných. Novátorské téma, kde neproběhne žádná násilná invaze jako ve Válce světů, mimozemšťani ztroskotali náhodou na Zemi a pouze hledají suroviny na opravu své kosmické lodi. Aby se dostali mezi lidi a získali tak materiál na opravy, je zapotřebí vypadat jako oni, jinak by vypukla panika. Vzhled ufounků ani příliš neuvidíme, ale i z toho mála se mi dokázal vytvořit úsměv nartech nad tou krásnou dobou, kdy se triky dělaly rukama nohama, jen na na PC. Člověka jistě napadne srovnání s Invazí zlodějů těl. Podobnosti tu sice jsou, záměry Návštěvy z vesmíru jsou však čisté. Žádná anarchie, ani plány na obsazení Země či lidstva:)(23.9.2017)

 • Epistemolog
  ****

  V mnoha ohledech inspirativní sci-fi snímek poprvé zpracovává scénář Raye Bradburyho (ač přispěl jen myšlenkami) a je také režisérským debutem mistra trikového sci-fi Jacka Arnolda, jehož počin byl v době studené války osočen za levicový, nedodržuje totiž obvyklé paranoidní šablony. Přítomnost vesmířanů vnímáme a děsí nás skrze zvláštní hudební motiv, vněmž zaznívá elektronický nástroj theremin, už v té době spojován s žánrem sci-fi. Emzáci na sebe berou podobu lidí, neviditelnosti, ale i překvapivých záběrů z úhlu pohledu jednookých bytostí. Pacifistické vyznění filmu je jen omezené, mimozemšťané jsou opět děsivými predátory, kteří vědí co jsou lidské bytosti zač, přesto nemají zálusk na naší planetu, chtějí si jen opravit loď..(9.3.2014)

 • Oktavianus
  ****

  Sice to v závěru podstatně ztrácelo šťávu, ale nakonec musím konstatovat, že jde o nadprůměrný a dobře koukatelný film. Je škoda, že tvůrci vsadili spíše na konfrontaci dvou světů, našeho a mimozemského, než na postupné budování tajemné atmosféry a hororovější nádech (a že ten potenciál tu byl! Při výměnách obyvatel za jejich dvojníky, jéje, tam bylo příležitostí), ale když jsem se s tím smířil, bylo to moc příjemné pokoukání. Zvlášť v závěru, když emzák líčí o tom, jak tisíce let jeho soukmenovci vzhlíželi ke hvězdám, chtěli dobýt vesmír... Hezká sci-fi ukázka střetu dvou odlišných, a přitom tak podobných kultur. Škoda jen, že atmosféra se vytratila.(22.3.2014)

 • Karlos80
  ***

  Film který je typickým příkladem scifi snímků s padesátých let, které formu jakési ho podobenství vyjadřují obavy amerického obyvatelstva z komunistického útoku. Podobně jako třeba ve Válce světů z roku 1953. Avšak Arnoldovi "Vetřelci z Marsu" nepřicházejí se zlými úmysly. V tomto filmu se na rozdíl od většiny produkce tohoto žánru bojí vlastně jen ti, kdo se bát nechtějí. Ve filmu, je jako přetvářen obraz tedy jaké-si podobenství o studené válce: kde obraz agresivního Sovětského svazu, který v Americe za časů studené války byl zdrojem atmosféry nejistoty, tvořící proto základ vlny všemožných scifi filmů pojednávajících právě o tomto nebezpečí v podobě ohrožení zvenčí. Ve většině filmů tohoto žánru viděl jsem jich zatím tak zhruba deset (tento, Things to Come, Incredible Shrinking Man, Válku světů, Ufo útočí, klasiky klasik Invasion of the Body Snatchers, Incredible Shrinking Man, a Netvora z Černé laguny ), stejně nakonec čestní a spravedliví vítězí nad vetřelci.(11.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace